Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    За мен какво е комфорт.и по това ги сравнявам:
    -Да е с удобни седлаки,и като тапицерия.
    -Да не е шумна при скорости над 140 км/ч.
    -Да има перфектно пътно поведение
    -Ергономично разположени уреди
    -Достатъчно място за двама възрасти на задните седалки,без предните двама да са с с гънати на 8 колене.
    По всичките тези показатели Японската кола е на светлинни години напред.Вътре,на всяко едно място е много по-комфортна от Шкодилака.Багажмика е по-малък,но е достатъчен за класа си.На Октавията като погледнеш стрелките на уредите,копчетата са от пластмаса на китайско лего,и ми стоят смешни,някак детски.Няма излъчване на кола за 55 000лв.
    Да не съм голословен:
    Японката
    http://goautomedia.cdn.on.net/galler...la_2013_01.jpg

    Шкодата:

    http://images.caricos.com/s/skoda/20..._1920x1080.jpg

    Коментар


    • #77
      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

      Колегата Константинов,не виждам разлика в снимките на двете коли,освен че на тойотата са снимали огледалото а на шкодата не.Както се знае,един и същи софтуер проектира колите.Те затуй всички нови си приличат.Тук там някой детайл за цвят и това е.Ширпотреба.Да ви кажа честно,аз забравих за какво беше отворена темата.

      Коментар


      • #78
        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

        Костадинов,колега Костадинов.
        Понеже съм ги карал и двете,мога да направя сравнение.Едното е автомобил,другото е обикновенна кола.

        Коментар


        • #79
          Re: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

          Колеги и аз съм карал и двете. Октавията не ми допада. Вози като лагерница. Дизела е много шумен. Над 140 започва рязко да влошава стабилността си на пътя. Салона е с не много качествени материали. Друга бира е суперба там мога да кажа, добър автомобил. Не бих ги сравнявал обаче с тойотата, и королата и авнсиса са много по ергономични от шкодата. Субару до 1200 лв ще е доста старичко или ще е кошница. За съжаление това е истината.

          Не съм сигурен че за тези пари може да се вземе нещо ново и качествено от всички изброени марки.

          Коментар


          • #80
            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

            Аре стига ше ме разплачете - къде па сте виждали японска кола комфортна

            п.п. Колега, земи си Фиат Фриимонт!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Да не съм голословен:
              Японката
              http://goautomedia.cdn.on.net/galler...la_2013_01.jpg

              Шкодата:

              http://images.caricos.com/s/skoda/20..._1920x1080.jpg
              Живко, със снимките, които си показал само аргументираш твърдението си. При това косвено. Демек почти нищо не доказваш. Мога да дам сравнение със стария железен Нисан Алмера и Шкода Рапид Спейсбек. И двете са хубави коли. Различни концепции, вършат работа. Не разбирам тая ненавист към "Шкода" откъде идва. И да твърдиш, че нещо е перфектно, при положение, че идеалните неща са в сферата на утопията....мхм. Няма да те убеждавам в нищо, всяко нещо на тоя свят има положителни и отрицателни страни, предимства и недостатъци. Изборът на автомобил е строго субективно нещо - на мене Октавия не ми пасна, но Рапид-а сякаш е правен по моя поръчка.
              Поздрави.
              Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
              Nissan Almera N16 2.2 DI
              LZ1MAS

              Коментар


              • #82
                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                Доказвам,че японеца за 37 000лв си взимаш кола с всички екстри.За 55 000лв,колкото струваше Шкодата,получаваш едно голямо НИЩО!
                За Рапида,не искам и да коментирам.По голям боклук не съм виждал,от новите автомобили на пазара.С барабани за задни спирчки,и като му отвориш вратата,виждаш синият стириопор на изолацията в подкалника.Е няма такъв смях,наистина.
                Над 120 км/ч с 1.6 ТДИ 105 к.с,с въпросният Рапид имаш чувството че си на кораб,и на първият по остър завой трябва да влезнеш с 20,да не се пребиеш,защото е много неустойчив автомобил.

                Коментар


                • #83
                  От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                  Там е работата, че абсолютно нищо не доказваш от твърденията си. Първо, Corolla и Octavia са в различен сегмент - първата е в долната част на средния клас, докато шкодата е в горната. Второ, може би си гледал 10-годишна Октавиа на Горубляне, но в момента най-високото ниво на оборудване (L&K), което включва кожен салон, аудио уредба от Canton, Bi-Xenon фарове и пр., за 150 к.с. дизел с DSG струва 52,460 лв. Отделно винаги има промоции, при които цената е по-ниска: http://www.skoda-auto.bg/SiteCollect...3_09052016.pdf Това разнообразие от оборудване, двигатели, скоростни кутии никъде не го видях да се прилага за Корола: http://www.toyota.bg/new-cars/prices.json Най-мощният дизел е с 90 к.с., за 4х4 и автоматик/DSG/вариатор/роботизирана ск. кутия не става изобщо и дума. Не мисля, че шкодата предлага нищо, защото това е равно на "0", а в случая имаме положителна стойност. Капиш?
                  Що се отнася до Рапид-а, да, задните спирачки са барабанни (от MY 2016 се предлагат дискови). Е и? За сметка на ефективността е заложено на дълготрайността. Колата има ABS, ASR, ESP... Заповядай да ти покажа любов към детайла, добра изработка и ергономичност на ниска цена. Представи си, моята има дори автопилот.
                  Стига сме разводнявали темата с мерене на п..и, че някой ще извади по-голяма и тогава какво ще правим?
                  Поздрави.
                  Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                  Nissan Almera N16 2.2 DI
                  LZ1MAS

                  Коментар


                  • #84
                    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                    "Капиш"-такова поведение на друго място.Да сме наясно!
                    Няма какво да ги гледам,говоря за коли изкарани от магазина лично от мен,чисто нови.
                    Колкото и да ми ги хвалиш Рапиди,Октавия,си остават поредните недоразумения на VW.
                    Когато седнеш и покараш нова японска кола,ще разбереш в каква голяма грешка си живял досега.
                    Една кола не е само двигател и к.с.
                    п.с дори и с автопилот,не променя факта,че Рапида е правен от "вестници".

                    Коментар


                    • #85
                      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                      Японска made in Turkey

                      "Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) is one of Toyota's vehicle production bases in Europe. It is located in Arifiye, Sakarya, Turkey, and has been manufacturing the Corolla (since 1994), the Corolla Verso and the Verso (since 2004) and the Auris (since 2007, now discontinued).[1] A majority of the production is exported to over 30 countries, most of which are in Europe."
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 18-05-16, 12:52.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Японска made in Turkey
                        Екзактли
                        Последната Корола, Версо, беше турска. Търговците викат - няма страшно, всички Короли за Европа вече само в Турция се прават. Е да де, ма парите и бяха почти като на базова Рав-ка, па нея я прават в Япония...
                        ПП Лошо за Тойота не мога да кажа, карал съм няколко и нови, и втора ръка, ма тая категоричност, че е 2 пъти по кола от разни европейски аналози и на мен ми идва в повече.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          "Капиш"-такова поведение на друго място.Да сме наясно!
                          Няма какво да ги гледам,говоря за коли изкарани от магазина лично от мен,чисто нови.
                          Колкото и да ми ги хвалиш Рапиди,Октавия,си остават поредните недоразумения на VW.
                          Когато седнеш и покараш нова японска кола,ще разбереш в каква голяма грешка си живял досега.
                          Една кола не е само двигател и к.с.
                          п.с дори и с автопилот,не променя факта,че Рапида е правен от "вестници".
                          А, бре, лудо-младо. Я се успокой. Изпусни парата, дишай дълбоко. Не смятам, че съм нарушил нормите на общуване с използваното "капиш" (от италианското capisci - "разбра ли?", "ясно ли е?). Дишай дълбоко и си ползвай със здраве Тойота-та, определено страхотна световна марка. Пък мене ме остави да се мъча с недоразумението от вестници Шкода.
                          Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                          Nissan Almera N16 2.2 DI
                          LZ1MAS

                          Коментар


                          • #88
                            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                            Погледнете,кой е най продаваният автомобил в историята.
                            Да,именно тя,Корола!
                            10г ги правят в Турция,и 10г продават все повече и повече.
                            Няма как милиони хора,да се лъжат всеки път,толкова години
                            Преди повече от 10г,тия жълтите изкарват двигател 2.2 дизел, 163 к.с(пикова мощност 177к.с) с 400НМ.
                            През това време VW се мъчат още с помпа-дюза.
                            Наистина е смешно,изобщо да ги сраняваме двете марки (VW и Toyota).

                            Коментар


                            • #89
                              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Погледнете,кой е най продаваният автомобил в историята.
                              Да,именно тя,Корола!
                              10г ги правят в Турция,и 10г продават все повече и повече.
                              Няма как милиони хора,да се лъжат всеки път,толкова години
                              Преди повече от 10г,тия жълтите изкарват двигател 2.2 дизел, 163 к.с(пикова мощност 177к.с) с 400НМ.
                              През това време VW се мъчат още с помпа-дюза.
                              Наистина е смешно,изобщо да ги сраняваме двете марки (VW и Toyota).
                              Разбрахме ти мнението, поне аз де, Товота е №1 и всички други да мрат. Такива, ирационални, имаме всички ние.
                              Иначе тия примери какво точно значат? Че още повечето милиони, избрали Пежо, Рено, Шкода, Фиат, Опел и прочие, и прочие се лъжат ли??
                              По отношение на моторите, по конкретно дизелите, японците и Тойота с тях проспаха сериозния бум на директното впръскване къде края на деведесетте. И бая се озориха да го наваксат.
                              Как да е, да не се коркаме за глупости, днес е сряда и времето става за лека скара на двора

                              Коментар


                              • #90
                                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                                Никой не се напрагя,споко
                                Но,не мисля че са го проспали,по-скоро действаха рационално.
                                Малка гама от собствени разработени дизели,сравнени с европейците и американците.
                                Инвестираха в друга технология,която ще властва от тук нататък-хибриди и електромобили.
                                Няма лоши коли,има лоши собственици( с малко изключения).

                                p.s
                                Не говорим за цялата марка,а за модели , по повод "избрали Пежо, Рено, Шкода, Фиат, Опел и прочие, и прочие се лъжат ли?? ".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X