Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    .......но навежда везните към старите
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Каква е тази кола гаранционна дето иска ремонт за 6 хиляди евра??? Ето затова още повече си харесвам моята....
      Real Recognize Real

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Каква е тази кола гаранционна дето иска ремонт за 6 хиляди евра??? Ето затова още повече си харесвам моята....
        готина сигурно,гаранция по-нова и моите антики на които трябва да им дръпна 6 пина,да и сваля кората в багажника и да развия 5 болта с кръстата отвертка,да махна сензора за показание на нивото на горивото и да смукна с глупава помпа какво има вътре.
        Или направо махам филтъра / ключ 19 ако правилно помня /точа в кофата всички сипани лайна,сипвам още 100 литра бензин,сменям филтъра и карам.

        За 6000 евро им я оставям цялата,ако искат мога да им я РЕМОНТИРАМ ако им трябва вървяща ........... 6000 бимберици за промивка на резервоар,филтър и работа ега не им дам.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          ами кой да чете, като може да пише? 650 поста са вече...
          1. Например:
          3 г. гаранция и/или 100.000 км. с опция + 2 г.
          5 г. гаранция и/или 150.000 км. пак с опция + 2 г.
          има ли го - има го!*
          2. И коя е Нова - колко нова? 1-2-3 г? Към кои спадат?
          3. Мисля, че изяснихме: на 2 г. на 20.000 км - няма на 1/2 цена, та...?

          *P.S. не при VAG-ините
          Изобщо не разбирам защо ми постваш някакви гаранции на коли за десетки хиляди евра, особено Ваг-ини...Вие не можете д се разберете, че има хора, които не желаят тези нови пластмасяци и еднодневни кашони /за разлика от обичащите ги, поради ...ГАРАНЦИЯТА велика/, и да приемете, че има хора, искащи да имат и карат коли, които им харесват и доставят удоволствие...,макар и не нови, и не с "гаранция за репатрак" ...Карайте си ги на воля, смятайте си остатъчна стойност и дрън-дрън ад-блу и 499 лампи по таблото и така...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Паяка е 100 кинта на година,включва и малко бензин ако ти свърши както и смяна на спукана гума както и подаване на ток.

            Жената пръсна една,какво да правя......седи там аз идвам......е нали имам паяче платено.......седи идвам,паячето няма да го чакам я........20 минутки и пак мръсна газ,100 кинта на година,не 600 на месец.

            Тока да го обяснявам ли?Кабели като за ТИР / през кола стига третата или от първа на трета даваш,колите по 5 метра бройката / и никакви нерви,струваха ми 130 долара,кекави има и по 15.

            БаФ това паяче аз
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
              Ремонта беше над 6 х. евро...
              За тия пари да си взел една чисто нова Дачия , пък тая като я дадеш на тамошния Надин - да сипеш тунджа за докъдето си тръгнал .
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                готина сигурно,гаранция по-нова и моите антики на които трябва да им дръпна 6 пина,да и сваля кората в багажника и да развия 5 болта с кръстата отвертка,да махна сензора за показание на нивото на горивото и да смукна с глупава помпа какво има вътре.
                Или направо махам филтъра / ключ 19 ако правилно помня /точа в кофата всички сипани лайна,сипвам още 100 литра бензин,сменям филтъра и карам.

                За 6000 евро им я оставям цялата,ако искат мога да им я РЕМОНТИРАМ ако им трябва вървяща ........... 6000 бимберици за промивка на резервоар,филтър и работа ега не им дам.
                Аз разбирам новата кола не колко и е голяма гаранцията, а това да ме изкара примерно едни 5г. при моите условия на употреба без никакви дефекти / нали еволюция, прогрес уж/ защо трябва на всеки модел да му "чистят детските болести" след обновяването? Защо не надграждат предходния, а създават нов пак от нулата с все минусите от това? Трябваше до сега от апогея в автомобилостроенето през 80те да са стигнали феноменални нива на надежност, сигурност и КАЧЕСТВО! А то какво стана? Купуваш нов дизел и спиш спокоен докато не свърши гаранцията, нищо че може да увиснеш нерде по пътищата с новата кола да чакаш паяче. Ето това ме отблъсна от новите автомобили и на второ място дизайна и качеството на материалите като цяло. Как да си купя кола с ел. водна помпичка нищо че била нова? Какво е това? Прогрес или регрес..... Харесваше ми навремето Мерцедес как даваха гаранция за мобилност от 30г., сега не знам вече дали има такова нещо........
                Real Recognize Real

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ...
                  Тока да го обяснявам ли?Кабели като за ТИР / през кола стига третата или от първа на трета даваш,колите по 5 метра бройката / и никакви нерви,струваха ми 130 долара,кекави има и по 15.

                  БаФ това паяче аз
                  Досега ти разбирах трудно, ама вече ептен почнах да губя идеята!
                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  Аз разбирам новата кола не колко и е голяма гаранцията, а това да ме изкара примерно едни 5г. при моите условия на употреба без никакви дефекти / нали еволюция, прогрес уж/ защо трябва на всеки модел да му "чистят детските болести" след обновяването? Защо не надграждат предходния, а създават нов пак от нулата с все минусите от това? Трябваше до сега от апогея в автомобилостроенето през 80те да са стигнали феноменални нива на надежност, сигурност и КАЧЕСТВО! А то какво стана? ...
                  Работил съм в дизайна на авто индустрията. Бюрокрацията е чудовищна. Неграмотността също. Хора фанати от студентската скамейка ги затварят у цеха наблъскани кат шивачки да ти пишат кода, на 75 децибела шум (мерил съм, имахме уред). Заплатите на санитарен минимум, колкото да намерят някой да дойде от немай къде. Дори за уговорено бачкане по Великден са се циганили да ни го платят изобщо после. Всяка плаха идея за иновация или стъпка встрани от процеса се наказва с мрънкане от 2 нива шефове и шефки поне 6 месеца, и намаляване на заплатата (демек няма бонус като на почти всички останали). На нормален човек му писва и се изнася, който остане го правят шеф.
                  После почват търговците да пилят да махаме електронни компоненти, и да търсим евтини аналози. На един колега му се скапа перката на водната помпа, май Seat някакъв беше, лично я донесе да я видим на 2 половини. Материал подобен на бакелит. Евтина пластмаса баш на перката при тия температури и обороти! Спестили 2 долара! Дано не почнат и турбините на самолетите да правят пластмасови, че както са тръгнали да пластмасареят на всяка цена...
                  Тука все някой се сети за Москвич, ама неговата перка на помпата е някаква алуминиева сплав, и в пъти по-здрава от горната икономия в стил кон за кокошка.
                  Затуй нещем нови! И не говоря за някакви кучи марки, ами да не казвам за кои колоси сме бацали...
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 26-01-18, 00:40.

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Досега ти разбирах трудно, ама вече ептен почнах да губя идеята!
                    Ми има кабели 15 метра, 50 (или 75) квадрата. Положително и с хубави щипки. Купил ги е за 130 долара (къмто 200 лв).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      ......и плащам 100 кинта за паяче на година като не ми дреме дали идва с колата или не срещу скромните 6-700 долара на месец.

                      Ако купувам кола то последното което и гледам е с какво ще ме влачат до сервиза - искам я да не спира или ако спре да е нормални пари нормалния ремонт,а не 6000 евро за скапано гориво с ден разправии и скандали,куп нерви и......за ден сам 2 ще промия и подкарам и няма да е 6000 евро.

                      Ама това е за нова кола.......пък аз споменах как новата нищо повече от старата не ми дава
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Не знам,къде са тези Дачии в Германия,но вчера си поставих за цел,(след четенето тук)да преброя,колко от този легендарен автомобил ще видя на пътя. Пътувам до работа 24 км,през 3 градчета,19км. по път номер27.ЕДНА видях! Такси Дачия???.При 2 евро за км...ЪПСУРТ!
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Има има , сега обърнах внимание че местообитавам недалеч от същото шосе в Германско. В мойто градче има Дъстари и някой друг Степуей :-)
                          подпис : Драги ми смехурко;))

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Събирай пари за глоби или за възстановяване на "еко-глупостиЙте", най-добре и за двете + за нова "Евро 8" кола.
                            От както ми направиха мозъка на мерца да мисли по български ми е много добре.
                            Не ме занимава с нищо тая кола!
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Открих идеалната кола

                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Бая е изписано гледам, но пък вече по-лесно си правя изводите.
                                Хора които купуват нови коли го правят за да ги карат.
                                Хората, които имат по-стари коли ги купуват за да ги ремонтират.
                                Явно е въпрос на приоритети. Така и не се научих да лежа под кола, вместо под жена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X