Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за експедиция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Джип за експедиция?

    Аз пък предлагам колегата да си купи Форд.Има много с буквата Е-Експлорер,Експесдишън,Екскурзион.Големи американски магарета,имат си всички екстри,дето някой ще се мъчи да ги присажда на някоя умряла японка.Е,имат си и кусури-много бензин требе,ама кеф цена няма.Предполагам,че ще съберат една гарсониера,барабар с гаража.
    п.п.Исках да кажа,че ще събере багажа от споменатите помещения.
    Последно редактирано от dizo; 22-08-16, 19:09.

    Коментар


    • От: Джип за експедиция?

      Да земем да прекръстим темата на "Експедиция с джип по аутобан" ли , що ли ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • Джип за експедиция?

        А ако искаш да се разходиш до Карпатите примерно по черно ли ще тръгнеш от София? Или да отидеш на диво да покъмпингуваш на морето за уикенда?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • От: Джип за експедиция?

          Ето,един глас в моя подкрепа.Колега,мятай мобилето или карса или оная дето пъшка и търси ФОРД.

          Коментар


          • От: Джип за експедиция?

            Относно скоростта по магистрала и по обикновен път - отново ще кажа, че лично аз не съм фен на високите скорости, така че нормална скорост от 90-100 (за да не пречим на товарния трафик, както беше казал един колега по-рано) ми е напълно идеална.

            Относно въпросната експедиция - за момента се разпростирам из България, но един ден, живот и здраве, най-вероятно ще имам желание и да изляза извън страната. За мен е важно да мога да стигна от т. А до т. Б (дори това разстояние да е над 1000 км. в едната посока) без особено притеснения. Поради тази причина съм се насочил към Патрул. Не очаквам да намеря перфектния такъв, но очаквам да го направя перфектен според моите критерии. Ако се сдобия с въпросния Патрул, първите неща, които смятам да направя, са смяна на масла, филтри, ремъци, ролки и най-вече профилактика по охладителната система - нов радиатор, ново виско, нов термостат, почистване на системата и хубав антифриз. На първо четене ще е това. След това, така или иначе, ще го покарам малко като градски автомобил, за да се "запозная" с него - да му видя кусурите и разни други дребни проблеми, които ще се появят с течение на времето. И след това да започна да си го правя за експедиция. Търся си дълга база, защото е много вероятно да сме повече от трима души във въпросния джип. Както бях пуснал една снимка по-горе на Паджерото, седем души на борда, цял таван, пълен с багаж и дим да ни няма...

            Още нещо, относно скоростта на Патрула и разхода му на гориво - понеже съм дочувал, че може да се сложи чип на двигателя и да се оптимизира, си мисля, че би било добре да се сложи въпросния чип. Който чип, по бегли спомени, ще вдигне мощността с около 20 к.с., въртящия момент с около 30-40 н.м. и евентуално да намали разхода с литър, което не е от голямо значение (ако греша в числата, се извинявам, понеже ги казвам по спомен).

            Относно оборудването - в началото ще го оборудвам така, както съм прочел из форумите и ще сложа тези неща, от които, според мен, ще имам нужда на първо време. Другите неща ще дойдат с течение на времето. Но като цяло, багажника на тавана, за мен, е от голяма полза. В края на поста си ще сложа две снимки от преди няколко дни.

            Относно присаждането на климатика - нямам познати, които да са правили това упражнение, но както казах в някой от предните си постове, си мисля, че няма да е толкова ефективно. И не е особено сигурен крайния резултат, затова, към дадения момент, тази опция отпада.

            Относно форда - за момента нямам преки наблюдения към посочените модели. Трябва по-обстойно да се разровя из интернет и да прочета полезна информация за тях.

            П.П. Ето ги и снимките. Добре, че е този багажник на тавана, за да мога през деня да пренеса багажите на 5-ма италианци, както аз и още един човек. А вечерта, да помогна на едно приятелче да си премести багажа от едната квартира в другата. И в двата случая багажника ми беше от полза, така че мисля той да е едно от задължитените неща за експедиция, поне за мен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-08-14 17.26.40.jpg
Прегледи:2
Размер:117.9 КБ
ID:5723695

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-08-14 21.47.51.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5723696

            Коментар


            • От: Джип за експедиция?

              Хай-лукс 4+1 е страшна машина и може би любимата ми Тойота. Само дето още струва толкова че не мога да си я помисля. След последния пост я предлагам като идея. След като не само според мен цената пораства до 15к лв(съвсем съгласен съм че свестен патрул след 6-тия месец ще струва горе-долу толкова). Не виждам защо да не спомена това чудесно камионче. Съвета отново ми е отиваш и караш, с гледане и четене не става!!!

              Коментар


              • От: Джип за експедиция?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                А ако искаш да се разходиш до Карпатите примерно по черно ли ще тръгнеш от София? Или да отидеш на диво да покъмпингуваш на морето за уикенда?
                Явно тънкия ми намек не е схванат , та да задам въпроса по друг начин : ти с гуми Mud Terrain колко поддържаш по магистралата ? Може и без покривен багажник с 2-300 кила багаж .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Джип за експедиция?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Явно тънкия ми намек не е схванат , та да задам въпроса по друг начин : ти с гуми Mud Terrain колко поддържаш по магистралата ?
                  Аз минах около 200-300км с Максис нещо си приличащо на кайман, и със скорости около 80-90 е силно неприятно, остави постоянния страх да не се поднеса или завъртя някъде, шума е неописуем, нещо като излитащ хеликоптер а ти си до него без протекция на слуха, неприятно е малко казано а опасно е удачна дума за скорости над 70-80 в сухо време, на мокро и сняг аз и с 60-70 бих внимавал много.

                  Интересното беше, че от потегляне до към 30-40 шума е зверски гаден после явно минава в други честоти защото по се понасяше на асвалт, мое мнение.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Джип за експедиция?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Аз минах около 200-300км с Максис нещо си приличащо на кайман, и със скорости около 80-90 е силно неприятно, остави постоянния страх да не се поднеса или завъртя някъде, шума е неописуем, нещо като излитащ хеликоптер а ти си до него без протекция на слуха, неприятно е малко казано а опасно е удачна дума за скорости над 70-80 в сухо време, на мокро и сняг аз и с 60-70 бих внимавал много......
                    А така .Значи нема особена разлика . В смисъл и аз подобно , макар и с "Гудридж".

                    Та мисълта ми е , че в тема за експедиционен джип нещо ни в клин , ни в ръкав заваляха мнения на "магистрални бегачи" от типа : "За чиЙ ми е джип дет не мое `а върви със 140 по магистралата" .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Джип за експедиция?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      А така .Значи нема особена разлика . В смисъл и аз подобно , макар и с "Гудридж".

                      Та мисълта ми е , че в тема за експедиционен джип нещо ни в клин , ни в ръкав заваляха мнения на "магистрални бегачи" от типа : "За чиЙ ми е джип дет не мое `а върви със 140 по магистралата" .
                      какви МТ какви 5 лева.
                      В първото мнение се казва АТ.
                      Аз лично с АТ 32" БФГ подържам 150 на темпомат магистрално
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Джип за експедиция?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        А така .Значи нема особена разлика . В смисъл и аз подобно , макар и с "Гудридж".

                        Та мисълта ми е , че в тема за експедиционен джип нещо ни в клин , ни в ръкав заваляха мнения на "магистрални бегачи" от типа : "За чиЙ ми е джип дет не мое `а върви със 140 по магистралата" .
                        "Експедиционен" джип трябва да може да поддържа 110 като минимум на темпомат с включен климатик при външа температура 40 градуса в продължение на часове. Кални гуми не мисля че са удачни.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Джип за експедиция?

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          ...Аз лично с АТ 32" БФГ подържам 150 на темпомат магистрално ....
                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          "Експедиционен" джип трябва да може да поддържа 110 като минимум на темпомат....
                          Ясно .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Джип за експедиция?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Ясно .
                            И на колегата Паджерото това го може, но с правилния двигател V6.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Джип за експедиция?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              ... Кални гуми не мисля че са удачни.
                              То има експедиции и експедиции ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Джип за експедиция?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                То има експедиции и експедиции ...
                                Тъй, тъй

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-11.jpg
Прегледи:1
Размер:534.0 КБ
ID:5723742
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X