Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от gadnia_metal Преглед на мнение
    за талонът е така, номерата си остават валидни докато не ти ги вземат в нашия кат. Застраховка си направих тук: http://www.insuredaily.co.uk/
    Сямната на волана не знам дали има значение, сравняват номерата на рамата и двигателя, никъде не пише какъв е волана. Преди регистрация трябва да си смениш фаровете

    Може да не сменя фарове - лепенки за 20лв са достатъчни и КАТ ги признава (но мерят дали заслепяваш - трябва лепенките да се поставят правилно все пак).

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
      Колеги, някой може ли да ми каже дали при регистрацията в България на кола, купена от Англия, "големият талон" или V5C-то ти го взимат, или след регистрацията ти го връщат обратно ? Предполагам всеки, който е регистрирал поне веднъж, ще може да ми отговори. Благодаря предварително!
      В КАТ ще ти вземат английския талон, но си направи ксерокопие (и от договора)!!!
      Ще ти е нужно после за регистрация в данъчното (там искат и големия талон или ксерокопие от него).

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Благодаря на всички. Договор написах ....но....номерата на катаджиите в България са безкрайни. Това което в цяла Европа е хвърчащ лист, тука е гърч.
        Колата е купена в Англия директно на мое име с идея да се докара на ход. Старите номера са частни и талона е за вадене на нови номера. Понеже беше по-удобно колата си я докарах на платфопмата. Оказа се че според КАТ Пловдив, или трябва да си напиша ЧМР или да си купя табели в Англия. Иначе казано искат или номера или ЧМР. Не е описана опция сам да си я докарам без да купувам безсмислени табели.

        Някой може ли да ми обясни защо трябва да пълня гушите на англииските книжарници за да донеса в България още 2 парчета Енгилизка пластмаса.
        Ако и това не са болни мозаци....

        За номерата просто попълваш декларация в КАТ че колата ти е внесена без номера.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Без номера
          От Англия

          п.п. Сам ли ще се спреш, или трябва някой да ти помогне?
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Пробвай нещо преди да обясняваш как не става, а? В тая тема много разбирачи станахте - и все в неща които не сте ги правили

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Без номера
              От Англия

              п.п. Сам ли ще се спреш, или трябва някой да ти помогне?

              Колега, малко по-горе в темата ти обясних как идва кола от Англия без табели. С номера по талон, но без табели.


              Липсата на табели в КАТ може да стане проблем. Писал съм горе как се решава. Не е необходимо да си купувате безсмислени табели.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                ...
                Старите номера са частни и талона е за вадене на нови номера.
                ...
                Тц, не позна
                "Хвърчащият лист" е за пререгистрация, по-точно да си вземеш нов талон, с оригиналните номера на колата, тези които са били преди някои да й сложи частни. В Англия колата излиза от магазина с номер, и с този номер отива в "балирачката", частния номер е между другото.

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                ...
                Понеже се оказа по-изгодно, си я докарах в България на платформа и припуснах разхода по правенето на номера.
                ...
                А, значи ти така си решил, защото е по-изгодно, а това, че е незаконно (но ти си го разбрал, по трудния начин), на кой му пука

                п.п. А репликата ми към колегата беше по повод това, че изписа една страница с коментари (повечето иронични) на постове от преди 3+ години.
                Последно редактирано от krasi-mir; 08-02-12, 09:31.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Krasi-Mirе, иронични са понеже виждам как куп "разбирачи" правите хората на глупаци и ги обърквате, малко ви е ирония - повече ви трябва на вас!
                  Пак ела да ме репликираш - пиша точно по темата и то проверени неща.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Не знам, колко си "врял и кипял" в нещата, но и ти не знаеш аз, и останалите, колко сме!

                    А и е малко грубо да обявяваш някого за лаладжия, при положение, че точно цитираните от теб негови постове, бяха пълна истина през далечната 2008-а г., когато двете ми "Родини" още стиковаха нещата по темата. В наши дни не знам, може процедурата да е опростена. Последната кола, която закарах в БГ беше през лятото на 2009-a.

                    п.п. И понеже репликите ни тръгнаха от номерата, къде в поста на човек минал по този път
                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    ... Нямам проблеми нито с талона нито с регистрацията нито с Папата. Проблема е, че нямам ЧМР. Ако няма ЧМР искат номера. Версията да си купиш кола без номера и да си я докараш сам на платформа не е предвидена.
                    виждаш версия "попълване на декларация, че колата е докарана без номера"?!
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Krasi-mire, виждам съветите ви "как да се набутаме максимално" - виждам и какво става когато си внасям кола. С чиста съвест обявих "печения" за лаладжия точно на това основание, визирам кола внесена Април 2009-та. Хич не се опитвай да замазваш положението с това че някога си било така - от 2007-ма насам нещата са такива. Последна регистрация в КАТ имам след Коледа 2011, как смяташ - на вас ли да вярвам или на собствения си опит?

                      Грозното е че набутвате и други хора.

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        А с твоите съвети "как да НЕ се набутваме максимално", потвърждаваш, че това
                        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                        ...
                        С такова мислене и поведение няма да дочакаш. Трай си докато може, минавай между капките и реви срещу "системата" - ти самият си нарушител и то нееднократен - при това отлично го съзнаваш. Типична южняшка (и най-вече "българска") черта - Андрешко
                        с пълна сила важи и за теб самият!

                        Както и да е, все пак постигнахме консенсус - всеки решава сам за себе си, по кой начин да я кара, по "южняшки", или по "северняшки".

                        Мир, Peace, ...и както там му викат другите народи!
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Тц, не позна
                          "Хвърчащият лист" е за пререгистрация, по-точно да си вземеш нов талон, с оригиналните номера на колата, ............
                          Те това трЕбе да е истина. В България автомобилите пристигат с оригинални Английски (или Британски, не знам кое е по-правилно) номера и се регистрират с оригинален талон. В талона, ако като собственик не е записан регистриращия автомобила е необходимо да се представи и договор за покупко-продажба. Като казвам талон имам предвид лявата част с данните за автомобила и собственика. В дясната част има няколко отрязъка с различно предназначение. Една от тези части е за представяне във Великобритания за изваждането на талон на името на новия собственик (ама това го каза и krasi-mir). Но както казах е необходим талон (лявата част), евентуално договор и номерата на автомобила за да се извърши регистрацията.
                          Та тъй. ИМХО (това ИМХО си го представям, като АЗ КАЗАХ (по индиански с ръка на гърдите и последващо изпъване в дясно )). Това майтап де, ама ако някой има въпроси да се обажда (ако иска де).
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Кое важало за мен самият - аз си плащам и данъци и застраховки и регистрации ПО ЗАКОН! Аз знам как да платя ЗАКОННО по-малко и не ограбвам никого - за разлика от него!
                            Той не го прави - докато кара по същите пътища като мен. За какъв мир говориш и как всеки да решава сам за себе си - това е нарушение (част от него - данъчно)!
                            Именно това имам предвид - нарушител да краде от държавата че и после се оплаква как тъй държавата не щяла да се оправи. Хайде всички сега като него - пък да чакаме да се оправи, абсурди пълни.
                            Пак се благодари понеже ако бяхме в "северняшка" държава - вече щеше да е докладван от съфорумец и това щеше да е в реда на нещата. Прикриването и съучастието не са безобидни - също както измамите!

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Те това трЕбе да е истина. В България автомобилите пристигат с оригинални Английски (или Британски, не знам кое е по-правилно) номера и се регистрират с оригинален талон. В талона, ако като собственик не е записан регистриращия автомобила е необходимо да се представи и договор за покупко-продажба. Като казвам талон имам предвид лявата част с данните за автомобила и собственика. В дясната част има няколко отрязъка с различно предназначение. Една от тези части е за представяне във Великобритания за изваждането на талон на името на новия собственик (ама това го каза и krasi-mir). Но както казах е необходим талон (лявата част), евентуално договор и номерата на автомобила за да се извърши регистрацията.
                              Та тъй. ИМХО (това ИМХО си го представям, като АЗ КАЗАХ (по индиански с ръка на гърдите и последващо изпъване в дясно )). Това майтап де, ама ако някой има въпроси да се обажда (ако иска де).
                              ТрЕбе ама не е истина. Регистрирал съм включително австрийка с немски номера (не е печатна грешка). Номерата така или иначе се унищожават в КАТ, при разминаване между номерата и колата просто попълваш декларация. Е те това е истината - оная на КАТ, тя е валидната тук а не нещо изсмукано от пръстите.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Под "южняшки" имах предвид, не само, как да се мами "системата"(краде държавата), а и твоят начин - използване на мааааалките вратички в нея. Защото, в повечето случаи, вратичките са оставени за облагодетелстване, както на тези в системата, така и на тези извън нея. Е това в северняшкия начин го няма!
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X