Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Това е точно твоя сегмент. Сина ми, който е композитор, си купува чисто нова Кия, на всеки 5 години. Изплаща я за 5 години, след което я връща на дистрибутора и взима новия модел. Правят му отстъпка 8 - 10 000 лева. На въпроса защо отговаря така. Нямам време за ремонти. За същото време ще изкарам повече пари с професията си. Освен това, ако се наложи дълъг ремонт, ще му предоставят оборотна кола. Ама досега не се е налагало.
    И той е дефицитен специалист в професия, която изисква пълно себеотдаване и непрекъснато обучение. С две деца, почти няма свободно време.
    Това е неговото решение за автомобилния проблем .
    Значи това е един от случаите, когато новата кола е купена, защото така. Освен ако не кажеш, че снаха ти навърта междувременно по (поне) 30-тина х. годишно.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Мога да споделя впечатления от първа ръка на чисто нова кола,фирмен сервиз, обслужване, дрън дрън...
      Четири броя Рено Канго, баничарки. Закупени нови през 2009 година. Карат се само в града. В Русе улиците са на средно ниво. Нито от най разбитите, нито от най читавите. Между 12 и 15 хиляди км всичките им се разтракаха кормилни накрайници. Във фирмения сервиз казват, че ходовата част не влиза във гаранционните условия. Абсолютна тъпотия според мен. Съответно ако се сменят във фирмения сервиз искат по около 120 лв на брой,уж оригинални, ама аз лично не вярвам, а в същия момент кормилен накрайник от марка средна хубост е три пъти по евтин в нормален магазин за авточасти. Същите тези тоалетни на около 50 хиляди километра им бяхме сменили по два пъти накрайници, по един път носачи и на едната кормилна рейка.
      В следващия момент Фолксваген Кади 2005 година, закупен на старо уж на 150 хиляди, а всъщност никой не знае на колко, кара се от половината фирма и вече почти 150 хиляди км само консумативи.
      Мн. хубав пример за свързаност, или казано по друг начин - мафия.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Аргументът е ирелевантен, защото прогресът на автомобилната техника за последните 15-20 години е несравним с този при телевизорите, комуникационната техника, компютрите. Дотолкова е несравним, че напрактика, едното на фона на другото ...не съществува.
        Ами според мен не е чак несравним, но както и да е.

        А при пералните как стои въпроса? Защо си купуваме нов Аристон, а не старо Миле? Сигурен, че сега ще излезе някой, който ще каже как старото Миле тежи 70кг, а новото Беко тежи 20, съответно едното е направено много по-яко, съответно е по-удачен избор

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Е, за пералните нищо не съм казал (при печките отпаднаха "класическите" въртящи се грилове, за огромно разочарование на децата ).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            А при пералните как стои въпроса? Защо си купуваме нов Аристон, а не старо Миле?
            Много просто - това се сменя на примерно 10 години и струва половин средна заплата.

            Ако колите в магазина струваха половин заплата, тая тема изобщо нямаше да съществува.

            ПП: И не на последно място - старата ми пералня я ползва познат - смени четки и амортисьори и си работи като нова - уплътнението отпред аз и го бях сменил, както и разни други дреболии.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Ами според мен не е чак несравним, но както и да е.

              А при пералните как стои въпроса? Защо си купуваме нов Аристон, а не старо Миле? Сигурен, че сега ще излезе някой, който ще каже как старото Миле тежи 70кг, а новото Беко тежи 20, съответно едното е направено много по-яко, съответно е по-удачен избор
              Кинескопни Сонита, 20 кг. Бекота... Де ги виждате тия работи, бе хора! Ходих като улав из магазините, докато си избера пералня. Точно на Беко се спрях, почти на една цена бяха наедно с Бош и Индезит. Беко специално откъм перални са много пипнати, с малки липси на функционалност, като напр. защита от преливане. Двойно по-скъпо Candy е двойно по-зле от Беко, че съм имал и от двете нови. Ама излизаме от темата.
              Иначе ако даваха покилометрова гаранция и аз бих си взел нова. 100 000 км. ги навъртам за 15 години с мойто каране. Баси кефа 15 години гаранция!

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                А при пералните как стои въпроса? Защо си купуваме нов Аристон, а не старо Миле?
                Виж цените на старо Миле и ще разбереш.

                И не, нищо не е направила автомобилната индустрия от 1985 насам освен да навтика още жици, лампички и копчета.

                Еконормите направиха пълен кръг и се върнаха приблизително където бяха през 1985. Вярно че са по-строги ама тежестта на различните неща в тях се върна където беше. Следствие: само кабелите по един съвременен двигател тежат колкото три карбуратора. Покрай това специфичният разход на двигателите взе да спада едва около Евро 5, до преди това растеше. Това на бензинките, защото на дизелите май че не е спрял да расте.

                Човек би си помислил, че ще вкарат нови термодинамични цикли. Божем Тойота се пробва с Аткинсън, ама само за хибриди. Мазда се пробва с Ванкел ама резултатите са неубедителни.
                Аа, да, имаме вече серийни електрички. Зачита се.


                Всичко останало са заемки от други индустрии и опити да направят колата на смартфон.

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  И не, нищо не е направила автомобилната индустрия от 1985 насам освен да навтика още жици, лампички и копчета.

                  Еконормите направиха пълен кръг и се върнаха приблизително където бяха през 1985.
                  Добре написано! Пропусна обаче да допълниш, че откъм ходова част почнаха да ги правят кашкавалени, това по мнение на един от официалния сервиз. И тия жици и лампички носят още 1001 причини да останеш на пътя, примерно повредил се датчика на АдБлу-то. Или датчика на налягането на гумата, не дава да палиш ако я сметне за мека.
                  Туй за мен не е кола!

                  п.с.
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-01-18, 11:04.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Нека не забравяме, че автомобилите не се делят само на НОВ и СТАР, има най-различни марки модели и всеки от тях с определени проблеми дефекти и тн, кой с повече, кой с по-малко може да се спори безкрайно. Въпреки това, изказването, че старите автомобили едва ли не са по-хубави и автомобилостроенето с нищо не се е напреднало е меко казано глупаво изказване. Незнам от къде са тези впечатления за нови автомобили. Само ако говорим за надеждност след 5тата година на усилена експлоатация може би старите са малко по-добре. Също така незнам какво толко са ви наплашили фирмените сервизи. Аз работя с доста такива и съм много доволен.

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      Нека не забравяме, че автомобилите не се делят само на НОВ и СТАР, има най-различни марки модели и всеки от тях с определени проблеми дефекти и тн, кой с повече, кой с по-малко може да се спори безкрайно. Въпреки това, изказването, че старите автомобили едва ли не са по-хубави и автомобилостроенето с нищо не се е напреднало е меко казано глупаво изказване. Незнам от къде са тези впечатления за нови автомобили. Само ако говорим за надеждност след 5тата година на усилена експлоатация може би старите са малко по-добре. Също така незнам какво толко са ви наплашили фирмените сервизи. Аз работя с доста такива и съм много доволен.
                      Фирмените сервизи ги плашат, щот на една голяма част опита им е от преди десет години, когато наистина беше болезнено влизането в такъв сервиз, а на друга част информацията им е от трети лица.
                      На мен смяна на масло и всички съпътстващи филтри дет трябва, на КИА Соренто, във фирмения сервиз, преди една седмица ми излезна 350 лева. И понеже съм мрънкяло, ми оправиха ключалката на вратата /демек почистиха и раздвижиха/ по гаранция, измиха ми колата и те така.
                      А да и платих с карта, щот не носех толко кеш.
                      Имам горчив опит и с правенето на друга моя кола в сервиз, който има добро име.......ми......не.......ми не бе
                      Парите ич не са малко дето дадох там и все още не съм доволен.

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Подкрепям kok4o1. Аз също съм доволен от сервиза на Шкода.Нормални цени цени.Спазват си часовете,няма ама чакай, да видим. Както се казва predictable. Влизам по програма 4+

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          На мен смяна на масло и всички съпътстващи филтри дет трябва, на КИА Соренто, във фирмения сервиз, преди една седмица ми излезна 350 лева.
                          Мда, а в обикновена масларница смяната на всичко това струва примерно 20лв, а понякога като си купиш маслото от тях е и безплатно. Значи 4-те литра масло + 3 филтъра ти се връзват между 330 и 350лв.

                          Обикновено върху оригиналните филтри пише и кой ги произвежда. И обикновено като ги купиш като филтри от тая марка, а не като оригинални, цената е между 2 и 5 пъти по-ниска, а филтрите са същите. С маслото - пак така.

                          ...после като събереш надценката за сервизните акции докато ти мине гаранцията Лесно ще сметнаш и защо се надпредварват кой да даде по-дълга гаранция - това им е гарантиран доход и гарантирано запълване на графика на сервиза за тоя период. Като сложиш в сметката и че имат договори и със застрахователи за каско и ГО, а често и с банки за лизинга, разбираш че някои неща никак не са случайни.


                          ПП: Със сервиза на Шкода и аз не съм имал грижи - смяна на букса по инсталацията (светлините за заден ход премигваха) - няколко часа, пребоядисване на издрани с ключ врати от едната страна - 1 ден. Това извън нормалното сервизното обслужване през гаранционния срок.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            В Шкода аз и нося маслото. Ако искам може и с тяхно.С тяхно обаче,поемат пълен ангажимент,че ако се окаже ментак и нещо сгъне двигателя, и се докаже ,че е от маслото, да си опарвят бакиите. Къде е този маслар, който ще ми поеме този ангажимент?

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Много просто - това се сменя на примерно 10 години и струва половин средна заплата.
                              Хм... това ми напомня, че моята пералня "Канди" тази година навършва... 25 години Купена за около 1000 $ през 1993 г. от един магазин "Белведере" на "Пиротска" (отдавна не съществува). Няколко познати, купили си същата марка (мнооооооого уважавана от Таатово време, щото само такива имаше в "Корекома" ) що псувни и ругатни са изляли по марката. "З години гаранция", да и като се повреди "Докарайте я в сервиза!" На двама съм помагал да влачат "гаранционните" си перални и то по няколко пъти до сервиз. Щото от италиански станаха румънски, а вече са само китайски.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Мда, а в обикновена масларница смяната на всичко това струва примерно 20лв, а понякога като си купиш маслото от тях е и безплатно. Значи 4-те литра масло + 3 филтъра ти се връзват между 330 и 350лв.

                                Обикновено върху оригиналните филтри пише и кой ги произвежда. И обикновено като ги купиш като филтри от тая марка, а не като оригинални, цената е между 2 и 5 пъти по-ниска, а филтрите са същите. С маслото - пак така.

                                ...после като събереш надценката за сервизните акции докато ти мине гаранцията Лесно ще сметнаш и защо се надпредварват кой да даде по-дълга гаранция - това им е гарантиран доход и гарантирано запълване на графика на сервиза за тоя период. Като сложиш в сметката и че имат договори и със застрахователи за каско и ГО, а често и с банки за лизинга, разбираш че някои неща никак не са случайни.
                                Разбрах, имаш много свободно време и си достатъчно богат, за да го използваш в търсене на най-евтиния филтър и най-евтиното масло, после с удоволствие чакаш в кварталния дсервиз или лягаш пред блока и цял ден си сменяш маслото.

                                Не беше това идеята на поста, ама вече съвсем ще стане глупав спора, а нито ти, нито аз сме прости хора.

                                Иначе, мога да ти кажа, че по гаранция ми смениха една камара неща, само защото на мен не ми харесват. Дори и най-лекото хлопване се отстранява веднага, без да се спори. Колата ми е в кондиция като чисто нова, нищо че е на четири години и 120 000 километра.

                                Ясно ми е, че работят с по-голяма надценка, това не го оспорвам, но благодарение на тази смяна на масла във фирмения сервиз, наскоро направих ремонт, който на свободния пазар щеше да е над 6000 лева, а на мен не ми струваше нищо. Дали не си избих осемте смени?

                                И последно, защо смятате, че някой трябва да работи без пари? Влизал ли си в сервиза на КИА например? С кой квартален може да го сравниш като инвестиция и техника, това и ще даде отговор на въпроса ти за по-високата надценка. Защото една кола не е само смяна на масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X