Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Що бе? Ауди А2 си е точно някъде Клио (Поло). Петнайсетгодишно, струва колкото току-що купена Дачия (изплатен лизинг демек).
    Нямах предвид по размер, е гледай - фуги, качество на пластмасите такива неща.
    Може и да си прав, последното впечатление от а2 което ми е останало е за евтин пластмасов курник с висока (тогава) цена и с емблема на птемиум марка.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Ми що да не са практични - техния Аутобилд едно време превъзнесе Логан МСВ дизел като колата, която за 100 000 км не е мръднала и на йота от фабричното си състояние

      П.П. Те на някой ако му се чете за Дачия в Германия - https://autobild.bg/dacia-%d0%b2%d1%...1%d0%be%d1%80/
      Последно редактирано от коко келеша; 24-01-18, 06:47.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        З@еби техния автобилд, тука имаме колега беше споменал за едни дачии в някаква болница, питай го него. Аз ще добавя, че при положение на реализирано птп, като цяло няма друг автомобил в момента с толкова достъпни цени на частите. Имам предвид коли примерно в диапазона 0-6 години.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          От среден клас при отсявка остава само Шкода на некви нормални цени май.Дачията не я броя ,на 2 месеца Докер ,тръгна по ремонти ,за интериор колегите са писали,рядко има по нескопосано нещо отвътре ,комфорт на пътуващите като във Фиат 126 отпред ,отдзад като Москве 408 ,само дето ги няма подкалниците на седалката.Не знам новите японките как са като цени в средния клас ,щото като качество държат ниво.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            З@еби техния автобилд, тука имаме колега беше споменал за едни дачии в някаква болница, питай го него. Аз ще добавя, че при положение на реализирано птп, като цяло няма друг автомобил в момента с толкова достъпни цени на частите. Имам предвид коли примерно в диапазона 0-6 години.
            Жалим, ама германците не четат сводките от врачанските билнични заведения, но пък преглеждат билда
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              "Знаеш ли как е в Германия?!", независимо какви небивалици следват след това... Но дойде време, видях, и знам "как е в Германия"... Много неща се оказаха пълни измишльотини, а други просто ВЕЧЕ не са истина и не са както са били.!
              Никъде не съм конкретизирал че говоря за Германия. Сигурно има и такива, като твоят комшия, дето са изсипали една шапка пари за скъпо с 4 колела и им стои пред вратата но по-скоро са изключение.
              Факт че премиум колите идват в България на по 250-400к км и едва на 4-5 години, говоря за аЛди А6 комби, МБ Е клас Комби, КУ7,МЛ А8 итн. лимузини и 4х4 от среден и висок клас....
              Да факт че влаковете са пълни с народ но има хора, които не могат или не искат да управляват МПС.

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Аз ще добавя, че при положение на реализирано птп, като цяло няма друг автомобил в момента с толкова достъпни цени на частите. Имам предвид коли примерно в диапазона 0-6 години.
                При такава пасивна безопасност на Дачия,едва ли ще му трябват пари за ремонт,ще се е преселил в един по-добър святИ,ако нашият човек няма пари за по-безопасна кола,то "стиснатия" немец не мисли ли и за това?Вярно е,и че в България сме малко луди на тема имоти,ама западняците да си правят кеф с нови коли на 3-4 години,а на не му е еня,че е под наем от 30 години???Или,просто става дума за различни сегменти от обществото...

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Нямах предвид по размер, е гледай - фуги, качество на пластмасите такива неща.
                  Може и да си прав, последното впечатление от а2 което ми е останало е за евтин пластмасов курник с висока (тогава) цена и с емблема на птемиум марка.
                  Аз говорех за размер. Колкото и да не ни се иска, рамера винаги е важен.
                  Съпоставям коли по размер, защото екстрите и изпълнението са въпрос на пари, а тогава величините не са равни.
                  Иначе и Суцуки самурай може да сравниш с Тая Г-класа дето и пише таблицата за умножение отзад и съм сигурен, че с разликата в бюджета ще направя първото да изглежда и да се движи като второто.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    Иначе и Суцуки самурай може да сравниш с Тая Г-класа дето и пише таблицата за умножение отзад и съм сигурен, че с разликата в бюджета ще направя първото да изглежда и да се движи като второто.
                    Всъщност не. Доста по скъпо ще ти излезе да се движи. А да изглежда пък по евтино.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      При такава пасивна безопасност на Дачия,едва ли ще му трябват пари за ремонт,ще се е преселил в един по-добър святИ,ако нашият човек няма пари за по-безопасна кола,то "стиснатия" немец не мисли ли и за това?Вярно е,и че в България сме малко луди на тема имоти,ама западняците да си правят кеф с нови коли на 3-4 години,а на не му е еня,че е под наем от 30 години???Или,просто става дума за различни сегменти от обществото...
                      Цецо да ти каже по немско колко струва една къща, да живееш като човек. Не е като да мислиш Дачия или VW.
                      Tуй с безопасностите винаги ми е убягвало като идея. Някой спомена, че Дачия била с мека ламарина. Това повишава безопасността, че има накъде да се мачка. Освен ако не става въпрос дали да се навреш под някой камион. Та, според зависи.
                      Има някаква бесна мода всичко да прекарват през компютрите. Примерно въртиш някакъв джойстик вътре, и през оптика си управляваш колата. Аз в такова не бих се качил, пари да ми дават да го карам. Или като оная случка дето отцепваха магистралата на няква американка, че ни може скорост да смени, ни да я угаси. Дава си газ гадината, и оная седи вътре за курбан.
                      Бачкал съм в индустрията дето прави тия електроники, и се махнах, и камъни фърлям да не ми дойде случайно акъл да се върна. Изконна, тотална простотия, неграмотници, пинтилък, бюрокрация. Побългарена работа. И ако бъгнат тия компютри се молиш да е имало грамотен инженер да е предвидил да имаш някакъв бакъп.
                      Дизайнерите на тия новите ровят под дърво и камък да си купят нещо с по-малко електроника, от по-старичките модели.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-01-18, 09:04.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        З@еби техния автобилд, тука имаме колега беше споменал за едни дачии в някаква болница, питай го него. Аз ще добавя, че при положение на реализирано птп, като цяло няма друг автомобил в момента с толкова достъпни цени на частите. Имам предвид коли примерно в диапазона 0-6 години.
                        Ето я темата за Дачията http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79239
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Компютрите струват пари и не са масови все още - не е задължително, може и да не се поръчва.

                          Едно време имаше виц: "Собствениците на москвичи ги копаели прави, защото са си отлежали преживе". Е лежал съм и под VW, трябва и то да се брои.
                          Все за парите става въпрос, никой не каза за загубеното време. А времето единствено ни е фиксирано, не можеш да си купиш още малко.
                          За по-евтино съм правил по колите си всичко сам на тротоара - смяна на клапани, зъбни колела в скоростна кутия, диференциал, карета ...
                          Сега като се замисля, времето което съм отделил за ремонти на колите си, можеше да си го прекарам и по-забавно, ама такива бяха условията. Та, ако може човек да си го позволи, би било абсурдно да не избере новото.
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                            Компютрите струват пари и не са масови все още - не е задължително, може и да не се поръчва.

                            Едно време имаше виц: "Собствениците на москвичи ги копаели прави, защото са си отлежали преживе". ...
                            Висок клас кола има къмто 50 нода, демек компютъра из тенекията. Това е едно платче и се връзва към една от мрежите в колата. Дори паленето от ключа се предава като компютърен сигнал (при някои модели), и ако линията нещо се окъси яко и викаш репатрак.
                            Москвич съм карал, и не бих казал, че се троши много. Аз бях взел един в много окаяно състояние, и верно си отлежах. Махнах го, щото гори като змей, бяха му извадили вакуума на делкото, и не ми се занимаваше да реставрирам. Окачването им е много здраво, почти като на джип. Собственици на нов Москвич споделят, че почти не ремонтират.
                            Ладите са много зле откъм окачване.
                            Носиш си резервно чукче, капачка и кондензатор, и се научаваш на центровка. Оставаш на път само ако строшиш нещо много важно по железора.
                            С тия новите космически кораби ти трябва лаптоп, прескъп диагностичен софтуер и хардуер, и много много познания за конкретния модел. VAG тестер дето е за сервизи е 8000 евро лиценза. Другия вариант е повечко номера на пътна помощ. И повечко кеш в портфейла.
                            Сигурност, безопасност и репатраци през километър! Сума и нови коли гледам по платформите, че и маркови за по 200 бона...
                            Цяла хранителна верига и екосистема е около новите. Сума и кърлежи пият до припадък. Едно време не съм чувал да е било чак такъв зор.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-01-18, 09:51.

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Съсипахте ме.

                              Са излиза, че е по-добре стар москвич, от нова кола.
                              Поне със стария мерцедес W140 неква емоция можеше да предизвикате в мен, но в момента само усмивка, саркастична .

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Сигурен съм, че половината от защитниците на дъртаняните,се качат за 1г в нов автомобил(среден клас), и после и върнат дъртаняните,много,ама много искам да и видя физиономиите.
                                Все още никой производител не може да избегне умората на материала. Отделно разхода на ГСМ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X