Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто нова кола:?: Абсурд.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чисто нова кола Абсурд.

    Ми начи не сте се возили в гледани таксита Лада-класика по татово време. Имаше Джигулки на по 350 000 без ремонт, навъртени за максимум 3-4 години. И като казвам гледано такси имам предвид, че свети и при двигателя.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Чисто нова кола Абсурд.

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Тук си абсолютно прав. Колеги пишат че старите коли са били по-здрави, че след еди коя си година не стават. Я да видим, една кола 9х година е изминала 150000км за 15 години. Една нова е изминала 150000 км за 2 години. Коя е по-здрава ? Преди години транспорта не е бил толкова развит и наложителен. В последните години се започна с пътувания за щяло и нещяло и колите са сметнати за по-голям пробег а не за време-издръжливост. Много ясно че всичките кабеляци, модули, компютри,датчици итн се скапват с времето дори и колата да не се кара. Но средностатистическия европеец си прави 200к за 3-4 години и сменява колата. Никой не е с идеята да си кара колата 15 години.
      Та ако да речем подкараме една кола 96-та година фабрично нова по 50-60к на година да видим дали ще е по-здрава и инвестицията в гориво и ремонти дали няма да са по-големи от един лизинг или да компенсират обезценяването.
      Пиша го от опит.
      Ще ти намерят доводи, почакай и ще видиш. Тук капацитети с опит бол.
      Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

      Коментар


      • От: Чисто нова кола Абсурд.

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        Даваш ли я в комплект със Сорентото, без да ти плащам разбира се разходите по поддръжката за него?
        Разходите по поддръжката на Сорентото (годишно) са, колкото на тая Дачия не мога да ѝ взема в момента. С все "фабричната" газова уредба, дето я плащахме 1700 лв... Въпреки това, от 15 години карам само автомобили, купени на 0 км. Изключение е Карнавала, закупен на 187 км. Отделно имам почти преки наблюдения върху нов автомобил, който за 12 години е изминал под 60 000 км. (гарантирано) и продължава да си седи в гаража. На жената колата, пък, я купихме за 2000 лв, за да се учи на нея, а сега (след 3 години) не мога да я убедя, че с нейните 20 000 км. на година ѝ трябва друга кола. Предполагам, че я е страх от промяната. Мога да словоблудствам по въпроса с часове.
        Дискутираният въпрос е комплексен, категоричните мнения по него (да не говорим за заглавието) са несериозни. Задължително в задачата трябва да има "при условие, че..." и следва един списък от поне десетина точки.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Чисто нова кола Абсурд.

          Доводи бол, въпроса е в реалност как се случват нещата.

          Коментар


          • От: Чисто нова кола Абсурд.

            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
            И кво излиза, по-добре да си купя стара S-класа, а на български С-класа, за да ме заглеждат по светофарите и да съм премиум българин, отколкото нова кола за същите пари и да съм част от западна Европа.
            Ако ще е стара кола, ще е поне мой набор. Това е. А да и ще е хоби кар, а не основна. Щото имам опит с такива коли. Ламарината е здрава, всичко е масивно и посгигурено, няма електроника, лесна за поддръжка е..........ма никога не е мислена за 50 000 К на година, просто щото едно време на дълъг път са пътвали с влак и самолет, а не с колите. И са издържали много време, точно заради ниския годишен пробег.
            Бензбоса как се е прекарал ! Или те само в европа ги правят за пробег под 50 000 км ?

            Коментар


            • От: Чисто нова кола Абсурд.

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Бензбоса как се е прекарал ! Или те само в европа ги правят за пробег под 50 000 км ?
              Той кара мерцедес, щото в щатите няма откъде да си купи дачия.

              Коментар


              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Бензбоса как се е прекарал ! Или те само в европа ги правят за пробег под 50 000 км ?
                Прекарал се е - 126 са по яки.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Чисто нова кола Абсурд.

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  .... но пък жена ми с четири приятелки с Тойота Айго отиде на море, че и се върна.....
                  Ма ти ако искаше да не се върне - трябваше да преосмишлиш концепцията ...
                  Айго винаги пристига. Няма значение кога. И съответно жената пристига....
                  Абе друго си е да барнеш чужда жена - на нашите им знаем положението.

                  Та предпочитам нова без история , отколкото дърта със съмнителна история .
                  Те курвите са измислени от мъжете , защото имат нужда от тях.
                  Ама всичко останало се подчинява на този ЗАКОН.
                  И колите .... все пак правят това което искаш и на момента за определена сума.
                  Тарифата е ясна - сега какво ще решите сами ....

                  Коментар


                  • От: Чисто нова кола Абсурд.

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Имам една за продан
                    Я дай данни и цена.

                    Само да не е от производството на социалистическа Румъния...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Чисто нова кола Абсурд.

                      Аз пък щот съм глупав, ще си карам дърто ауди. Те верно на времето малко километри са правили. То и ток са нямали... Ама новата Дачия, еле пък лада била направена за 50 000 годишно да издържа. Който иска да я кара. Веднъж минах с такова НЕЩО 1000 километра за един ден... Голям купон беше. Изпреварването си е предизвикателство.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • От: Чисто нова кола Абсурд.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Я дай данни и цена.

                        Само да не е от производството на социалистическа Румъния...
                        Дачията не е за продан в момента. Не за друго, ами понеже на човека, дето я кара, не мога да му дам старата Мазда 5, ако искам да ѝ взема на тая Мазда 8000 лв. Та-а-а-а-а, Дачийката ще кара още някое време, докато ремонтите ѝ надвишат горивото и ще ходи подарък някъде.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Чисто нова кола Абсурд.

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          Аз пък щот съм глупав, ще си карам дърто ауди. Те верно на времето малко километри са правили. То и ток са нямали... Ама новата Дачия, еле пък лада била направена за 50 000 годишно да издържа. Който иска да я кара. Веднъж минах с такова НЕЩО 1000 километра за един ден... Голям купон беше. Изпреварването си е предизвикателство.
                          Е са искаш да ми кажеш, че 20-годишно Алди има много повече душа ли?
                          Що не сравнявате съпоставими коли.
                          Колко струва Алди от класа на дачията?
                          За разликата в цената между Дъстър и Алди А4 , близнаците ще ми направят от Дачията автомобил за Париж-Дакар

                          Коментар


                          • От: Чисто нова кола Абсурд.

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            и ще ходи подарък някъде.
                            В Шумен, в Шумен
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Чисто нова кола Абсурд.

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              За разликата в цената между Дъстър и Алди А4 , близнаците ще ми направят от Дачията автомобил за Париж-Дакар
                              Няма да могат...
                              Трябват пари по 10, даже по 20, и пак не е сигурно.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Чисто нова кола Абсурд.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Няма да могат...
                                Трябват пари по 10, даже по 20, и пак не е сигурно.
                                Кольо, ти с Франко на първия Рейн форест ги поцепи, та аз ли с чисто нов Дъстър няма да мога да се справя по пясъка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X