Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    Забелязал съм, че към новите коли се стремят хората, които масово ползват лизинговите схеми.
    Онези , които могат да си позволят кешово плащане на подобна покупка...търсят друго - дух,класа доказана с времето, уникалност..
    Много е странна човешката психика...
    А как ти се струва момента че някой ги купуват на лизинг за да не ги ревизират от НАП.Не че немогат да платят в кеш нова Панамера.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
      Забелязал съм, че към новите коли се стремят хората, които масово ползват лизинговите схеми.
      Онези , които могат да си позволят кешово плащане на подобна покупка...търсят друго - дух,класа доказана с времето, уникалност..
      Много е странна човешката психика...
      Ми това: "лизингови схеми", като го преведеш на български - вересия - и всичко става от ясно по ясно, и си застава по местата.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Гледам едно предаване по Дискавъри ....
        Колко ли струва да се възстанови една кола до заводски вид и заводски ресурс? ...
        Аз гледах едно предаване по същия канал, където правиха това с колите на някакъв шейх, ама той сигурно си има кладенец и му е лесно. А и колите не бяха от масовите ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Цецо, ако говориш за Уилър дилърс те само замазват нещата. Никаква реставрация не правят.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Гледам едно предаване по Дискавъри ......
            И аз го гледам . Ама гледам и пета предавка и други работи , и чета "книги" .
            И си мечтая за един 7,2 литров джуган, на 50 години - ама само да си видя хала, колко ще изхарча по него да изглежда добре и в кондиция .
            Карането е от гаража до края на улицата или по-малко.
            Обикновенно ако (АКО) проекта се получи , транспорта до дестинацията където трябва да иде , не е на собствен ход . ... я на колесар , я на платформа.
            После другите работи дето не е се споменават . За тези коли има други правила и отделен режим на ползване.Там със данъците и таксите става STAR WARS.

            Реално никой няма да си възстанови едно SS 442 за евридейка .
            И три таксита едновременно да наемe, за да се предвижи, пак ще му е капка в морето откъм харчалък.
            Ама кефа - цена няма.

            Искам нов супер друпер Мерц , И Ферари , и Ламборгини(ебаси трактора) ,
            и .....един голф3- 96 та година, моноинжекция на ГАЗ.
            Щото тия горните харчат - Е****И М*****А.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Цецо, ако говориш за Уилър дилърс те само замазват нещата. Никаква реставрация не правят.
              Е, аз ги виждам, че са джамбази, въпроса е ако го правиш за себе си.
              Малко ли са темите тука за разни проекти, разглобено, поправено, сглобено и доработено, по-добре от както е излязло от завода?! И после в продажба за около и под цената на нова Дачия.
              Едното е с гаранция, другото без, ама в пущинака взимат второто.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Мога да ти кажа колко ми струва до момента аватара. Без да включвам труд. И не е напълно финализиран.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Мога да ти кажа колко ми струва до момента аватара. Без да включвам труд. И не е напълно финализиран.
                  Ще е интересно, кажи(на лични)
                  Предполагам (само), че е под цената на един заводски Wolf от немската армия на реални 92 хиляди с чудовищните 92к.с. (или ако е по-стария мотор 70 и нещо).
                  Последно редактирано от cecoa1; 24-01-18, 21:08.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Няма сметка да се кара напълно реставрирана кола-ще излезе по-скъпа от нова.Който го направи,си я пази в гараж-инвестиция,дига си цената.Ако го правиш сам и разбираш и знаеш всичко кое,как,трабва да имаш много свободно време.Ако не умееш,или нямаш време,специалистите вземат много скъпо.Човек,правил реставрация,казва,че е икономически провал-няма продаване...

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      А как ти се струва момента че някой ги купуват на лизинг за да не ги ревизират от НАП.Не че немогат да платят в кеш нова Панамера.
                      Класата на душата и на колата трябва да си съвпадат, за да има хармония и щастие!
                      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Мога да ти кажа колко ми струва до момента аватара. Без да включвам труд. И не е напълно финализиран.
                        Сподели Петраки публично, що да се криете толко на ЛС, интересно е...
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Конкретната сума не от значение. Скъпо е. Ноухауто е още по скъпо. Не го препоръчвам на никой. Освен за върли фенове.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Конкретната сума не от значение. Скъпо е. Ноухауто е още по скъпо. Не го препоръчвам на никой. Освен за върли фенове.
                            Ясно..,Ами значи е съвсем тясно-спец...Разбираемо. А ако някой си мисли, че тая тема ще завърши с окончателна диагноза, то няма да стане, по която причина още преди много страници писах, че изначално е глупавопусната....
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Когато искам да ядосам жената подхвърбям ни в клин ни в ръкав: "Мисля да си купя един джип...или не, една чисто нова от магазина, пари имаме, ще продам Митсубишито и Ладата и ще се возим като баровци на стари години". Тя така ме поглежда, че ако не са ми очилата сигурно ще ми извада очите. В моментното вцепенение преди да си е отворила устата /щото после трудно ги затваря / бия отбой. "Няма, няма, само те плаша".
                              Дме коли нови съм купувал преди 10-ти от "Мототехника", втората я продадох на четири години и 23к километра за да си взема западна втора ръка, среден клас. Навивам смешно малко километри за представите на форума 5-7к на година, предимно градско, мога да си ги поправям. Сменил съм над десет и се ориентирах към японките. Проблеми - никакви.
                              Новото си е ново, но тези които ми харесват не мога да си ги позволя, а Дачия, Шкода, Рено които са ми постижими - не мерси.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Мога да споделя впечатления от първа ръка на чисто нова кола,фирмен сервиз, обслужване, дрън дрън...
                                Четири броя Рено Канго, баничарки. Закупени нови през 2009 година. Карат се само в града. В Русе улиците са на средно ниво. Нито от най разбитите, нито от най читавите. Между 12 и 15 хиляди км всичките им се разтракаха кормилни накрайници. Във фирмения сервиз казват, че ходовата част не влиза във гаранционните условия. Абсолютна тъпотия според мен. Съответно ако се сменят във фирмения сервиз искат по около 120 лв на брой,уж оригинални, ама аз лично не вярвам, а в същия момент кормилен накрайник от марка средна хубост е три пъти по евтин в нормален магазин за авточасти. Същите тези тоалетни на около 50 хиляди километра им бяхме сменили по два пъти накрайници, по един път носачи и на едната кормилна рейка.
                                В следващия момент Фолксваген Кади 2005 година, закупен на старо уж на 150 хиляди, а всъщност никой не знае на колко, кара се от половината фирма и вече почти 150 хиляди км само консумативи.
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X