Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    преди 2 години на мен ми излезе 1250лв, за Шогун, 2800см3. В сумата се включват самолетни билети за отиване, нафта за прибиране, ферибот Дувър - Дюнкерк и Калафат - Видин, винетки за Австрия, Унгария и Румъния, застраховка

    Коментар


    • Re: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Благодаря за отговора
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • От: Re: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Здравейте на всички,

        нямам възможност да прочета цялата тема и за това ще питам. Искам да вкарам кола от Англия, която да не се регистрира тук или просто казано да взема кола, която да ползвам за части за моята.
        Въпросите ми са
        1) трябва ли да я регистрирам в техния КАТ на мое име и след това да изпратя талончето за експорт или може директно стария собственик да свърши тая работа?
        2)Тъй като мисля да я докарам с автовоз какви документи ще са нужни (застраховки, прегледи и тн.) ?
        3)Трябва ли да се занимавам с някакви документи тук в Бг след като колата ще бъде разглобена и реално тя няма да се кара тук ?

        Поздрави

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          На всички въпроси отговорът е НЕ!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            купих си камион от англия.мога ли да го карам докато дойде талона от англия

            Коментар


            • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от hype Преглед на мнение
              Здравейте на всички,

              нямам възможност да прочета цялата тема и за това ще питам. Искам да вкарам кола от Англия, която да не се регистрира тук или просто казано да взема кола, която да ползвам за части за моята.
              Въпросите ми са
              1) трябва ли да я регистрирам в техния КАТ на мое име и след това да изпратя талончето за експорт или може директно стария собственик да свърши тая работа?
              2)Тъй като мисля да я докарам с автовоз какви документи ще са нужни (застраховки, прегледи и тн.) ?
              3)Трябва ли да се занимавам с някакви документи тук в Бг след като колата ще бъде разглобена и реално тя няма да се кара тук ?

              Поздрави
              Цялата тема не е нужно да четеш, но страницата на която си писал ДА.
              1) Не трябва да я регистрираш.
              2) Талон и договор.
              3) Зависи. Могат да те накарат да платиш "Продуктова Такса", зависи какво ще ползваш.

              Първоначално публикуван от chichoivan Преглед на мнение
              купих си камион от англия.мога ли да го карам докато дойде талона от англия
              НЕ!!
              Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 26-05-12, 21:03.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Документите от Англия за колко време пристигат до България ?

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  До 2 месеца.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Re: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте,
                    Прочетох доста голяма част от темата, но доста се обърках и за това искам да ви питам директно. Наскоро баща ми купи къщичка в Италия и на есен планираме да се започва реставрация на обекта. Намерихме една стара позната бригада от Смолян и идеята е да отидат в Италия на място за няколко месеца, защото така излиза много по - евтино. Както и да е, въпросната бригада преди не много време се сдоби с микробус от Англия (с който ще пътуват към Италия на есен). Микробусът е с десен волан и английски регистрационни номера. Поради тази причина човекът не плаща данъци нито в UK, нито в България. Твърди, че няма да има никакви проблеми, щом няма да се влиза в Анлгия с този микробус. Тази работа доста ме притеснява и бих искал да ви попитам дали ще има някакви проблеми, че няма да е приятно на някоя от границите да им вземат микробуса и да се провали всичко. А ако всичко това е толкова лесно, възможно ли е от Англия (уча там) да си купя някаква количка, без застраховка, която няма повече никога да връщам и веднага да си я докарам тук в България с английските номера на мое име и ако ме спрат полицаите да мина с оправданието, че си живея в Англия и съм дошъл просто с колата си от там? По тази логика би трябвало тук да не ме закачат с данъци, както и в Англия, защото така или иначе няма да връщам колата там?

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Да, докато важат английските - застраховка, МОТ, данъци...И нашите полисмени понаучиха това-онова.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Оттам е много трудна работа да я изкараш без застраховка.Варианта е като я купиш веднага да тръгнеш за границата ,докато не я е отписал предишния собственик ,защото застраховката се води на негово име.Иначе никой няма да те спре и да ти иска документи за проверка ,просто всичко си го правят през компа.Така че не рискувай без застраховка, за другото не мога да кажа.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                          Оттам е много трудна работа да я изкараш без застраховка.Варианта е като я купиш веднага да тръгнеш за границата ,докато не я е отписал предишния собственик ,защото застраховката се води на негово име.Иначе никой няма да те спре и да ти иска документи за проверка ,просто всичко си го правят през компа.Така че не рискувай без застраховка, за другото не мога да кажа.
                          Такава е идеята. Харесал съм си една Vauxhall insignia за 4500 паунда, купувам я и на същия ден хващам пътя към България. После евентуално може да си я регистрирам в БГ да е ОК всичко, снощи гледах данъците и ГО, че ще ми излезнат около 500 лева на година, което не е кой знае какво. Иначе един приятел там си караше без застраховка около 3 месеца с някаква таратайка преди да го хванат и да му вземат колата.

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Надявам се знаеш, че ферито от Дувър акостира в Кале (например), а не във Видин
                            Каква е вероятноста, за тия 3000 км, през поне 6 държави, никой да не те провери?! Още на Дувър французите могат да ти подпалят чергата! Например, защото колата не е твоя, все още!
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              А временни застраховки има ли, колкото да се прибера до България, че годишната за тази кола излиза на най- евтиното място 9900 паунда, което е крайно недопустима сума.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Има, ама трудно се намират!

                                Повечето компании НЕ правят временни застраховки за пътуване в чужбина. Коментирано е тук, в тази тема.

                                п.п. Предполагам, че в сумата, която си написал, едната нула (или деветка) е в повече?! Ако да, то и моята първа застраховка в Англия беше там някъде, a сега (9 години без аварии) е 280 паунда.
                                Последно редактирано от krasi-mir; 24-07-12, 21:47.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X