Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за експедиция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Джип за експедиция?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Чавдар (V93)
    "По магистралата - средна скорост 102 км/ч"

    а сега де
    Средна скорост 102 (по GPS) означава каране поне със 160 по магистралата.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #92
      От: Джип за експедиция?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Средна скорост 102 (по GPS) означава каране поне със 160 по магистралата.
      Дали са ти верни сметките? Ако за средна скорост 102 км/ч (само чисто каране по магистрала) според тебе трябвало да се кара "поне със 160", то с колко ли трябва да се кара за средна скорост 123 км/ч? С "поне 200" ?!?

      Щото, поне според GPS-а, при средна скорост 123 км/ч, максималната скорост е била едва 147 км/ч и то само за 1-2 участъка от по няколкостотин метра ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123kmh.jpg
Прегледи:1
Размер:608.1 КБ
ID:5723631

      Както и да е. Да не бягаме от темата. Твърденията, че с машина като Патрула не можеш да поддържаш повече от 80 км/ч са пълна глупост. Че не е магистрална бегачка е факт, но при изправна кола и задкормилно устройство, което не брои стотинките за нафта, камиончето може да си върви съвсем прилично и по магистрала. С 82 км/ч средна скорост по магистрални участъци съм го прибирал след състезание с изкривен преден мост и изкъртен радиатор ...

      Сега, ако някой търси "експедиционен джип", дето в един момент ще хвърчи със 150-160 по магистралата, а след това ще преодолява на лебедка свлечен дърварски път и при това само ще мирише горивото, сигурно ще види зор.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        От: Джип за експедиция?

        Моя камион по магистрала го карам със 120км/ч с пуснат климатик и проблем със скорост и прегряване нямам . За някакви си 280 лева за нова водна помпа и виско(оригинални влагани в Нисана) не си струва да скапеш мотор и това е 90% вина за пукането на глави !
        Цънкането на стотинки винаги води до голямо главоболие
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #94
          От: Джип за експедиция?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Дали са ти верни сметките? Ако за средна скорост 102 км/ч (само чисто каране по магистрала) според тебе трябвало да се кара "поне със 160", то с колко ли трябва да се кара за средна скорост 123 км/ч? С "поне 200" ?!?
          При мен - да. Щото все се намира някой да мрънка да иска да спираме за тоалетна. Като броим едно спиране поне 1/2 час и точно така излиза.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #95
            От: Джип за експедиция?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            При мен - да. Щото все се намира някой да мрънка да иска да спираме за тоалетна. Като броим едно спиране поне 1/2 час и точно така излиза.
            Е, при мен не е така, още повече, че примерът, който съм дал, е за участъка София - Пловдив, а това са си едни 120-на км, които със спокойно "експедиционно" темпо се минават за час +/- някакви минути. И ударението в случая е върху техническата страна на въпроса, а не върху навиците за пътуване на този или онзи.

            П.П. Както се каза по-горе, "експедиции" (особено в нашия вариант на понятието) могат да се правят с кажи-речи всякакви машини. В т.ч. съм наблюдавал и Вранглер с 2 възрастни + 2 деца да участва в пътуване с над 900 км в едната посока. Пък в една от родопските експедицийки имаше и Самурай, дето виждаше зор да държи темпото на другите джипки по асфалта на планинските пътища, където така или иначе не може да се кара бързо ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-08-16, 09:36.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              От: Джип за експедиция?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Средна скорост 102 (по GPS) означава каране поне със 160 по магистралата.
              Да не искаш да кажеш, че някъде е карал с 40 по-продължително по магистралата, за да го докараме до средна 100 пак там ?!

              За експедиционен джип да поддържа 100-110 в разумни обороти е перфектно, но зависи как са се уцелили предавките и гумите, ако е заигравано с тях.

              Имам група приятели с Дървендери и Диско 2, които се заиграха първо с гуми, щото е ясно кво става като ти е нова играчката, после и с раздатки, щото 3 почти еднакви джипа с Td5 не могат да се уцелат като скорост и ритъм.
              В Родопите по асфалт на единия му се зе акъла с 33".
              Пооправиха предавките на раздатката, ама сега сложи 35", и айде пак нЕма каране по междуселски асфалт.

              На 5-та по равно карам и с 50-60, и със 140-150, като това е за сметка на динамиката, но пък разхода ми е около (да не казвам до) 10/100.

              Пресен пример:
              В събота, като се качвах на Витоша, на последните къщи в Бояна сложих 3-та, и я смених на Златните мостове.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: Джип за експедиция?

                Пет страници ви чета философстванията по различни теми, но все си мисля, че ако някой е узрял да прави експедиции (мн. число) то първото, с което трябва да е наясно със себе си е какво трябва да кара.
                Остава след месец да пусне тема "какъв багаж да взема за моята експедиция"
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #98
                  От: Джип за експедиция?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А вземете спрете да говорите за коли, които не познавате! Навъдили се тук едни магистрални бегачи - нема отърване! Погледнах си ГПС-траковете от последната голяма разходка в Родопите. По магистралата - средна скорост 102 км/ч. И то не защото двигателят не можеше повече или съм се притеснявал да не хвърля глава, ами след години бъхтане по хард разходки и състезания Патрулът се беше пораздрънкал и при по-висока скорост се появяваше един неприятен вибрациЙ. Отделно, дето при скорости повечко над 100 апетитът му става солиден, като на всеки уважаващ себе си трикрилен гардероб.
                  Твоя патрул е далеч от експедиционен. Къс без допълнително оборудване (килограми ). "Експедиционен" значи дълъг с едни 500кг допълнителни като за начало + покривен багажник за да направим гардероба четириликрилен, а теглото 3 тона . Та връщайки са на двигателя, разумния обем за дизелов двигател в тези условия е от 4 литра нагоре. Не случайно истинските Патрули са оборудвани с такъв. Много показателно е че 4.2 двигателя има съвсем малка разлика в конете, което значи че е в пъти по разтоварен от 2.8. А и няма нужда да съм притежавал такъв за да имам мнение. Просто е пределно ясно, че 3 тона не се задвижават с 129 кончета.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Джип за експедиция?

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    ако някой е узрял да прави експедиции (мн. число)
                    ЕкспедициЙ, така се пише във форумЪт!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Джип за експедиция?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      А вземете спрете да говорите за коли, които не познавате! Навъдили се тук едни магистрални бегачи - нема отърване! Погледнах си ГПС-траковете от последната голяма разходка в Родопите. По магистралата - средна скорост 102 км/ч. И то не защото двигателят не можеше повече или съм се притеснявал да не хвърля глава, ами след години бъхтане по хард разходки и състезания Патрулът се беше пораздрънкал и при по-висока скорост се появяваше един неприятен вибрациЙ. Отделно, дето при скорости повечко над 100 апетитът му става солиден, като на всеки уважаващ себе си трикрилен гардероб.
                      Абсолютно подкрепям Чавдар, моя Вранглер е стандартен с хубави шосейни гуми и въпреки, че скорости от 140-160 не са му проблем никакъв аз карам 80-90 и да съм точен 87км/ч това е 1600 оборота на пета когато си ценя горивото и когато бързам около 110, разликата в разхода 87км/ч срещу 110-115 е почти 25%, над 130 мисля почти ми харчи двойно повече.

                      Тук в Англия има десетки мега наджипени, вдигнати, тунинговани джипове и когато събирахме желаещи за Португалия или Испания никой не искаше защото мега наджипените с агресивни гуми на магистралата трябва да се движат с до 80 после става страшно (шум, поведение и т.н.) и 1700км в едната посока тогава означват дни път.

                      Та всичко е компромис, примерно колегита на въздушно окачване казват, че вози страхотно но в трънките не живе много, също е и с проходимоста, големи ходове означават липса на шанги или откачващи примерно, кални гуми означват скорости до 80 по асвалта и т.н.

                      За колегата пуснал темата май най-добре ще е да си сложи климатик и да се порадва още 1-2 години на джипа си па после да си доизясни бюджета и концепцията и всичко ще си дойе на мястото

                      За мен най-лесния вариант е като хората с моторите и картингите, качват си спортното возило на платформа/ремарке, после газ с ежедневната кола до събитието или оф роуд мястото и после кеф, кво му е да се возят едни 4-5 офроуд гуми с джанти 5-600-1500 КМ и после за 10 мин да се сменят и газ в калта, така се пестят едни времена в път и едни големи пари за второ возило, е пак няма да е евтино ама офроуда НЕ е евтино хоби, дори напротив.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • Джип за експедиция?

                        Абе като препоръчвате слагането на климатик, някой правил ли го е, за да открие че упражнението е доста скъпо, а резултата с несигурен ефект. Да не говорим, че колкото не е вървял преди джипа с климатика ще тръгне назад.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Джип за експедиция?

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Абе като препоръчвате слагането на климатик, някой правил ли го е, за да открие че упражнението е доста скъпо, а резултата с несигурен ефект. Да не говорим, че колкото не е вървял преди джипа с климатика ще тръгне назад.
                          Точно на "Паджеро", ама преди много години един познат слага климатик и големи щети бяха - прегряване, невървене и т.н.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Джип за експедиция?

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Абе като препоръчвате слагането на климатик, някой правил ли го е, за да открие че упражнението е доста скъпо, а резултата с несигурен ефект. Да не говорим, че колкото не е вървял преди джипа с климатика ще тръгне назад.
                            Имаме точния колега, и то с пресен опит,
                            ма нещо не може да пише в момента.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Джип за експедиция?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Твоя патрул е далеч от експедиционен. Къс без допълнително оборудване (килограми ). "Експедиционен" значи дълъг с едни 500кг допълнителни като за начало + покривен багажник за да направим гардероба четириликрилен, а теглото 3 тона . Та връщайки са на двигателя, разумния обем за дизелов двигател в тези условия е от 4 литра нагоре. Не случайно истинските Патрули са оборудвани с такъв. Много показателно е че 4.2 двигателя има съвсем малка разлика в конете, което значи че е в пъти по разтоварен от 2.8. А и няма нужда да съм притежавал такъв за да имам мнение. Просто е пределно ясно, че 3 тона не се задвижават с 129 кончета.
                              Я прочети пак първия пост в темата и виж за какви експедициЙ става въпрос и какво му върши работа до момента! Не виждам питащият да тръгне да пътешества в австралийския Outback или да подхване околосветско пътешествие. Така че прословутите покривни багажници, допълнителни резервоари за гориво и вода и т.н. глезотийки едва ли ще му трябват. А за това, което той разбира под експедиции и къс Патрул ще му върши работа, стига в него да пътуват до 3 души. Ако пък са само двама, мястото става съвсем достатъчно. Проверено лично и многократно ...

                              Патрули с големия дизел тук едно, че са голяма рядкост, а съм сигурен, че и на такъв ще се намери кой да му намери кусур, че и той не е магистрална бегачка.

                              Ако пък говорим за големи бензинови мотори, не мога да не се сетя, как на родопската експедицийка на Яро 80-ката ядеше по 40/100 газ, ако не ме лъже паметта ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Джип за експедиция?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Точно на "Паджеро", ама преди много години един познат слага климатик и големи щети бяха - прегряване, невървене и т.н.
                                То дизеловото П2 си е труп, та е нормално с климатик да е още по-спънато,
                                но с равномерна скорост по асфалт едва ли ще е много по-различно.
                                А по наще планини не мисля че ще е нужен климатик, но пък и на бавни няма да му е проблем.

                                Прегряването е следствие на кофти охлаждане, а не от раздаване на газ.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X