Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип

    Здравейте колеги, имам сериозен проблем и се надявам на Вас за помощ.
    Драмата започна преди година, тоест вече повече от година търся Паджеро 2, 4 врати, бензин. Такааааа, намерих 3...и трите тотал изгнили, дет се вика имам желание ама няма смисъл . И така се разочаровах тотално и реших, че няма да е Паджеро 2.
    Избрах Паджерото главно заради супер селекта и механичните блокажи. Джипът ми трябва за лов и семеен туризъм.
    Критериите са ми следните искам джип между 1995 и 2005 година, 4 врати, бензин с опция газ/дизели съм карал и неискам да чувам, първо заради по скъпото обслужване, калпавото гориво и честите ремонти/, бавни, блокажи-механични/много рядко се ползват но потрябват ли..няма по-добро...освен лебедката разбира се /, автомат.
    Давайте варианти за марки и модели, отговарящи на критериите.
    Вече незнам какво да правя, в чудо съм се видял.
    Забравих най-важното, сметката да е около 12 хилки.
    Също ако има някой от Варна компетентен, да си побъбрим на по бира, да даде насоки.
    Благодаря предварително.

  • #2
    Американски барутник с Куадра ДрайФ . За друго не стигат хилките.

    П.П. Ааа, сега един колега ще прескочи вероятно насам с предложение за МЛ
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      Тва за МЛ ще се направя, чене съм го чул а за Черокито някак...

      Коментар


      • #4
        При търсене на джип между 15 и 25 годишен, шанса за неизгнил е малък. Но го има. Няма да е бързо и лесно. Отнася се за всички марки, няма такава, която да не гние. Коя по-бързо, коя по-бавно, резултата е еднакъв.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Трудна ще е задачата с този бюджет.
          Терано 2 бензин, макар че са редки.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            Колега ако вземеш терано 2 дизел особено 2.7, с него няма да имаш по скъпа поддръжка, не претрнциозно е за калпаво гориво при дизелово терано няма чести ремонти. Иначе може да вземеш бензиново терано 2.4,но са редки или някой grand Cherokee WJ 4.0 или 4.7. Toyota Land Cruiser 3.4 за тия пари не знам дали ще намериш, но някой 4 Runner 3. 0 V6 може и да изпадне, има и разни grand vitara 2.5, а с по новото купе ги има 2.7, 3.2 ама не знам дали се вписват в парите, провери ги.
            Последно редактирано от nissan_1978; 25-08-20, 10:51. Причина: Допълване
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              Механичен блокаж май само японците имат фабрично,но пък сам си се убедил,че доста гният.
              Отделна тема е бензиновите двигатели ,кът са по нашите ширини.
              Махаш блокажа от уравнението и поглеждаш към корейците, Галопер например.

              Коментар


              • #8
                За механични блокажи мисля че имат само Паджеро и Тойота. Ако се бъркам поправяйте ме. Тераното ще го погледна.
                Кажете има ли нещо пак с блокажи макар и не механични, но добре работещи за които си струва човек да си даде парите.
                Също и някакви мнения примерно за Ленд Ровър, Нисан Патфайндър....

                Коментар


                • #9
                  Ако ще гледа корейци, значи може да гледа и за Теракан. Просто ще е доста по-нов от Галопера, еле па за тоя бюджет.

                  П.П. А, имало и друг пост. Колкото и да не ти изнася, само МЛ има 4х4 задвижване с 3 истински диференциала и електронни блокажи за тях. Иначе, при "простолюдието", може най-много да попаднеш на ЛСД в задния мост и евентуален блокаж на междуосевия диф.
                  Последно редактирано от коко келеша; 25-08-20, 11:23.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Dynkata
                    Dynkata коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ами добре щом казваш, значи е така

                • #10
                  Давайте марки и модели и ще ги разглеждаме пък да видим какво ще изскочи.
                  А относно блокажите ако не са механични някак им нямам доверие но все пак ако има модел, който някой е карал и е доволен от него, макар и с други немеханични блолажи /ако мога така да се изразя/ да казва.
                  Между другото доскоро карах Ку 7....не ми се говори, едната гума да забуксува и чао...да го таковам у боклука, та от там и тази ми преднамереност към електронните блокажи..

                  Коментар


                  • bocho64
                    bocho64 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е щом Q7 си карал за какви гнилочи говорим? Скачай на Гега и това е!

                  • royce
                    royce коментира
                    Редактиране на коментар
                    Хм ... вярно, че Q7 не е съвсем джип, ама имам по-различни наблюдения от приятели с Q7-ци ... да не кажа коренно различни.
                    При мен не съм забелязал такова нещо, но все пак Кю-то е с раздатка ... може да има разлика в поведението, но пак ме съмнява.

                • #11
                  Заводски блокажи имат малко джипки, по-изгодно е такава без, и да се сложи после ако трябва. Галопер, Паджеро Спорт може и да се намерят и без ръжда с 3,0 V6. Вероятно и други. Някои са с LSD отзад, блокажи после, ако е зор.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #12
                    Един глас за WJ 4,7 с куадра драйв. Ако се кара на бензин е около 15/100 на дълъг път и 20-30/100 градско. Сериозно проходима в стоков вид машина.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #13
                      +1 за WJ 4,7 с куадра драйв, но за читав-успех. Ако намериш говори за двама и аз мога да взема.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #14
                        Даже в момента ги гледам. Само ако може малко инфо за блокажите. Досега четох и явно са ЛСД а не твърд.. и има ли разлика между трак и драйв?

                        Коментар


                        • noname12
                          noname12 коментира
                          Редактиране на коментар
                          LSD - отпреди и отзад
                          Имал съм WJ 4.7 QuadraDrive - моето мнение е: Бегай с 200 от американските кочини!
                          Най-нисък разход с газ заредена в Гърция 18л/100км, градско 24-30/100, като основно зависи от къде зареждаш, а не толкова как караш. Отделно бензин, като лятото се ядва, но зимата на къси разстояния излиза $$!
                          Като проходимост е доста добър. Голям недостатък според мен е, че няма някаква стабилизираща програма - с относителна голяма мощост можеш да се ошлепаш на някой завой съсвем спокойно - автомата бута задните колела, а в същото време ти се опитваш да намалиш и завиваш! Ниския таван е плюс за в гората и шубраците, за сметка на пространството в купето, няколко пъти съм су удрял главата при качване в тавана, като съм среден на ръст.
                          Има доста "детски болеси" - бол писано по форумите. Ще спомена най-често срещаните - проблеми с климатроника, подгряването на седалките, стъклоповдигачите, релето за мигачи, Cd changera не работеше, при мен имаше и проблем в спойките на някава платка и електрониката по колата изключваше. Общо взето само разправии с така наречените "екстри". Като качество на вложените материали е нещо като Опел от 90-те по-лошите модели.

                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Има много теми за куадра драйв, писано е много в този форум.

                        • brum
                          brum коментира
                          Редактиране на коментар
                          Бе не е точно LSD, щото заключва до 100% при разлика на оборотите между двете колела. Чети и ще разбереш.

                          Всичко изброено като недостатъци е вярно. Но пък има едно сериозно предимство - почти не гният.

                      • #15
                        1. За семейна употреба блокаж не треба.

                        2, За лов край Варна и Жигулата е арна
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • Dynkata
                          Dynkata коментира
                          Редактиране на коментар
                          Прав си и за двете ама не важат за мене, така че ако имаш да кажеш нещо полезно по въпроса..ще го прочета с интерес.

                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          Щом не важат тогава:

                          1. Pajeros (Чекидж_ия) 3 или 4 внос от щатите.

                          2. Десняче от Острова за тези пари има бол подготвени.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X