Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

    Едно е да си купиш служебна кола, като свободно- практикуващ доктор, зъболекар, адвокат и т.н.
    Друго е в големите структури, щото меринджей средно ниво не може да кара по- лачен автомобил от шефа си. Там, едните карат Клио, другите Меган, третите... там избор нямаш.
    Съвсем друго е да търсиш кола за работа в прохождаща фирма, с всичките му счетоводно-разходно-планируемо-лизингово-тинтириминтири алабали.
    Аз, като виден тукашен пияндурник (по мнението на михов_1969) може и да ходя по срещи с 10 годишен телефон, но това не значи, че ще го позволя и на моите служители. Това пък, е съвсем четвърто. Някои му викат задръстеност, консерватизъм, непукизъм, ексцентричност... за мен е удобство и мога да си го позволя, при положение, че шофьорът ми има телефон с другите работи, които биха ми потрябвали.
    Примерно казано!
    Питащият... земи си един Трабант, ама да е комби. Ниски разходи, каквото и да се счупи, оправя се с тел или части от близката железария, цената им се вдига постоянно, забелязват те от километър.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #62
      Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      А бе те всички като се надупят изглеждат еднакво,ама няма само да ги дупим.....Може и да ги изведем вампирите на ресторант и е добре да се обръщат след тях.Една кола е като облекло,аксесоар ,индивидуалност, философия, концепция!
      Сегашната ширпотреба дето са лъзга по шоурумите-толкова безлична,без собствена физиономия и идентичност,неразпознаваеми/особено азиатските/.Една кола не я ли разпознаеш по снимка на един детайл ......
      Впрочем другата ми 124-ка/88 год/2000 дизел гори 6/100,1500 кила.Покажи ми една нова с подобни данни....
      Твой колега доктор гинеколог има завещана 123-ца 200д.
      Последно като се возих в нея като дойде баира и подадеш газ ускоряваше много слабо ама на следващото надолнище от силите на земното притегляне и гореше 10 на 100.
      Ама нали видиш ли сантименти не може да се сдаде на Надин та даде 1500 за смяна на мотор още 2500 да я позакърпи щото улична германка била и поизгнила а той доктор човека не тенекиджия.
      Бащи внимавайте какво бреме завещавате на синовете си
      П.п. Иначе беше много доволен..........
      От Фиестата на жена си - та и доктора да се види бял човек.
      Да не кажете че съм голословен автомобила беше тъмно зелен металик, силистренска регистрация и живееше последно около Образцов дом Варна.
      Като го пребоядиса вече е нещо като резеда но не съм го виждал последните 2-3 години.
      Последно редактирано от rosen_offroad; 03-03-16, 02:18.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #63
        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Твой колега доктор гинеколог има завещана 123-ца 200д.
        Последно като се возих в нея като дойде баира и подадеш газ ускоряваше много слабо ама на следващото надолнище от силите на земното притегляне и гореше 10 на 100.
        Ама нали видиш ли сантименти не може да се сдаде на Надин та даде 1500 за смяна на мотор още 2500 да я позакърпи щото улична германка била и поизгнила а той доктор човека не тенекиджия.
        Бащи внимавайте какво бреме завещавате на синовете си
        П.п. Иначе беше много доволен..........
        От Фиестата на жена си - та и доктора да се види бял човек.
        Да не кажете че съм голословен автомобила беше тъмно зелен металик, силистренска регистрация и живееше последно около Образцов дом Варна.
        Като го пребоядиса вече е нещо като резеда но не съм го виждал последните 2-3 години.

        Аз пък помислих че и е направил основен ремонт през ауспуха.....щото е гинеколог!
        Па да се сравнява Фиеста с МБ,това направо е диагноза!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #64
          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Всъщност има, но са чисто теоритични.

          1. По голям разход на гориво. Малко, но го има.
          2. По-бавно ускорение и по-ниска максимална скорост. Малко, но...за статистиката ги има.
          3. По-малък полезен товар, защото в общия случай допустимото тегло е еднакво, а теглото без товар е малко по-голямо на версията с 4х4.
          Сериозни недостатъци - особено "3"
          Всеоще няма измислени коли, които да казват "ох, претоварена съм" - товароносимостта е "колкото събере"!

          За мен 4х4 вариантите имат 2 недостатъка:
          - най-големият - ограничено предлагане на модели
          - по-висока цена
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #65
            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

            Това с лафа "Едно време какви коли имаше" винаги буди смях в мен... А замисляте ли се, че за 20-30 години са оцеляли няколко такива "вечни" модела! Всички останали произведени в този период отдавна са изчезнали...

            Откъде знаете, че след 20г няма да има примерно 3 модела от сегашните коли, които още се търкалят по улиците!

            Спряга се тук МВ 124-ка "с всички екстри" - ползвате го сега, щото преди 25г някой германец е робувал на правилото "Новото си е ново" и е дал ЕДНА ЧАНТА ПАРИ да си го купи!

            Старата кола колкото и да я ремонтираш, остава стара... и все нещо не работи...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Аз пък бих преосмислил концепцията. За фирма от двама не бих търсил нов или на лизинг автомобил. Все пак 30-35хилки са си пари.
              Бих взел нещо 7-10 годишно неръждиво за до 10к. и с още 1500 -2500 да го стегна, така че да си изкара оставащия му ресурс.
              Да не говорим за икономията от застраховки, лихви, данъци и скъпи части.
              Нещо подобно може би ще направя и аз. Но не 7-10 годишно. По-скоро 2-3 с оставаща гаранция ми се върти в главата. Варианти за това има доста интересни ако човек извади късмет. Въпроса при мен ще е, че тази кола трябва да е постоянно на разположение, а не когато ми потрябва да е в бокса. Фирмата няма да купи 5 такива коли за да има резервна за всеки случай. Каквото и да пишем засега няма много смисъл, ще пробвам и ще пиша ако имам въпрос, може и да не е в 4х4 раздела вече.

              Това със старата кола на Михов го оставям без коментар. Вече имам такава стара, не умираща кола, която карам като да я мразя. Мисля, че ако продължа ще изгние преди да се развали нещо по нея.

              П.П. те затова някои хора не влизат във форума толкова често вече, защото всичко се е изписало и е казано.
              Александър

              Коментар


              • #67
                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Аз наскоро си купих кола ....служебна,за една заплата!!!Колата се казва Мерцедес 124 Е300 дизел комби 1993 год.мотор 606 910, 24 вентила....натъпкан с екстри,автомат/772 435/,шпеер,нивомат,ел.пакет,комфорт-пакет,печка,темпомат,седалките нещо се помпят и ми обива, пък едни други копчета ми запарват задника и ми излизат пъпки,имаше проблем само с ел антената и сд чейнджъра ама го оправих.Даже по едно време ,всеки ден откривах по една екстра.....кат ритна педала и едни етита, сийдове,гоуфове,дъстъри намаляваха като образи в оогледалото за обратно виждане/те добре се подгряват/.После разбрах за кикдауна и мозъка /на кутията/.Как е направено това чудо-кат си караш кротко реди скоростите и не вдига повече от 2000 обборота.Обаче като ме удари тока ,ги вкарва в 4000 оборота.Тия 200 километра за нищо ги няма/клипиве не правя/.Отвреме на време когато е кално,мокро и хлъзгаво светва един оранжев триъгълник на арм.табло централно,но го считам за нормално.Това ми е втората 124 -ка в парка и не последната!
                Съвсем искрено се учудвам защо хората си купуват нови коли!
                Честит празник на всички!
                Аз много уважавам W124, но с края на на мнението ти не мога да се съглася. Ако нямаше кой да купува нови автомобили, как щеше да купуваш 2-ра употреба, като едното следва другото? Без значение дали МБ 124-ка или Дачия. Нали?

                Коментар


                • #68
                  От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                  Ако имаше възможност всеки би си купил нова кола.Дали ще караш корса или S-класа ти решаваш също както дали да имаш полегнала запетайка върху маратонката или не.Имам познати извън България и знам какво значи за тях колата-точно толкова им треперят колкото аз на моята.Само че мойта е 2000лв.Харесва ти взимаш и толкос ако мислиш да ходиш по ниви и овошни градини гледаш едно ако пътуваш по 300-400км на ден друго.Все пак не мислиш да я караш завинаги нали?😉.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                    Така, след като проучих пазара и си направих сметката за бюджета нещата стоят така :
                    1. Колата ще е втора ръка до 10 годишна

                    2. Цена : До 14000 лв., с идеята да ми излезе най-много 15 000 с обслужването

                    3. Концепция - искам мощен и комфортен автомобил, който все пак да може да се кара в града.

                    4. Варианти :

                    4.1. BMW E91 (touring) - тук в бюджета основно влизат дизелите, няма какво да ги обсъждаме тук защото не са 4х4 - минусите са че колата е доста ниска, но със здраво окачване за сметка на това, както и евентуалните проблеми от по-капризния дизелов мотор, който сигурно ще е каран доста ...

                    4.2. Volvo S60 - D5 мотора, нямам поглед над тази кола, препоръчаха ми я роднини. Само черната ми харесва като дизайн и то с уговорки.

                    4.3. Хонда Акорд - тук също не съм запознат, но предпочитам бензинова. Трудно ще влезе в бюджета.

                    4.4. Субару Аутбек или Легаси. Тук предполагам, че пак трябва да гледам бензина или 2.5 или 3.0.

                    Ако е бензин - вероятно ще се слага газ. За 3.0 субару знам, че е малко сложно, за v-tec на хонда май също ... Ако успея да докарам някое 2.5i Е90 в бюджета може да е по-лесно с газта.

                    Най-на сърце са ми 4.1 и 4.4. (особено аутбека). Знам, че са различни концепции.
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                      Въх, уби мъ! Истински "меринджей", с голямо "М". Не знам какво не си харесал на шкодите, но явно си гледал 10-годишни (До 14000 лв., с идеята да ти излезе най-много 15 000 с обслужването). Опа, ама те държали цена. Е, определено има защо. От 4х4, (евентуално покупка на СУВ), стигна до "баварецо" със задно.... Зима, лед, коловози.... Бизнес, меринджеи, които не са наясно със себе си, с това какво иска от автомобила си, камо ли от бизнеса си. Бог дал много такива у нас, меринджеи и шефове с лопата да ги ринеш.... Ама бизнес няма, няма и да има, с туй чувство меринджейско, измамно.
                      Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                      Nissan Almera N16 2.2 DI
                      LZ1MAS

                      Коментар


                      • #71
                        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                        Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                        Въх, уби мъ! Истински "меринджей", с голямо "М". Не знам какво не си харесал на шкодите, но явно си гледал 10-годишни (До 14000 лв., с идеята да ти излезе най-много 15 000 с обслужването). Опа, ама те държали цена. Е, определено има защо. От 4х4, (евентуално покупка на СУВ), стигна до "баварецо" със задно.... Зима, лед, коловози.... Бизнес, меринджеи, които не са наясно със себе си, с това какво иска от автомобила си, камо ли от бизнеса си. Бог дал много такива у нас, меринджеи и шефове с лопата да ги ринеш.... Ама бизнес няма, няма и да има, с туй чувство меринджейско, измамно.
                        Няма лошо колата да ти е комфорта.От Шкода комфорт ли търсиш?Ми могатад а ти кажа че до Октавия(включително последната),са пръчки на тема комфорт.
                        Тази с която сравнявам беше с предпоследното ниво на оборудване.Сравнено с Корола(пак последната),ми извинявай,ама Королата си я слага в малкия джоб.А са съвсем различни класове,Шкодилака е ужким по-висок,ама на хартия.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                          Той се метна на МБ, макар да го няма в горния списък, явно е бил само за заблуда.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Няма лошо колата да ти е комфорта.От Шкода комфорт ли търсиш?Ми могатад а ти кажа че до Октавия(включително последната),са пръчки на тема комфорт.
                            Тази с която сравнявам беше с предпоследното ниво на оборудване.Сравнено с Корола(пак последната),ми извинявай,ама Королата си я слага в малкия джоб.А са съвсем различни класове,Шкодилака е ужким по-висок,ама на хартия.
                            Живко, нека първо да дефинираме понятието "комфорт". Ако под това разбираш чисто и просто "возия", съгласен съм, че тойотите возят по-меко от фолксвагенското окачване. Струва ми се, обаче, че "комфорт" е по-широкообхватна дума в случая. Включва не само возията, но и ергономия, седалки, разположение на уредите, волан, пътно поведение и пр. и пр. Та...въпрос на лични предпочитания. Явно "малкият джоб" на королата е по-голям от багажника ѝ, щом побира цяла октавия.
                            Поздрави.
                            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                            Nissan Almera N16 2.2 DI
                            LZ1MAS

                            Коментар


                            • #74
                              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                              Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                              Живко, нека първо да дефинираме понятието "комфорт". Ако под това разбираш чисто и просто "возия", съгласен съм, че тойотите возят по-меко от фолксвагенското окачване. Струва ми се, обаче, че "комфорт" е по-широкообхватна дума в случая. Включва не само возията, но и ергономия, седалки, разположение на уредите, волан, пътно поведение и пр. и пр. Та...въпрос на лични предпочитания. Явно "малкият джоб" на королата е по-голям от багажника ѝ, щом побира цяла октавия.
                              Поздрави.
                              За мен какво е комфорт.и по това ги сравнявам:
                              -Да е с удобни седлаки,и като тапицерия.
                              -Да не е шумна при скорости над 140 км/ч.
                              -Да има перфектно пътно поведение
                              -Ергономично разположени уреди
                              -Достатъчно място за двама възрасти на задните седалки,без предните двама да са с с гънати на 8 колене.
                              По всичките тези показатели Японската кола е на светлинни години напред.Вътре,на всяко едно място е много по-комфортна от Шкодилака.Багажмика е по-малък,но е достатъчен за класа си.На Октавията като погледнеш стрелките на уредите,копчетата са от пластмаса на китайско лего,и ми стоят смешни,някак детски.Няма излъчване на кола за 55 000лв.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Той се метна на МБ, макар да го няма в горния списък, явно е бил само за заблуда.
                                Браво!Това приключва темата!.......МайБах!?!
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X