Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Terrano II ili Vitara

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    Айде и мойте 5 стинки като имал и двете А от Витарите съм имал къси, дълги, двуместни...с цели и без цели мостове....Та земгай НИСАН!!!! И съм ЗА да е бизгинофф. Градско гори м-ду 12.5-15л/100 газ. Не се слави с кой знае каква динамика, но разликата в комфорта е светлинни години спрямо която и да е Витара.А обема на багажника на дълго Терано и дълга Витара няма да коментирам. НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА КАРАМ ВИТАРА!
    Ми и никой не те и кара
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #17
      От: Terrano II ili Vitara

      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
      И с какво тераното е по добро от VITARA дълга база V6 че не разбирам много.
      Списъка е дълъг....Но нека споделя няколко неща от личен опит.....Само бях чувал да се пръска преден диф на Витара, докато не го пръснах...и то не на офроуд.НУлева презапасеност на Витарата. А си сложил по-големи гумета, а са ти почнали проблемите неминуемо. За да върви трябва да смениш предавателните числа с 5,125. Чааааааак тогава тръгна В6. Разхода на гориво е безумен за този калибър жиб....И т.н....

      Коментар


      • #18
        От: Terrano II ili Vitara

        За лов Дискавъри , за този бюджет единица
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Terrano II ili Vitara

          Още един глас за тераното 2.7 дизел. Преди имах такова 2.7 ТД с 100 коня, сега 2.7 ТДи 125 коня и го препоръчвам, но за тоя бюджет незнам дали ще намериш читаво, но късмет в покупката Гледай за ръжди и по 2те джипки, че аз си патих с раждива австрийка Возил съм се и в витара, е не ме кефи

          ПП: Гледай за РЪЖДИ !

          Поздрави!
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #20
            От: Terrano II ili Vitara

            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
            За лов Дискавъри , за този бюджет единица
            Оооо, спор няма Но нека се придържаме към желанието и въпроса на колегата.

            Коментар


            • #21
              От: Terrano II ili Vitara

              А читави единици останаха ли? Да, има много големи ходове за заводски джип, май без конкуренция. Ама има други проблеми, до колкото подочувам. Уточнявам че от дискавърита не разбирам.

              Аз предлагам на колегата да се качи и да покара и двете споменати. Че и други, неспоменати - дискавъри, паджеро, трупър и квото се сети още. Каквото и да му говорим ние - той ще кара возилото и него трябва да го кефи. Тотално разлини категории автомобили са (витара срещу терано). Много различно поведение, и много различно усещане. Отделно какво ще направиш след това по него - варианти бол.

              За лов(което е широко понятие) и двете стават, за нещо малко по-сериозно в съвсем заводския си джип и двете не стават, но смея да твърдя че витарата повече не става - просто е по-малка и пластмасите и са по-ниско. Но пък е с по-малки свесове. Ама пък макферсон.... И така - до безкрай.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Terrano II ili Vitara

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                А читави единици останаха ли? Да, има много големи ходове за заводски джип, май без конкуренция. Ама има други проблеми, до колкото подочувам. Уточнявам че от дискавърита не разбирам.



                За лов(което е широко понятие) и двете стават, за нещо малко по-сериозно в съвсем заводския си джип и двете не стават, но смея да твърдя че витарата повече не става - просто е по-малка и пластмасите и са по-ниско. Но пък е с по-малки свесове. Ама пък макферсон.... И така - до безкрай.
                Не съм съгласен напълно с теб че витарата по не става.Единствения недостатак на витарата спрямо тераното е че е по малка. Кое на тоя кош тераното е по здраво и по става.Всеки месец ремонт на предница?това ли е по добрето.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #23
                  От: Terrano II ili Vitara

                  Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                  Кое на тоя кош тераното е по здраво и по става.
                  Всичко!
                  +1 за Тераното от мен
                  Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                  0879076007 Жельо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Terrano II ili Vitara

                    Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                    Не съм съгласен напълно с теб че витарата по не става.Единствения недостатак на витарата спрямо тераното е че е по малка. Кое на тоя кош тераното е по здраво и по става.Всеки месец ремонт на предница?това ли е по добрето.
                    - Айде сега започнахте със заяжданията...

                    Само да конкретизираш - добре е с такива изказвания да имаш прикрепени някакви доказателства, щото без аргументи много неща може да си приказваме. Във всички случай ремонти по предницата на Тераното има, ама при условие, че откакто е излязло от завода само е пришпорвано юнашки. На моето откакто съм го взел само обрах луфтовете в лагерите и смених 2 биелетки. 3 - познати с Кошарки, 1.6 смениха задължително:
                    - лагери на предните/ задните главини;
                    - тампони на макферсъните + всички други тампончета по предните носачи;
                    - семеринг на колянов вал;
                    Не им разбирам Яко на Сузукитата, ма форда ми има същите носачи като тея Витарки - по натам какво да говорим

                    * другото е на късмет, ама не е като да не се трошат, що-годе евтинит части, компенсират честото трошене. Не съм враг на Витарите, просто за да заприличат на Джип трябва да се се преработя повече от всеки друг такъв 4x4 автомобил на пазара. А за комфорта решение още НЯМА, просто вътре е като лагерна количка ...

                    Айде със здраве

                    Коментар


                    • #25
                      От: Terrano II ili Vitara

                      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                      Кое на тоя кош тераното е по здраво и по става.
                      Двигател, скорости, мостове, дифове...

                      А всеки месец правите предница щото слагате боклуци от по 20 лева бройката, дето някой е решил че могат да минат за шарнири.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Terrano II ili Vitara

                        Терано не съм карал, ама Спарки ли каза, че е 2 пъти по-тежко. Колко потъва и как се вади от кал това нещо?
                        Витарниците са евтини, ако си платиш да ти го тунинговат? Имаш финансов мегдан ми е мисълта. Уаз-ови мостове не би трябвало да е кой знае какъв проблем.
                        Комфорт на возене спрямо проходимост ли сравняваме? Лимузината дава комфорт, тука пишете за лов.
                        Последно редактирано от Rabin; 05-11-13, 20:38.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Terrano II ili Vitara

                          Мнение на I.Stoyanov
                          То се едно да сравняваш круши с джанки - двете машини, както вече казах колегите не си приличат по нищо ...

                          п.п. ако все пак се решиш на Сузуки вземи Самурай след 2001
                          За лов го търси колегата. Бенели-то в калъфа , ма кучето не моеж го сгъна в багажника на Самурая. Терано!


                          За можене, може...отпред двама 100+ кг.,отзад газова бутилка, клетката с кучето,две раници, две пушки(разглобени) и сме фул...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение000.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5534042

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение058.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5534043
                          ама, аз предпочитам това...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение046.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5534044
                          Последно редактирано от emil5koff; 05-11-13, 20:55.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Terrano II ili Vitara

                            +1
                            терано 2
                            само бараки

                            Коментар


                            • #29
                              От: Terrano II ili Vitara

                              конкретно за модела днеса споделиха и че имал някав лек проблем в скоростите но лесно се отстранявал за малко пари (:

                              Коментар


                              • #30
                                От: Terrano II ili Vitara

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Терано не съм карал, ама Спарки ли каза, че е 2 пъти по-тежко. Колко потъва и как се вади от кал това нещо?
                                Витарниците са евтини, ако си платиш да ти го тунинговат? Имаш финансов мегдан ми е мисълта. Уаз-ови мостове не би трябвало да е кой знае какъв проблем.
                                Комфорт на возене спрямо проходимост ли сравняваме? Лимузината дава комфорт, тука пишете за лов.
                                Късо терано е 1700-1800 кила. Къса витара - 1000-1100, според това, дето намирам.

                                Как се вади - еми вади се. Те и гумите му са по-широки. Излизал съм на места, дето мъниците изпитват чисто геометрични трудности. И обратното. Аз затова и горе написах че се сравнява кон с кокошка. Нямат нищо общо.

                                ...сега, ако ще се слагат УАЗ-ови мостове, витарата е по-лесна. Ама ако ще се прави офроуд дзвер, вече разговора е друг - купуваш си една гега, слагаш и по-големи гуми и я вдигаш малко, и така, както си е голямо и тежко желязо ги слага и двете в малкия си джоб. А то с малко мерак и на тераното се слагат патролски мостове. Само един всъщност - отпред. Че и със същото предавателно число ще се намерят.

                                ПП: Впрочем диското по отношение на цена на чаркове май не е никак лош вариант. Японците са си скъпчии, всичките без изключение.
                                Последно редактирано от sparkybg; 05-11-13, 21:52.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X