Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на Jeep Grand Cherokee III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
    Дай и някоя снимка да приплакнем окото
    Няма да пълня темата на колегата със снимки. Ето линк към темата:

    https://offroad-bulgaria.com/forum/о...-форума
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

    Коментар


    • Mitkoztd
      Mitkoztd коментира
      Редактиране на коментар
      Супер е! Честито! От бричка.ком ти го намериха?

  • #77
    Първоначално публикуван от toper78 Преглед на мнение
    BatGeorgeone, за кой двигател говорим? За 5.7 или за 6.4?
    SRT 6.4 HEMI, V8, 480 к.с, 630 Nm

    НАДЕЖДНОСТ: Навъртял съм му 15 000 км само и засега проблеми да чукна на дърво нямам. Доста опростен мотор и стига да се обслужва редовно (сменям масло на 10 000 км) не би трябвало да създава ядове. Трябва да отбележим, че 5.7-цата също е надеждна и здрава.

    ПОДДРЪЖКА: Лесен и относително евтин за поддръжка и обслужване. Маслото е 0W40 е специално за SRT, друго не може да се слага. Всичко друго е на нормални цени - ремъци, ролки, филтри...

    ВЪРВЕЖ: По едно време имах и двата - 5.7 и 6.4 и ги сменях. SRT няма нищо общо с 5.7. Брутално експлозивно на старт - от 0 до 100 за 4.0 секунди (засечено реално от SRT Performance на борд компютъра). Много по-пъргаво и във високите скорости спрямо 5.7. Като цяло усещането е много повече за спортен автомобил (камион)

    ИКОНОМИЯ: Моето е след фейса и е с 8-степенен ZF, което очовечава доста разхода. Среден разход 18/100 км при нормално (не казвам бавно) каране. Най-ниско съм го докарвал до 16, а може да стигне и до 22-24. 5.7-цата горееше почти толкова само че на газ , но то беше с 5-степенен автомат. SRT носи на газ, защото не е с директно впръскване, но аз не съм му слагал, карам си на бензин.

    УСЕЩАНЕ: Кеф цена няма, така че...

    Това е накратко. Ако имаш конкретни въпроси - може и на ЛС.

    Возя и давам кръгчета без проблем
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      МДС работи ли, или си го изключил?
      Поздраления за звяра, дай боже ТракХоук за следващия
      Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 04-03-22, 14:14.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      mersi mega cool

  • #78
    Да, системата MDS работи.
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      WJ 3,1 TD защо се мъдри още в подписа ти ?

  • #79
    Mitkoztd, да от Филип го взех. Ето тук е историята на автомобила.. Как и откъде е дошъл по нашите ширини

    https://www.youtube.com/watch?v=-OGkEB8UR-M
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

    Коментар


    • Mitkoztd
      Mitkoztd коментира
      Редактиране на коментар
      Супер е, честито!

  • #80
    Абре момци, как минавате това чудо на валците при преглед? Предполагам в позиция "N", ама има ли и още нещо? До сега нито съм имал автоматик, нито такова 4x4 с автоматични блокажи и прочие, та съм в неведение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      от опита ми с Р.Ровър:
      * преди да почне прегледа, обясни на техника какви с-ми има колата (за всеки случай).
      * важно е всички асистенти, особено тези за спускане и terrain response да са изключени

  • #81
    Валците имат програма за такива кошници - въртят лявата и дясната гума на обратно , за най тежките случаи вдигат моста който не е на валяците.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #82
      Като съм минавал Кросъра на преглед винаги са мерили спирачките така-всяко колело отделно се изпробва за да не строшал диференциал ми обясниха прегледчиите.То пък едно 4х4 на Кросъра,ама все пак.

      Коментар


      • #83
        Отиди на пункт със софтуер за 4х4, те знаят какво да правят. При нас върти в различни посоки лява/дясна гума да не рипне
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #84
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220316-161847_YouTube.jpg
Прегледи:303
Размер:716.4 КБ
ID:6833808 Нямаш ли на раздатката позиция 0.НА WK2 я има и я дяват за теглене,така че става и за валовете.Те го-не е 0 а е N.
          Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 16-03-22, 15:22.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #85
            Имам позиция N. И? Само толкова? Други копчалъци по въпроса няма. 4х4 с централен диф и 3 блокажа дето си ги пуска компира когато прецени. Само за бавните има подобие на лост.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • sonda
              sonda коментира
              Редактиране на коментар
              Пожечето пунктове за ГТП имат едни заварени от винкели квадрати 50/50 санта с по два вала на тях, които слагат под гумите на преден/заден мост, и всичко е Ок. Та не се притеснявай в това отношение...

          • #86
            Има стара тема по въпроса за валовете и "Гранд Чероки". На WК не му се отразяват Включваш на N раздатката с бучкане с химикалка - там виж "shifting procedures" - на запален двигател ли се правеше, на изгасен ли, с лоста на скоростите на Р или на N... не си спомням, всеки път чета наново. Излиза на екрана нещо като "4х4 system disabled", палиш и да пускат валците. Диференциалите са с "електронни" блокажи и те знаят от включената на Неутрал раздатка, да не се активират.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • genadi.tsvetkov
              genadi.tsvetkov коментира
              Редактиране на коментар
              А баш!Същата поцедура и когато се тегли на две,или на четири колела.На WK2(от което се интересувам понеже си купих такова) се прави от голямата врътка.
              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 17-03-22, 06:48.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X