Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за експедиция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Джип за експедиция?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    То има експедиции и експедиции ...
    Дали, се питам аз, всичко е започнало от едно небрежно питане във форума
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Джип за експедиция?

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Тъй, тъй
      Нали се каза повече от веднъж, че може да се използват какви ли не возила. Така че всеки си съобразява маршрута с това, което кара. Темата обаче май беше за джип. А дори форумната практика е показала, че, ако ще се завираш по планините, калните гуми може да си дойдат много на място. Примерно ако късметът ти е като на участниците в Ком-Емине 2005 и експедицията придобие характер на хард разходка ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Джип за експедиция?

        Чета раздела и си мисля ...

        Не е ли опция, за целта да се вземе едно запазено и неизгнило Терано 2,7 ТДИ дълга база и да му се присади цял преден мост от Патрол. Така авторът ще може да се възползва от здравия и по-мощен двигател, и климатика. Доста по-голям шанс за намиране на запазен екземпляр. Ей така - една сметка без кръчмар: 7-8000 за Тераното и 3-4000 пари за целият мост - за 10-12000 лв може да се получи доста готина машинка.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Джип за експедиция?

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Чета раздела и си мисля ...

          Не е ли опция, за целта да се вземе едно запазено и неизгнило Терано 2,7 ТДИ дълга база и да му се присади цял преден мост от Патрол. ...
          Лично аз съм силно скептичен към подобни кръстоски, извън случаите, когато става въпрос за машини, които са предназначени за състезания и т.п. извращения. Едно от най-важните неща за експедиционна кола е надеждността.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Джип за експедиция?

            Здравейте колеги,

            Изчетох мненията и за пореден път се убедих, че хората, които карат Патрол Y61 в гората не са много, а и явно нямат време да пишат. Чета коментари за предния мост и липса на комфорт по асфалт. Моите впечатления са напълно противополжни. Карал съм доста автомобили и доста от така наречения "premium" сегмент и комфортът на Y61 дълга база никога не ми се е струвал дефицитен. Нито по шосе, нито по магистрала, нито по черно. Тъкмо напротив. Скорости по магистралата 100 - 120 километра не са проблем. Не е "магистрална бегачка", ако някой това търси.

            Също виждам, че за доста хора Y60 и Y61 са едно и също нещо като вървеж, комфорт, здравина и т.н. На практика не е точно така. Мога да напиша още по този въпрос, но по-нататък.

            Преди години, когато си избирах първата джипка, целите ми бяха като на автора на темата. Гледах 4runner-и, Паджеро, после Тойота 90-ка. Много ми харесваха Патролите, ама бяха скъпи и прекалено големи. Чудех се къде ще го паркирам това нещо (после се оказа, че това не е никакъв проблем). За цените на Тойота 80-ка да не говорим. Имаше Y60 в ценовия диапазон, който си бях набелязал, но когато го тествах, ми се видя доста тромав за каране и ергономията му не беше на нивото, което търсех. Тук нямам предвид само ускорение.

            Все пак отидох да тествам една 61-ца и разбрах, че точно това искам. Вече доста време го карам, буквално всяка седмица съм в гората, често по 100 километра за един ден и съм се убедил в здравината му. Гледам си го, подържам си го, проверявам го редовно дали има нужда от нещо, но не се е налагало нищо сериозно за доста сериозната му експлоатация.

            Гледам тук се говори, че са само гробници, но аз съм виждал няколко пъти доста приемливи екземпляри на адекватни цени. Последните две години не съм търсил, но все пак проверявам мобилето и виждам доста прилично изглеждащи обяви на все по-прилични цени. Все някой читав ще излезе. Вече има сервизи, в които са наясно с тия машини и човек ако потърси, може да си намери адекватна помощ при избора.

            Моето виждане е, че за целите на автора е доста подходяща кола. По-широк от сегашната му кола, доста комфортен на фона на доста други джипки, има ги вече, ако му трябват части и наистина са много здрави коли. А и имат силен климатик . 100% подкрепям мнението на BatGeorgeone по този въпрос.

            Ако пък му дойде меракът на колегата да се хвърля в по-тежки терени, може без модификации (или модофикациЙ, както е прието да се пише) да му се сложат MT гуми 305/70 R16 (големички 33-ки) и може да мине през доста места без да трепне. Комфортът, който получаваш от здравината на машината е незаменимо усещане.

            Не искам да налагам мнението си, просто споделям своите впечетления и опит.

            Също така съм наясно, че мнението ми е повече разказ и липсват конкретни примери, но толкова мога да напиша в момента.

            Коментар


            • От: Джип за експедиция?

              Здравейте отново,

              Бих искал да допълня няколко неща, които мисля, че биха били от полза на автора на темата.

              Първо да поясня, че Патролът, за който пиша, е 2.8 литра.

              Едно от нещата, за които има доста малко писано, е системта за откачане на задната стабилизираща щанга. За мен това е изключително удобна екстра. Разликата, която се усеща, когато освободиш щангата в гората е огромна. Артикулацията на абсолютно немодифицирана кола на моменти изглежда чак смешна. Предимствата са следните:

              1. Повишена проходимост, спрямо автомобили, които я нямат. Задният блокаж се ползва изключително рядко, защото много трудно вдига колело във въздуха.

              2. Изключителен комфорт извън пътя. Знам какво говоря, карал съм и съм се возил доста в джипове, които са с постоянно закачена щанга. Няма го подскачането и друсането, което трябва да изтърпи човек без тази система. След десет часа сериозно каране няма и помен от умората, която усеща иначе.

              3. Няма компромис със стабилността на пътя, понеже стабилизиращата щанга е настроена за асфалт, а не за двете противоположности. В началото стабилността на Патрола ме учудваше. Не очаквах такава стабилност по завои от нещо толкова високо и толкова тежко. Бях свикнал на ниски и доста стабилни автомобили със заводско спортно окчаване и въпреки това никога не съм усещал липса на увереност с Патрола по завои при съвсем прилични скорости.

              Наличието на истински заден блокаж на диференциала също си струва да се отбележи. Апетитът идва с яденето и човек рано или късно започва да се вре във все по-сериозни места, където тази функция може да е доста полезна

              Друго, което бих искал да отбележа, е комфортът на самия салон. Не се сещам за джип по-широк отвътре, на който съм се качвал. Ако човек е по-едър, или се возят повече хора, си струва да се отбележи. Също така има изключитекно удобни седалки. Посочената по-горе липса на умора се дължи до голяма степен и на тях. Дори на третия ред седалки може да седне прилично човек висок около 188 сантиметра и над 90 килограма (давам пример със себе си).

              Също така има доста удобни странични джобове в багажника и във всяка от предните врати могат да бъдат изправени по три (!) бутилки по 1.5 литра минерална вода без да пречат или падат. Аз го намирам за доста удобно, особено на дълъг път. Освен това така винаги имам вода под ръка и си стои подредена.

              Ако това има значение, автомобилът се кара съвсем безгрижно в градски условия, предавателните числа са подбрани доста прилично. Чак е изненадващо за хората, които са се качвали да го карат.

              Ако някого го притесняват габаритите, не би трябвало. Карам ежедневно по малки улици, не ми е било проблем и лятото в Созопол да обикалям из града. Предполагам повечето от вас знаят за какво говоря

              Общо взето, около цената на Патрол Y61 за мен няма много сериозна конкуренция за тези цели, като за мен е най-добрият вариант. Стига човек да е ОК със динамиката на двигателя, а доколкото прочетох, авторът на темата кара Паджеро 2.5. Значи Нисанът би трябвало да му хареса.

              Отново не искам да натрапвам нищо на никого, пиша, защото съм видял много малко написано по тези въпроси и споделям собствения си опит и впечатления.
              Последно редактирано от nissan_gr; 02-09-16, 12:03.

              Коментар


              • От: Джип за експедиция?

                За нов джип не си ли помислял? Погледни УАЗ Патриот.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-09-16, 16:21.

                Коментар


                • От: Джип за експедиция?

                  Първоначално публикуван от Roskoboy Преглед на мнение
                  За нов джип не си ли помислял? Погледни УАЗ Патриот.
                  А ти прочети цялата тема.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-09-16, 16:21.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Джип за експедиция?

                    Първо да се извиня за късния ми коментар по темата, но бяха почивни дни, а след това и ремонти на парно, дълга и широка.

                    Относно коментарите на колегата nissan_g:

                    От моята гледна точка, напълно подкрепям твоите мнения! Нямал съм възможност да го карам дълго време, но и аз имам подобни наблюдения върху машината. Естествено, всичко зависи от състоянието на машината. До момента съм направил 3 огледа на 3 Патрула от 3 различни града. Ами не бяха в състоянието, което аз го искам. Затова и мисля до края на месеца да отскоча до София, за да направя няколко огледа. Тези Патрули, които гледах, бяха карани в БГ. Интересно ми е да видя, какво ще е състоянието на автомобил "нов внос". Надявам се да разберем скоро.

                    Коментар


                    • От: Джип за експедиция?

                      Първоначално публикуван от Roskoboy Преглед на мнение
                      За нов джип не си ли помислял? Погледни УАЗ Патриот.
                      Това ДжИлязо май само в BG-Mamma не си го предложил!
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-09-16, 16:21.

                      Коментар


                      • От: Джип за експедиция?

                        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                        Това ДжИлязо май само в BG-Mamma не си го предложил!
                        Поне продава ли се официално у нас някъде и колко струва?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Джип за експедиция?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Поне продава ли се официално у нас някъде и колко струва?
                          Може да е тайна.

                          ... но, явно, може да се купи в Казан.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Джип за експедиция?

                            И тук може да се купи. Трудното е да се продаде.

                            Гагич, при реален интерес ще те свържа с човек който продава такова.

                            Коментар


                            • От: Джип за експедиция?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Гагич, при реален интерес ще те свържа с човек който продава такова.
                              Не-не-не! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:no.gif
Прегледи:2
Размер:3.5 КБ
ID:5727393 Питах по принцип - има ли представителство, "хомологизиран" ли е за евроГейския съюз и каква му е цената (щото подозирам, че е ненормално висока).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Джип за експедиция?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Не-не-не! [ATTACH=CONFIG]881777[/ATTACH] Питах по принцип - има ли представителство, "хомологизиран" ли е за евроГейския съюз и каква му е цената (щото подозирам, че е ненормално висока).
                                Не ме четеш ти явно
                                Евро 4 у ЕС не пашет.
                                За щастие.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X