Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    V5C e предназначен единствено за UK и DVLA при продажба. Ако си направите труда да прочетете какво пише в зеленото на графа 8, ще се сетите защо. Праща се на DVLA, за издадат регистрация на името на новия собственик. Той пък като стане вече официален собственик, трябва да прати друго листе за да я експортира, иначе почва да му се трупа джакпот в GB и като нищо някой ден може кралицата да си го потърси. Голяма каша е регистрирането тук на тия англичанки, иначе за там си е супер удобно и лесно.
    Последно редактирано от kuzdov; 08-03-15, 02:47.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      уважаеми колега kuzdov нищо лично леко сте в заблуда–справка по –горе :www.bglondon.com-V5C sertificat–описано е така че всички да го разберат(единствено КАТ Ямбол не разбираха но от инспектората в София им разясниха) четете внимателно– успех

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Напротив, на теория Куздов е прав. Само регистрираният собственик може да експортира автомобилът си, и да го регистрира там, където се е преместил да живее (тук можем да отворим нова тема относно това, че V5C не е документ за собственост, т.е. owner u keeper са 2 различни понятия).

        На практика ние, под "ние" разбирай нов собственик, служба КАТ, и служба DVLA леееко опростяваме нещата, предвид отпадането на една излишна регистрация в DVLA.
        Значи, старият собственик, англичанинът, изпраща в DVLA отрязък 11, и дава на новия собственик останалата част от V5C, с подписана секция 8. Нататък всичко зависи от новия собственик, КАТ и DVLA да приключат нещата със собствеността и регистрацията на автомобила. За момента тази система работи, и АЗ, а вярвам и Вие, останалите желаещи да карат англичанки, няма от какво да се оплакваме.
        Нямам представа, до колко това упражнение е законно, но щом все още някой чиновник от DVLA не е изревал "абе еейчшшшш, т'ва дет' го правите, не трябва да е точно така" (все пак му се спестява малко излишна бумащина), няма за какво да ревем, и да ръчкаме осите
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          уважаеми красимир пиша само за да сме полезни а не просто да си споря–аз си вкарах голф имах проблеми по–горе съм писал:имах V5C–част1–8 изкаха ми сертификат за експорт –питам ги?знят ли че няма такъв начин да имам и V5C–част1–8 и сертификат за перманентен експорт–гледат ме като чели съм най–големият им враг.послушах съвета на Стоян Боюков–да чета :wwwbglondon.com www.cat.mvr.bg-1-45.txt(внимателно прочитане на Чл12а)Колата ми е регистрирана напълно законно и някак си ни ми кореспондира това леееко опростяване от КАТ и DVLA или че някой английски чиновник за да спести бумащина(в UK боже мой)си казва:абее от нас да мине да влачат Българите-не само да ръчкаме осите ами мисля че трябва да им се разбутат кошерите(където трябва де)защото когато отиде някой за административна услуга в КАТ трябва да му помагат а не да го гледат като:ето го поредния бастун дошъл да ни развали рахатлъка.иначе наистина не е необходимо да знаеш всичко,по–важно е да четеш и то внимателно–успех

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Уважаеми Митко, ако прочетеш внимателно последните постове - моят и на Куздов, ще разбереш, че нито аз, нито Куздов коментираме неуредиците в КАТ Ямбол, и необходимостта от сертификат за постоянен износ, а говорим за лееееко по-друг казус. От друга страна, може би точно този казус е бил причина за проблемите в КАТ Ямбол.

            Жокер:
            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            ... Той пък като стане вече официален собственик, трябва да прати друго листе за да я експортира, ...
            Обърни внимание на думичката "прати" (листЕ в DVLA), а не "получи" (сертификат за износ от DVLA).

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            ... Само регистрираният собственик може да експортира автомобилът си, и да го регистрира там, където се е преместил да живее ...
            Това според написаното във V5C.

            п.п. Далеч съм от мисълта да пиша постове с цел да споря с някого е така за спорта.
            п.п.п. Много неща не знам, и затова, вЕрвай ми, чета много внимателно.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Най-полезното четиво за всеки, който има някакво отношение към UK е сайта gov.uk. Там ще намериш отговор на всички въпроси: https://www.gov.uk/vehicle-registration ; https://www.gov.uk/vehicle-registrat...-used-vehicles ; https://www.gov.uk/taking-vehicles-out-of-uk. Може би най-добрият правителствен сайт, който съм чел някога. С негова помощ си извадих NIN за 2 дни, без да плащам на посредници. За да се регистрира внесена от UK кола тук, трябва да си вписан от DVLA и да фигурираш и в техните регистри като собственик. Написаното на ръка във V5C има само уведомителен характер за DVLA и следват още няколко процедури, за да може тази кола да се управлява законно. Не е виновен КАТ, виновни са типично нашенските андешковщини да спестим някоя стотинка и после ревем. Нямам намерение да влизам в спорове, всеки има право на собствени грешки. Но да не се сърди после на другите.
              П.П. И да, Красимир е прав, че тук леко незаконно се спестява едно главоболие на на новите собственици, като си затварят очите за пропусната част от процедурата по регистриране на кола в Англия (а може и да е обикновено незнание на правилната процедура от контролния орган ....) Просто англичаните не се втелясват много за разни бракми, дето им правим услуга като ги изнасяме. Щото никъде другаде в ЕС не ги взимат.
              Последно редактирано от kuzdov; 16-03-15, 19:52.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Пичове, ама на теория сигурно сте прави, но аз ви казвам как стана и става на практика. Стига сте заблуждавали хората. На мен колата ми я купи трети човек, после три седмици чака траспорт, тук я карах няколко месеца на английски номера и чак когато ми излезна номера, който исках я регистрирах в България.
                Само да кажа на скептиците, че колата я нямаше в масивите.

                Куздов, от Англия най-лесно се внасят американски коли с ляв волан, които не трябва да минават хомологация, а не боклуци. Тъпо е да се обобщава така, без да си наясно с практическата страна на въпроса.

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Тя една работа може да стане по много начини, но правилният обикновено е само един .... Наистина има и качествени автомобили, но като правило повечето са гнилаци.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Мисълта ми е, че там линка дето са го дали за бглондон, може да купят колата от твое име и за твоя сметка, да я докарат до тук и да я регистрираш с документа, дет съм споменал преди две страници и то само с един договор, написан на бял лист, ръкописно.
                    Причината е, че този договор има правна стойност в Англия, мястото където се извършва сделката и тук това се приема.
                    Същото е и с фактурите, които взимам от Германия от хотелите, които са без касова бележка и печат, но тук пак се признават. Просто при нас е усложнена процедурата по почти всичко, но същевременно признават лекотата на европейските практики............
                    Та, нека говорим как е на практика, щот и никой в КАТ не може да ти откаже нещо, ако си с редовни документи, а ако го направи, може да му поискаш обяснение в писмен вид и не може него да ти откаже................................ма пусто сме свикнали да не си търсим правата.

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Е те там е проблемът, че тия документи имат стойност само в Англия и дори и според английските закони, написаният на ръка договор не те прави автоматично собственик и въобще не могат да се нарекат редовни документи. Масово идват коли с вписан само продавач без купувач, та да може после новият да си впише направо неговото име и да добави и един надраскан на коляно договор. На практика става, щото не им пука особено кой какво прави с една кола, докато не изпищи някой. После сопата става дебела. Почват се едни проверки и в двете страни за попълване на документи с невярно съдържание, едни циркове с проверки относно начина на придобиване и т.н. Не знам дали има някой осъден за това, но има бая заключени коли.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Хора, повтарям, така работещата в момента система за покупко-продажба и регистрация на коли от Англия ме устройва (не че съм се засилил да купувам и продавам такива). Говоря за полупразните V5C и полудоговорите на салфетка.
                        Позволих си да напиша пост N 558 само за да кажа на Митко, че не е разбрал, за какво говори Куздов, а именно как трябва да е на теория, и как стават нещата на практика.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          уважаеми Красимир или ОЗ к–н Минчев благодаря за жокера за интересните съждения–реплекирах Куздов за листето за секция 8 и т.н.с презумцията от личен опит и един от многото постове на Стоян напр.#446 стр.23 за което не правих тълкувания как може така или лееко по–така просто написах четете тук и тук.Дали съм разбрал Куздов може би не но сега като е публикувал www.gov.uk и казва четете ще ви е от полза–благодарско супер.Иначе всеки е свободен да тълкува темата както я разбира желая на теб и на всички форумци здраве и успех

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Едно нещо не мога да разбера - защо това "ОЗ к-н Минчев" се появи в тази тема?!
                            Не ми пука, как, и откъде си го изровил (може би даже не си го и търсил, а то само да е изскочило пред очите ти), по-скоро ми е любопитно, с каква цел го публикува тук ... уважаеми Митко?

                            Оспамихме темата, затова edit специално за Митко:
                            Последно редактирано от krasi-mir; 21-03-15, 19:39.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              уважаеми Красьо нищо лично лееко ти връщам жокера просто съм го прочел но всичко е добронамерено чесно–бъди здрав

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Предстои ми много скоро прибиране с кола от Англия към България и имам 3 въпроса.
                                1. Мога ли да си направя car insurance само за дните в който карам в Англия? В Европа дали някъде проверяват застраховката електронно или само гледат застрахователния лист?
                                2. Колата ми сега се води SORN (спряна от движение) днес платих RoadTax за 6 месеца, дали вече са я пуснали в движение или трябва други документи да попълня и предам?

                                Благодаря ви предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X