Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano II или Vitara

    Здравейте , търся си джипка с главна цел лов , но може да я покарвам и по София , може и някои лек оффроуд , бях се спрял на витара но сега се вглеждам в терано , бюджета ми е 5 000 , мнения и препоръки много но , понеже тук трябва да има хора който по да разбират ,ще се радвам ако може да ми помогнат , за тераното за 2,7 тди 125 коня става дума имал проблем с ГНП и нещо блокирало отпред и било цифра пара ама не разбрах точно (: мерси предеарително

  • #2
    От: Terrano II ili Vitara

    Терано бензин. Кеф ти газ, кеф ти метан. Разхода е горе-долу същия на бензиново и на дизелово Терано.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano II ili Vitara

      Първоначално публикуван от Benelli Преглед на мнение
      З... имал проблем с ГНП и нещо блокирало отпред и било цифра пара ама не разбрах точно (: мерси предеарително
      Не разбрах по принцип за модела ли говориш или конкретната бройка дето се каниш да купуваш ги има тия проблеми?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Terrano II ili Vitara

        Те тия двете помежду си нямат кажи речи нищо общо. Най-малкото, едното е почти 2 пъти по-тежко от другото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Terrano II ili Vitara

          От моя скромен опит VITARATA не вози много хубаво ама е здрава машина за твоите цели.А за терано не мога много да кажа,един приятел има терано и казва че му дава доста проблеми,не казвам че не са хубави неговата може да си е така.
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар


          • #6
            От: Terrano II ili Vitara

            То сеедно да сравняваш круши с джанки - двете машини, както вече казах колегите не си приличат по нищо ...
            - твърдо ЗА Нисана, само че тънката работа е в конкретния екземпляр. Дори и Тераното може да бъде убито , само дето трябва да си бая талантлив. Да не се обиди някой витараджия, но в сток вид - разбирайте без уазков мост отпред е ужасТ. На пътя каруца в гората снегорин.

            Проблем с помпата имат Терано с Зексел (лукас) система, но дори и да даде фира - електрониката с все кабеляка - 120 лв от морга и гаЗ. Бош системата също се базика, но е по - скоро изключение. И все пак ако не вземеш някое Терано на 1000 000 км да знаеш че НЯМА да съжъляваш. В момента незнам как е пазара, но преди година хубавите джипки бяха около 6500 без еко такси, номера и щуротии.
            - задължително търси ДИЗЕЛ, икономоята от газта (при бензин) ще ти я изяде в ремонти ..

            Поздрави!
            п.п. ако все пак се решиш на Сузуки вьеми Самурай след 2001
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 05-11-13, 13:55.

            Коментар


            • #7
              От: Terrano II ili Vitara

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              То сеедно да сравняваш круши с джанки - двете машини, както вече казах колегите не си приличат по нищо ...
              - твърдо ЗА Нисана, само че тънката работа е в конкретния екземпляр. Дори и Тераното може да бъде убито , само дето трябва да си бая талантлив. Да не се обиди някой витараджия, но в сток вид - разбирайте без уазков мост отпред е ужасТ. На пътя каруца в гората снегорин.

              Проблем с помпата имат Терано с Лукас система, но дори и да даде фира - електрониката с все кабеляка - 120 лв от морга и гаЗ. Бош системата също се базика, но е по - скоро изключение. И все пак ако не вземеш някое Терано на 1000 000 км да знаеш че НЯМА да съжъляваш. В момента незнам как е пазара, но преди година хубавите джипки бяха около 6500 без еко такси, номера и щуротии.
              - задължително търси ДИЗЕЛ

              Поздрави!
              п.п. ако все пак се решиш на Сузуки вьеми Самурай след 2001
              сОпри се малко. Терано с Lucas помпа няма. Bosch и Zexel (което е.... едно и също, с малко разлика в датчиците) и толкоз. 2.7 електроника в помпата няма. Няколко датчика и бобини. И определено не може да се паже че имат проблеми с помпата - тя е VE - това е възможно най-надеждната помпа с компютърно правление правена от BOSCH въобще. Имат с половин идея повече проблеми от класически стар дизел, при когото до помпата отива всичко на всичко един кабел, и то обикновено на грохнали екземпляри, при зверска експлоатация от неграмотници, сипващи в резервоара квото дойде и не сменящи горивен филтър докато не се запуши тотално. Даже в интерес на истината терано 2.7 със скапана помпа не се сещам да съм виждал. Виж дебитомер или някой друг външен датчик - случва се. Общо взето по тоя двигател ако въобще се появи проблем, той е електрически, а не механичен.

              Ако тераното има някои кривици, то те са по предницата, ама това с пълна сила важи и за витарата, че и отгоре, както и за всички останали джипки с независимо предно окачване от тия години.

              Сравнявате кон с кокошка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Terrano II ili Vitara

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                сОпри се малко. Терано с Lucas помпа няма. Bosch и Zexel (което е.... едно и също, с малко разлика в датчиците) и толкоз. 2.7 електроника в помпата няма. Няколко датчика и бобини. И определено не може да се паже че имат проблеми с помпата - тя е VE - това е възможно най-надеждната помпа с компютърно правление правена от BOSCH въобще. Имат с половин идея повече проблеми от класически стар дизел, при когото до помпата отива всичко на всичко един кабел, и то обикновено на грохнали екземпляри, при зверска експлоатация от неграмотници, сипващи в резервоара квото дойде и не сменящи горивен филтър докато не се запуши тотално. Даже в интерес на истината терано 2.7 със скапана помпа не се сещам да съм виждал. Виж дебитомер или някой друг външен датчик - случва се. Общо взето по тоя двигател ако въобще се появи проблем, той е електрически, а не механичен.

                Ако тераното има някои кривици, то те са по предницата, ама това с пълна сила важи и за витарата, че и отгоре, както и за всички останали джипки с независимо предно окачване от тия години.

                Сравнявате кон с кокошка.
                Пак спя, ама както и да е .. за Зексел система ставаше дума и да по-проблемни са. Около мен има 5 Теранота - 3 от които са с Зексесл - проблемите винаги са при тях, но не е нещо фатално. Датчик на колянов вал, някой друг дерт с помпата, но като цяло са здрави. За витарата повече не ми се коментира, джип с макферсон

                Ай със здраве - отивам да спЯ !

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano II ili Vitara

                  Датчик на вал - да, ама това не е помпа. Има и датчик на помпата, ама се сменя без даже да се маха помпата, до колкото ми е известно. Както и да е де... Точно под капака на тераното проблемите са в пъти по-малко от на доста други въобще, и по правило - електрически, а не механични.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano II ili Vitara

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    То се едно да сравняваш круши с джанки - двете машини, както вече казах колегите не си приличат по нищо ...

                    п.п. ако все пак се решиш на Сузуки вземи Самурай след 2001
                    За лов го търси колегата. Бенели-то в калъфа , ма кучето не моеж го сгъна в багажника на Самурая. Терано!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano II ili Vitara

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      За лов го търси колегата. Бенели-то в калъфа , ма кучето не моеж го сгъна в багажника на Самурая. Терано!
                      To и в къса Витара е силно проблемно. Не е невъзможно де, виждал съм доста кучкарници, закрепени на задната врата.
                      Тераното е по-голямо, по-комфортно (донякъде). Витарника по-евтин от към всякакви разходи по него. Всичко това за сток машини! Ясно, че захапе ли се тунинг, ойде коня у ряката, независимо от модел и марка.
                      И между другото, прословутите предни мостове на Витарите хич не са чак толкова кекави. Проблемите идват от "шампионско" каране и/или големи гуми, но то на това и Тераното не е чак толкова неподатливо.

                      Съвсем отделен е въпроса кой какво разбира под "джипка за лов". Виждам бая народ, които всичкия им ловен офроуд се минава и с прежалена Жигулка, тоест такива "екстри" като проходимост, клиренс, мощност и прочее са практически без значение.
                      Глиган във Витарата влиза само ако ги няма задните седалки и то не всеки глиган. Шансовете да качиш във Витара трима ловеца с пълно зимно снаряжение са около нулата.

                      Ако колата ще се кара повече градско, не е зле да се има едно наум и разхода на гориво. Щото Витара да лапа 11 газ на средно натоварено градско съм виждал, ама Терано да гори 4/100 нафта при същите условия, нещо нямам такива спомени От трета страна, при чести спирания зимата, Витарата изстива за около 11 секунди, докато Тераното тоя проблем го няма.
                      Та ... всичко е "според зависи"
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terrano II ili Vitara

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        За лов го търси колегата. Бенели-то в калъфа , ма кучето не моеж го сгъна в багажника на Самурая. Терано!
                        - идеята е да е с кафез закачен за задната врата/борня и кучето отвън. Каквато и да е джипка, било то и САМО за лов става на г@з точно за 3 излизания, ако песа е вътре, особено с ловните "миризливци".

                        Поздрави !
                        п.п. аз бях доста добре изненадан от едно такова самурайче, идеално е за лов, че дори и за сам човек , но все пак - НисанА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terrano II ili Vitara

                          Нямам Нисан , баче. Но се турих на местото на кучето във външната клетка и ми се смръзнаха ставите
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terrano II ili Vitara

                            И с какво тераното е по добро от VITARA дълга база V6 че не разбирам много.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terrano II ili Vitara

                              Айде и мойте 5 стинки като имал и двете А от Витарите съм имал къси, дълги, двуместни...с цели и без цели мостове....Та земгай НИСАН!!!! И съм ЗА да е бизгинофф. Градско гори м-ду 12.5-15л/100 газ. Не се слави с кой знае каква динамика, но разликата в комфорта е светлинни години спрямо която и да е Витара.А обема на багажника на дълго Терано и дълга Витара няма да коментирам. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА КАРАМ ВИТАРА!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X