Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Друго да питам. Да речем си специалист електричар. Цял ден правиш кабели и табла, само това и всеки ден. Години наред. Цял живот! И да ти вменяват за погрешно и упадъчно, ако пипнеш нещо друго? Единия по цял ден завива крушки, аз по цял ден пиша софтуер, монтьорът чете сервизни мануали и се вписва у времето до минутата... Сменя фарове стартери и квит се сетиш токове, ама после вика лицензния техник да му смени крушката у спалнята? Че и хем да си плати, хем оглед да му направят кво има за крадене из тях!
    Аз ако съм принуден да нямам грам разнообразие - ще превъртя! Дори за минута не мога да си го представя, че може да ми се случи. Като си ремонтирам нещо по железарията си почивам, че цял ден съм зад монитори. Много искат да ни правят роботи на поточна линия, с дистанционно управление, ама не при всеки се получава.
    Що да е толкова грешно да има малко разнообразие? Тия "цивилизованите" развлечения като мол или айфон и "маркови" дрехи - мен лично ме дразнят.

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... особено на по-читаво направените коли - т.е. когато не трябва да свалиш предната броня, маска и радиатор на климатика.
      Не ме разбирай погрешно, наясно съм с идиотията, но както се казва "риска на живото предаване". И аз не одобрявам чистачките на "новата" кочина да струват 60лв с отстъпките защото стават само за нея и за нищо друго, а са със същия размер като на джипа а на него му струват 18 кината и то "хай-тек ала бала..." но такъв е живота... нямам нито време нито желание да се боря срещу системата със всичка сила. Преглъщам някои работи други ги заобикалям до колкото е възможно и вървим напред.

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
        Не ме разбирай погрешно, наясно съм с идиотията, но както се казва "риска на живото предаване". И аз не одобрявам чистачките на "новата" кочина да струват 60лв с отстъпките защото стават само за нея и за нищо друго, а са със същия размер като на джипа а на него му струват 18 кината и то "хай-тек ала бала..." но такъв е живота... нямам нито време нито желание да се боря срещу системата със всичка сила. Преглъщам някои работи други ги заобикалям до колкото е възможно и вървим напред.
        Това е вървене назад. Чисто цивилизационно имам предвид, не лично към теб. Точно затова не понасям "марковите" електроники също. Работят само с техни си зарядни, WiFi и блутут само от тая марка, слушалки, абе всичко.
        Докато имам избор ще се дърпам от това, ако и да нося 2 куфара с инструменти в багажника. Нали и инструменто-производителите трябва да ядат, по твоята логика... Засега не са ми трябвали, колата почна 21-ва година, пълнолетна по американските закони, може да я карам и на етанол.

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Хващаш се за думите а не вникваш в смисъла.

          Никой не иска от теб да си робот напротив.

          Но схемата нямам пари всико сам си правя не работи в твоя полза. Убеден съм че мога да лепя плочки (нямам опит но не са ми завряни ръцете в ...) но съм също убеден че ще ми трябват Х квадрати за да придобия рутината и опита за да свърша работата качествено. А в същото време ще съм загубил време което мога да инвестирам във мен. Ако щеш и в моето хоби и това ще ме развие по един или друг начин, това време би ми дали нови знания (ако ги искам) или можения (пак ако го искам) а всичкото това натрупване на знания и можения ни прави индивиди. Колкото идивидът се развива повече и повече той бива ползотворен в неговата работа, макар и тя да е в сфера различна от натрупаните знания.

          Но това няма как да стане ако живея по схемата "всичко сам".

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
            Хващаш се за думите а не вникваш в смисъла.

            Никой не иска от теб да си робот напротив.

            Но схемата нямам пари всико сам си правя не работи в твоя полза. Убеден съм че мога да лепя плочки (нямам опит но не са ми завряни ръцете в ...) но съм също убеден че ще ми трябват Х квадрати за да придобия рутината и опита за да свърша работата качествено. А в същото време ще съм загубил време което мога да инвестирам във мен. Ако щеш и в моето хоби и това ще ме развие по един или друг начин, това време би ми дали нови знания (ако ги искам) или можения (пак ако го искам) а всичкото това натрупване на знания и можения ни прави индивиди. Колкото идивидът се развива повече и повече той бива ползотворен в неговата работа, макар и тя да е в сфера различна от натрупаните знания.

            Но това няма как да стане ако живея по схемата "всичко сам".
            Има ли принципна разлика от
            лепенето на плочки
            и
            хоби, каквото и да е?
            На мен ми е хоби да си ремонтирам колата. За дребни ремонти, чак основен ремонт не знам дали ще се справя. Самолечение не прилагам, другото са вещи и имоти.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ............ Че и хем да си плати, хем оглед да му направят кво има за крадене из тях ..............
              Не мога, ще падна

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Не съм защитник на соц. дъртаняните, ама като ще си говорим нека да е с факти. Авто индустрията се оля в опитите да се докара пред еко талибани, маркетолози, рекламодатели, фирмени сервизи, застрахователи, дилъри на части и автосалони, пътна помощ, последния да затвори вратата!
                Сядаш в космически кораб и се молиш компютрите да не решат, че искат да си починат. Търсих оная статия за побъркалата се кола, и безпомощната собственичка вътре, дето и отцепвали магистралата... Нещо не мога да уцеля ключовите думи.
                Сегашния ми дрънгел е 97 г. произведен, и някои агрегати по двигателя не знам за какво са. Ако угасне на пътя дори не знам отде да го подхвана. Московецът съм го подкарвал с клечка от близкия храст, ама знам къде какво да човръкна. С новите си носиш свещена книга според религията, и си дотам! Не дай Боже да спре в чужбина.

                За разхода се съгласявам, ама тая далавера с прескъпото Адблу ми се губи. Четох, че са някакви много евтини компоненти в тая течност, пък я продават като за Шакълтънстото уиски от полюса. Явно са решили, че който купува нова има златна мина, или поне петролна сонда в задния двор.
                Буса ми е с Адблу и нямам никакви драми нито с разхода нито с горенето , още повече пък с цената . Във всяка бензиностанция има 1 л , 5 л и 10 л туби .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Да де, ама системата все още позволява да я заобикаляш. Що си го причинявате още от сега!? Когато стане невъзможно, тогава ще му мисля.
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    За пореден(и последен) път повтарям - на запад се кара ново, защото старото обикновенно не е много по-изгодно(макар че има и изключения). Казах вече, сервизни услуги, данъци, ограничения за градовете (това за много стар бензин, и касае практически предимно дизелите). Отделно и стадния синдром да сме като всички, и променен мироглед да се гледа възраст, а не реални качества.
                    Това с оставянето на пътя, не е фактор в Германия - за половин надница си плащаш годишна вноска, членство в ADAC, идват навсякъде за нула време и ти помагат с каквото могат(имат инструменти и що годе разбират от коли), включително репатрак. В чужбина също ти осигуряват репатрак, хотел, превоз до постоянния ти адрес и пр. различни опции. Това без да ги интересува с каква кола си, и дали изобщо колата е твоя или просто я караш.

                    Иначе пример за изключение(давал съм го и преди) - колегата ми българин, си купи Поло 94г, за 500 евро, кара го вече две години. Даде около 400 евро за консумативи и дребни ремонти(тук в Германия ), плюс 4 нови всесезонни гуми, след което мина ТЮФ като на парад. Данък и ГО - около 450 евро/г. Колата се ползва в радиус от пет километра основно, работното място е на 3,5км. Инцидентно на два месеца веднъж може да ходи на 30км и да се върне... На практика почти би му вършило работа и колело, ако не беше фактора време (включително като атмосферно, освен астрономическо), пазаруване и подобни. За 15-20 минути на ден, няма никакво значение каква е колата като екстри и комфорт. Трябва само да пали и да върви, колкото се може по-евтино.

                    А това за крушките вкъщи, че се вика техник, е просто една от многото заблуди от фолклора "ти зна'Йш ли как е там?!". И за боядисването и строителните ремонти не е вярно, стига да могат и да не ги мързи (аз например и в България рядко участвам в такива неща, и поради двете причини). Имам колега автобусен шофьор, немец, до преди няколко години е имал фирма за такива строителни работи(боядисване, шпакловане, плочки, ламинат и пр), сина му още си го работи това, но той го зарязал заради проблеми с коленете (той е доста пълен над 120кг). Но колкото за себе си, майстори не вика.
                    Друг пък колега шофьор, си включва сам диагностика на колата вкъщи, помагал е и на други колеги и те така.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      За пореден(и последен) път повтарям - на запад се кара ново, защото старото обикновенно не е много по-изгодно(макар че има и изключения). Казах вече, сервизни услуги, данъци, ограничения за градовете (това за много стар бензин, и касае практически предимно дизелите). Отделно и стадния синдром да сме като всички, и променен мироглед да се гледа възраст, а не реални качества.
                      Това с оставянето на пътя, не е фактор в Германия - за половин надница си плащаш годишна вноска, членство в ADAC, идват навсякъде за нула време и ти помагат с каквото могат(имат инструменти и що годе разбират от коли), включително репатрак. В чужбина също ти осигуряват репатрак, хотел, превоз до постоянния ти адрес и пр. различни опции. Това без да ги интересува с каква кола си, и дали изобщо колата е твоя или просто я караш.

                      .....

                      А това за крушките вкъщи, че се вика техник, е просто една от многото заблуди от фолклора "ти зна'Йш ли как е там?!". И за боядисването и строителните ремонти не е вярно, стига да могат и да не ги мързи (аз например и в България рядко участвам в такива неща, и поради двете причини). И......
                      Съгласен съм съгласен горното нали вече 20 страници дъвчем това че докато е евтина поддръжката (до колкото я има) няма как да има смисъл.

                      Основния проблем е че виждам ежедневно пълни курници които не са виждали сервиз или ремонт последното десетилетие, движат се на божията милост или на силата от седморката на Блейк. Но никой не ги спира от движение когато тези курници ги принудиш да ги оправят те ще заминат набързо за претопяване. И на тяхно място ще се появят адекватни превозни средства дали нови или не е въпрос на възможност.
                      Но докато не изискваш да се движат изправни МПС-та ще е така .

                      А за крушките естествено че никой не говори буквално, израза е преекспониран за да даде идея... Обясних малко по надолу каква е тя.


                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Да обобщим :
                        Тези, които имам какво да правят и да изкарват си ценят времето и затова си купуват нова кола.
                        Тези, които им е скучно и разполагат с времето си, пък обичат да си оправят старите коли, не щото има смисъл, ами ей така.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          Да обобщим :
                          Тези, които имам какво да правят и да изкарват си ценят времето и затова си купуват нова кола.
                          Тези, които им е скучно и разполагат с времето си, пък обичат да си оправят старите коли, не щото има смисъл, ами ей така.
                          Да обобщим: Глупости! Но, ако това ти помага да си го вдигаш, самочувствието де, продължавай!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Да обобщим: Глупости! Но, ако това ти помага да си го вдигаш, самочувствието де, продължавай!
                            Благодаря!

                            Харесва ми, когато ми позволяват да мисля с главата си, но аз своите доводи вече неколкократно ги заявих и никой не извади рационален аргумент срещу покупката на нова кола.

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Амин!
                              Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                              Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Харесва ми, когато ми позволяват да мисля с главата си, но аз своите доводи вече неколкократно ги заявих и никой не извади рационален аргумент срещу покупката на нова кола.
                                Напротив, има доста рационални аргументи и в двете посоки. Транспортните задачи имат много различни условия, които водят до различни рационални решения. Само дето темата стана доста емоционална и някои участници доста се разпалиха. Рационалните аргументи трудно се търсят вече в тема от 25 страници.

                                Освен това колите не са само чисто нови Дачии и 40 годишни "дръгели", което, ако беше вярно, би опростило нещата сигурно. Това вече не към цитата, а към темата като цяло.

                                Моля да настоящото да не бъде тълкувано като заяждане, нямам такава идея по никакъв начин и не искам да налагам някакво крайно мнение на никого.
                                Последно редактирано от nissan_gr; 24-01-18, 15:29. Причина: еече

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X