Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за експедиция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Джип за експедиция?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Ти в 70-ката ли си се возил през целия път или съдиш по външния вид за здравето на другите?
    Возих се малко, не видях голям проблем. И Румен и жена му си изглеждаха напълно нормално след 600-700 км. преход. Мисля, че и той сам ще ти напише.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      От: Джип за експедиция?

      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Ето ти една http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170021

      Злочестия ми авто парк ,както го нарече е спечелен честно с много труд и се гордея с това !
      Моят (автопарк) също. "Злочест" го определих, щото нали най-великото е дърта "Тойота". Що не разкара всичко друго и да останеш с нея, ами:
      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Продадох я и повече едва ли ще я видя ,за което ми е най-гадно !
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Джип за експедиция?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Моят (автопарк) също. "Злочест" го определих, щото нали най-великото е дърта "Тойота". Що не разкара всичко друго и да останеш с нея, ами:
        Който трябва знае защо я продадох ! Пък той немеца е луд дето я взе !
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #49
          От: Джип за експедиция?

          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
          Който трябва знае защо я продадох ! Пък той немеца е луд дето я взе !
          Сигурно имаш още някоя за продаване, щом толкова ги Фалиш?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Джип за експедиция?

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Ми ако си чувал това което Аз чувах 6-7 години докато го карах че Ауди 100/А6 е тясно(и Ауди като цяло)....Как ще ме разбереш че освен самата среда на предните седалки WJ e по тесен от Аудито и си става на граница на "удобен" за дълъг път?!?!?! Сега предполагам ме разбра. Багажника е среден, задната седалка откровено тясна и много зависима от позицията на предните седалки. Не е джип за много товарене и категорично за дълъг път "петия" човек ще пътува неудобно!

            Фронтера Б може да е всичко но ми е направила приятно впечатление като пространство на интериора и багажника.
            Нали за Grand Cherokee 2000-2004 говирим? Щото там по спецификация багажника е 1000+ литра с вдигнати задни седалки и 2000+ литра със свалени задни седалки. А тия изброените са всичките с по-малък обем на багажника. Иначе за мястото на седалките нищо не мога да коментира, защото не съм се качвал все още...

            Land Cruiser 120 примерно по-широк ли е от пред? Той поне по спецификации има забележимо по-малък багажник от WJ-я.

            Коментар


            • #51
              От: Джип за експедиция?

              Абе аз намекнах по- горе , че имам известен опит в друсането по черно , поне в нашата си рОдина . Ама то е така . Едни пътуват , други в това време - цитират линкове и "доказват" тезата си ( така упорито сякаш им плащат за това) в спорове пред компа .

              ...та : от возене в какво ли не съм констатирал , че от моята Фронтера - къса база , на задни ресори , повече друса единствено Самурая . Затова и всекидневно я карам на налягане 1.7 атм. в гумите - те толкова си и дават по книга , като се вози само шофьора.

              Като я натоваря обаче с 3-4 човека и пълен резервоар и 100-200 кила багаж , почва да вози като Мерцедеса ми.
              Обикновено към края на експедицията олеква с 50-60 кила от бензина и 20-на кила от пържоли и кифтета , което не се отразява на возИята .
              Сигурен съм , че и с другите "друсащи" марки нещата няма как да са по- различни .

              .. та друсането не го бройте като отрицателен аргумент в случая.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Джип за експедиция?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Сигурно имаш още някоя за продаване, щом толкова ги Фалиш?
                Пиши си , не ми пречиш ,вече пуснах водата
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #53
                  От: Джип за експедиция?

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Пиши си , не ми пречиш ,вече пуснах водата
                  Язък ти за компютъра...или е тактически-водоустойчив (за експедициЙ)? Ама не щеш да кажеш защо се отърва от уникалната "Тойота"?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Джип за експедиция?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    С бензиновите - не. Всичко друго е идеалният пътнически... трактор.
                    Искаш ли да направиш компания на Пенчо?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Джип за експедиция?

                      Глупост и инфантилщина от уж "големи хора". Отхвърляне на световноприети стандарти в експедиционния офроуд и дрънкане на празни приказки за пред кварталната кръчма...язък...Хемито Боголюбе не става за тая работа- това е ясно в целия свят ! Тойота става , с която и цифра да я подхванеш отначало- и 6, и 7, и 8 ...те ЗА ТОВА СА СЪЗДАДЕНИ ! За какво е създадено ХЕМИ-то ...никой не знае, но не е за това ! Чест прави всекиму признаването на истината, която знае, но не иска да изрече !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #56
                        От: Джип за експедиция?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        WJ-я не се слави с много място за багаж. Особено, ако е и с газова бутилка в багажника. При всички положения по този параграф не може да се сравнява с дълго Паджеро или корейското му копие Галопер.
                        Освен,ако не е с мерцедесовия мотор,че те и паджеротата са дизел.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #57
                          От: Джип за експедиция?

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Нали за Grand Cherokee 2000-2004 говирим? Щото там по спецификация багажника е 1000+ литра с вдигнати задни седалки и 2000+ литра със свалени задни седалки. А тия изброените са всичките с по-малък обем на багажника. Иначе за мястото на седалките нищо не мога да коментира, защото не съм се качвал все още...

                          Land Cruiser 120 примерно по-широк ли е от пред? Той поне по спецификации има забележимо по-малък багажник от WJ-я.
                          Сигурно идеята е да се пише против Гранда.Иначе за вътре между седалките и за багажника е пълна глупост.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #58
                            От: Джип за експедиция?

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Хемито Боголюбе не става за тая работа- това е ясно в целия свят !
                            Аз пък къде съм предлагал "Хеми" за такова занимание? По-горе някой каза, че стара "Тойота" вози твърдо и аз потвърдих лични наблюдения. Че даже и продадох една такава преди време на един виден тукашен участник, който бързо-бързо се отърва от нея. А вие - дето не сте виждали "Хеми" даже на паркинга в мол-а, защото са достатъчно редки в БГ, сте седнали да ми обяснявате за какво не ставало. Аз за каквото го ползвам, ми върши работа.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: Джип за експедиция?

                              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                              Освен,ако не е с мерцедесовия мотор,че те и паджеротата са дизел.
                              И без газова бутилка не може да събира багаж, колкото споменатите. WJ си е soccer mom cruiser, а не джип за експедиции.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ... Аз за каквото го ползвам, ми върши работа.
                              Това, за което го ползваш, какво общо има с темата?
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-08-16, 22:23.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Джип за експедиция?

                                Такаа, отваряме http://expeditionportal.com/forum/ и кво да видим - хората правят експедиционни машини на практика от сичко
                                Света е шарен - не знам що някой се опита да намери единственото вярно и ултимативно решение
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X