Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Здравеите колеги доста изчетох от темата в форума но не срешнах инфо по моя въпрос затова реших да попитам дали някои скоро е регистрирал кола в Ямбол и дали е необходим сертификат за износ от Англия.Днес ме върнаха и ми казаха че трябва да изпратя 11-ти отрязък от англииския талон и след като ми върнат от DVLA някъкъв син сертификат за износ тогава мога да я регистрирам.Аз я купих в е-bay и тръгнах след 2-3 дена от Лондон за Бг без да им изпращам нищо нито аз нито продавача,които е частно лице.
    Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от ibistil08 Преглед на мнение
      ... доста изчетох от темата ...
      Ми прочети я цялата де! Нали теб те интересува. Лично аз я прочетох отново за около 25 мин. и видях да пише И за 11-ти отрязък И какви талони вършат работа.
      И понеже теб явно те мързи да четеш (па и що ли?, все пак чукча писатель, чукча не читатель) ти извадих барем е това:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post1772872
      И да се самоцитирам:
      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      ... За да може да се регистрира ти трябва или V5C, или талон за постоянен износ (V561).
      п.п. Сертификат V561 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eac2bbe384abd7e4ff65e6eb876aa062.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5633531
      Сертификат V5C Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v5c.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5633533
      Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 07-01-15, 15:41.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Колега благодаря ти пак!
        прочетох го това и затова не разбирам при положение че имам целия V5C от които ми трябва само лявата част от 1 до 8 част,имам и договор за покупката преведен защо ми изкат V561?Правилно ли е това?Казват защото нямам постоянен адрес там и защото съм се прибрал направо без да я прехвърля там на мое име.Аз намерих формуляра (V756)за попълване за издаване на V561 там наи отгоре пише доколкото разбирам англииски че ,,този формуляр се попълва само ако ви липсва V5C"
        Тоест ако имаш единият(V5C) не ти трябва другият.
        Аз за тва питам защото си мисля че само тук в Ямбол го изискват това не съм сигурен какво да правя....утре един приятел ще пита също и в DLVA и ще му мисля....

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Колега, V561 е всъщност талона на колата и ако го нямаш него, не става. Аз само с него и един договор писан на коляно си я регистрирах колата, хем е единствената в България.

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от ibistil08 Преглед на мнение
            .. при положение че имам целия V5C от които ми трябва само лявата част от 1 до 8 част,имам и договор за покупката преведен защо ми изкат V561?Правилно ли е това?...
            Не трябва да ти искат абсолютно нищо повече. И НЕ. Според мен не е правилно!

            п.п. В Наредба I-45 изобщо не става въпрос за отделна държава, било от ЕС или не. Чети чл. 12а!
            п.п.п. Големи специалисти по въпросите на Английските возила ше дойдат във вашия КАТ!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Пич, ако ти откажат регистрация, поискай "мотивиран отказ" да ти дадат, писмено. Да видиш, че има шанс да се разбързат рязко. Търси си правата.

              Коментар


              • Добре днес ще опитам пак ще им поискам този мотивиран отказ ,някои друг ако има някаква идея да пише ,ще съм му благодарен.Аз днес говорих с един непознат в КАТ Ямбол и ми каза че е имал подобен проблем и го е разрешил с първоначална регистрация на името на приятел в Сливен и след това на негово име тук в нашия Ямбол��

                Стояне и това съм го чел още първия път като влязох в КАТ и сега го прочетох пак и само това виждам с което могат да се оправдаят двамата офицери:,,и част 2 (ако е издавана), издадени отсъответния компетентен орган на държавата - членка на ЕС или ЕИП" ще отида пак да се поровя малко да се надяваме че няма да ми ,,вдигнат мерника"и после пък да се заядат на прегледа и да ме върнат n-пъти��
                Последно редактирано от CarTest™; 08-01-15, 12:35.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Здравей колега и аз имам същият проблем с КАТ Ямбол.Моляте пиши до къде си стигнал или ако можеш ми прозвани на 0885638287

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Първоначално публикуван от mitko8 Преглед на мнение
                    Здравей колега и аз имам същият проблем с КАТ Ямбол.Моляте пиши до къде си стигнал или ако можеш ми прозвани на 0885638287
                    В Ямболския КАТ нещата са трагични.Не сте само двамата,и на мен ме мотаха преди време.В понеделник звъннете да си уредим среща пред адв.палата.Ще поговорим.
                    Нека силата да бъде с нас!
                    Suzuki Grand Vitara
                    +34 642 91 4154

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от ibistil08 Преглед на мнение
                      Колега благодаря ти пак!
                      прочетох го това и затова не разбирам при положение че имам целия V5C от които ми трябва само лявата част от 1 до 8 част,имам и договор за покупката преведен защо ми изкат V561?Правилно ли е това?Казват защото нямам постоянен адрес там и защото съм се прибрал направо без да я прехвърля там на мое име.Аз намерих формуляра (V756)за попълване за издаване на V561 там наи отгоре пише доколкото разбирам англииски че ,,този формуляр се попълва само ако ви липсва V5C"
                      Тоест ако имаш единият(V5C) не ти трябва другият.
                      Аз за тва питам защото си мисля че само тук в Ямбол го изискват това не съм сигурен какво да правя....утре един приятел ще пита също и в DLVA и ще му мисля....
                      В Ямболския КАТ нещата са трагични.Не сте само двамата,и на мен ме мотаха преди време.В понеделник звъннете да си уредим среща пред адв.палата.Ще поговорим.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        това е за всички,които имат проблем в КАТ-Ямбол и са убедени в правотата си;представих им-оригинален V5C част1-8,договор за покупко-продажба,платена еко-отговора(устен-не писмен)трябва да донесеш сертификат за експорт тогава ще я регистрираме.Сайта е на страницата на МВР-инспекторат за сигнали за корупция.Написах какви документи представям и какво ми искат .Реакцията беше светкавична-на следващия ден ми звъннаха от КАТ-Ямбол(бях посочил в сигнала име и тел. за връзка)и ме поканиха в удобно за мен време да отида с документите,които имам.С документите същите,които съм описал(без никакъв сертификат за експорт)колата беше регистрирана и вежливо ме помолиха-да напиша в една декларация че просто е станало недоразумение за пред инспектората.Написах го въпреки че ако решах-не могат да ме задължът.Изпитах истинско задоволство,да гледам великите инспектори,колко са тихички и нисички.Това е-от тук нататък всеки решава за себе си.Който иска да си регистрира колата в Сливен на името на приятел,както е писал колегата по-горе,който иска на луната.Желая на всички ЗДРАВЕ и УСПЕХ.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте, за тези, които по-рано са писали, че не могат да си регистрират караваната от Англия в нашто любезно КАТ, може би ще ви е полезна информацията как сгтана при мен с моята. Изключително лесно стана, макар че се оказва, че моят казус е от усложнените - липсващ сертификат от английските служби за регистрация. Първо отидох да попитам в КАТ Пловдив, но без документа ми отказаха категорично каквото и да било. Макар че като цяло в Англия подобна регистрация е напълно по желание и не съществува законово задължение, нашите органи на реда не се интересуват

                          Както и да е... Явно съм изкарала късмет, но при мен нямаше никакви драми. Просто написах нещо от сорта на "регистрация на каравани" в Продавалника и ми излезна веднага човек, който предлага подобна услуга за регистрация във Великобритания. Препоръчвам я на всички, казва се Йоанна Микова и е много точна, даже не се наложи да й звъня, имаше за контакт и фейсбука й, така че й писах директно и ми отговори още същия ден...Освен това плащането е в последствие при получаване, така че никакви пролеми. А като срок - целият процес отне около месец, за издаване, препращане в България и до моя адрес. В общи линии пред седмица си го получих сертификатчето по живо по здраво и вече подадох всички документи за регистрация в КАТ.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                            Колеги,
                            Моля Ви за информация за начина на покупка на МПС в Англия:
                            документи при покупката, освобождаване от отчет там и други специфични "тънкости".
                            Ще Ви бъда много благодарен.

                            Бъдете здрави!
                            Заповядай:

                            http://www.bglondon.com/bg/angliiski...v5c-sertifikat

                            http://www.bglondon.com/bg/v62-form-...iski-talon-v5c

                            Или пиши в чичо гугъл: v5c англия

                            Излиза много инфо.

                            Наздраве.

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от Clevergirl Преглед на мнение
                              Здравейте, за тези, които по-рано са писали, че не могат да си регистрират караваната от Англия в нашто любезно КАТ, може би ще ви е полезна информацията как сгтана при мен с моята. Изключително лесно стана, макар че се оказва, че моят казус е от усложнените - липсващ сертификат от английските служби за регистрация. Първо отидох да попитам в КАТ Пловдив, но без документа ми отказаха категорично каквото и да било. Макар че като цяло в Англия подобна регистрация е напълно по желание и не съществува законово задължение, нашите органи на реда не се интересуват

                              Както и да е... Явно съм изкарала късмет, но при мен нямаше никакви драми. Просто написах нещо от сорта на "регистрация на каравани" в Продавалника и ми излезна веднага човек, който предлага подобна услуга за регистрация във Великобритания. Препоръчвам я на всички, казва се Йоанна Микова и е много точна, даже не се наложи да й звъня, имаше за контакт и фейсбука й, така че й писах директно и ми отговори още същия ден...Освен това плащането е в последствие при получаване, така че никакви пролеми. А като срок - целият процес отне около месец, за издаване, препращане в България и до моя адрес. В общи линии пред седмица си го получих сертификатчето по живо по здраво и вече подадох всички документи за регистрация в КАТ.
                              Интересно, и какво стана с регистрацията?

                              Аз имам един приятел дето ги вади за около 1-2 седмица тези сертификати за рагистрация на каравани.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от Clevergirl Преглед на мнение
                                Здравейте, ...
                                Ся остава да си напишеш и тарифата.

                                п.п.Смяташ ли, че тука ядеме доматите с колците?

                                п.п.п.
                                Първоначално публикуван от rokada Преглед на мнение
                                Заповядай:

                                ....
                                Бъзикаш се нали? Погледни втория пост на страницата горе!
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X