Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Къде точно ще ходиш та непременно твърд блокаж, за 15 години от как карам джипове а аз не е като да не ги експлоатирам здраво и lsdто ми е помагало.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • Dynkata
      Dynkata коментира
      Редактиране на коментар
      Здрасти. Ами за последно миналата година бях на лов до Пловдив в планината и се наложи да го ползвам след есин порой. Мисля, че е много полезно нещо и се ползва. Аз затова и попитах за ЛСД-то, не казвам в никакъв случай че не помага, затоваи питам за него. С две думи и ти си прав.

  • #17
    Относно коментарите, че парите са малко. Не мисля, че всички колеги тук карат джипове за по 20 хиляди лева, така че смятам за неуместно да се коментира. Ако си отворите мобилето да кажем, ще видите много джипове за тези пари или около тях...написал съм ги не напразно, след бих казал щателна проверка.

    Коментар


    • noname12
      noname12 коментира
      Редактиране на коментар
      И аз не смятам, че сам малко, но с избора на бензин направо си прерязваш клона, на който седиш. Джиповете с надеждни бензинови мотори се ценят и да се сдобиеш с такъв на прилични пари си е късмет. Ръждата при пълнолетните джипове също е добра причина да се разделиш с него. В един момент избора ти е Ръждив или Дизел!

    • nissan_1978
      nissan_1978 коментира
      Редактиране на коментар
      Парите не са малко ще изпадне джип отговарящ на изискванията за тези пари, но нещата не са от днес за утре, ще отнеме време

  • #18
    Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
    Даже в момента ги гледам. Само ако може малко инфо за блокажите. Досега четох и явно са ЛСД а не твърд.. и има ли разлика между трак и драйв?
    Явно не си чел подходящия материал Както се каза по-горе - трак са раздатките а драйв е окомплектовката, която те интересува. Дано чаткаш малко руски, защото пък аз не съм англоговорящ - http://jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/wj/index.htm

    П.П. Чети подточката за раздатките



    Последно редактирано от коко келеша; 25-08-20, 15:45.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #19
      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
      Къде точно ще ходиш та непременно твърд блокаж, за 15 години от как карам джипове а аз не е като да не ги експлоатирам здраво и lsdто ми е помагало.
      Подкрепям колегата.
      LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
      LR Defender 110 - 2003, TD5
      Honda CR-V II - 2004, 2.0
      тел. 0887 581 738

      Коментар


      • #20
        Noname12 съгласен съм с казаното от теб за бензина и клона.

        коко келеша , руския не ми е голяма сила но започвам да чета.

        nedon и с теб съм съгласен но все пак...налага се понякога.

        Така а ако включим и дизел в задачата, какво бихте препоръчали по тези критерии?

        Благодаря на всички, които се включват. Оценявам го!

        Коментар


        • #21
          Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
          ...

          Благодаря на всички, които се включват. Оценявам го!
          Неизгнил Cruiser 90/95, 4Runner, Terrano 2.7

          Коментар


          • #22
            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение

            Неизгнил Cruiser 90/95, 4Runner, Terrano 2.7
            Абсолютно съм на същото мнение !
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #23
              Добре. Нещо по специдично като кубатура на моторите, година. И какво да гледам по мотора? Все пак е дизел...

              Коментар


              • #24
                За Тераното - 2.7 ТДИ мотора е пословично здрав , за тойотите не знам много но мисля , че нямат някой сакатлъков мАтор .
                Проблема най-вече е ръждата , там гледай !
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #25
                  Ех тази ръжда.....тва направо, егати бича

                  Коментар


                  • #26
                    А какео ще кабете за Патфайндара и Паджеро 4 дизел и двете

                    Коментар


                    • #27
                      Първоначално публикуван от Dynkata Преглед на мнение
                      А какео ще кабете за Патфайндара и Паджеро 4 дизел и двете
                      Готини са.

                      Коментар


                      • #28
                        Привет! Не знам, защо държиш толкова много на твърди блокажи. ЛСД-то върши много прилична работа също. Не знам дали си карал джип с блокаж или ЛСД, но ако има малко страничен наклон пътя, има отвратителния навик да се свлича странично. На моменти доста ме дразни на Кията, Дори на мокра трева. Иначе, не бъди толкова предубеден към дизелите. 2.7 на тераното е непретенциозен предкамерен дизел без ангренажни ремъци и вериги, непретенциозен към гориво и не съм чувал да има някакви сериозни проблеми. Колкото до ръждата, не я подценявай в никакъв случай. Коли, джипки само Италия. ако е южна, още по-добре.
                        Според изискванията ти, аз лично бих избрал дълго терано двойка 2.7 ТД
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #29
                          Tiger Hunter благодаря за включването. Относно блокажите, по нагоре написах. Предубеден съм заради една Ку7, която карах доста време.

                          Относно горивото, за бензин виждам, че шансовете са минимални и явно ако искам нещо читаво ще се наложи да се преориентирам към дизел..

                          Коментар


                          • TigerHunter
                            TigerHunter коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аз карам освен Кията и една Фероза която, въпреки че е с два отворени дифа, е зло куче откъм проходимост.
                            Колкото до бензин или дизел. ако искаш да върви, трябва да е голям бензин, щото малките са астматици за тия тежки машини. От друга страна пък 4.0, 4,7... дори и на газ, като разход в пари на сто, ще ти е същото като дизела. Аз лично, не съм много убеден, в по-евтината поддръжка на бензиновите мотори, да не говорим за по-големите, за американските пък, не искам да отварям приказка. А Ку7 е само едно високо комби.

                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            royce
                            #29.1
                            royce коментира
                            Днес, 20:39
                            От Кю7 на Паджеро 2 ... баси даунгрейд-а ...

                            Ако се търси проходимост тогава става ъпгрейд...

                          • royce
                            royce коментира
                            Редактиране на коментар
                            @ cnc82
                            За проходимост е ъпгпрейд.

                            Просто малко ме учуди колегата как обяснява за Q7-цата, ама не му намирам из ауди-форума мненията за нея, а само за 4f-ката му ...
                            Но може и да става въпрос за съвпадение на ник-ове ...

                        • #30
                          Здрасти колега royce, не е съвпадение и 4f-ката е моя или по-точно беше, продадох я. Вижте сега, Ауди са хубави коли но да отидеш с тях зимата до асфалтиран курорт , но ако решиш отново зимата да качиш оня стръмния баир до "Снежанка" примерно или пък да мръднеш до някоя хижа по черно...повярвайте ми това вече не е вашата кола, каквито и легенди да се носят за куатрото. Те така

                          Коментар


                          • nissan_1978
                            nissan_1978 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Съгласен съм с теб колега. Явно много са повеярвали в епизода на "под прикритие" където излязоха с Q7цята там където и УАЗката. Да не забравяме, че тоя филм правеше реклама на ауди 😆😆

                          • royce
                            royce коментира
                            Редактиране на коментар
                            ОК, тая година ако има сняг ще внимавам - само по асфалта.

                          • Kirilpm
                            Kirilpm коментира
                            Редактиране на коментар
                            Относно това с аудито съм съгласен на 100%, при все че съм сменил четири и ги харесвам/х като марка.Разните му реклами с дърпане на тирове, катерене на ски писти и т.н. са си точно реклами.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X