Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Terrano II или Vitara

    Първоначално публикуван от Benelli Преглед на мнение
    .... заащо не погледна маверик , разликата била в емблемите....
    Освен емблемите е с 1000лв. надолу.....Пример: за 5300лв. Маверик'97; 2.4 бензин с нова газова, с работещо Вебасто( много добра екстра), Хубави гуми, здрава предница, регистрирана преди няколко месеца.... и т.н....Тераното колко ли ще струва в този му вид?....А всъщност е една и съща кола. Да му се неначудиш Успех с намирането на твойта джипка!

    Коментар


    • #62
      От: Terrano II или Vitara

      това същото , ако е Нисан ще е поне 6-6500 , еми 1000 лв са масла филтри регистрация , данък , за гражданска дали ще остане .

      Коментар


      • #63
        От: Terrano II или Vitara

        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
        Освен емблемите е с 1000лв. надолу.....Пример: за 5300лв. Маверик'97; 2.4 бензин с нова газова, с работещо Вебасто( много добра екстра), Хубави гуми, здрава предница, регистрирана преди няколко месеца.... и т.н....Тераното колко ли ще струва в този му вид?....А всъщност е една и съща кола. Да му се неначудиш Успех с намирането на твойта джипка!
        Колко шкодата е WV толко и форда е нисан.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • #64
          От: Terrano II или Vitara

          Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
          Колко шкодата е WV толко и форда е нисан.
          Между терано и маверик разликата е само в емблемите и малко по-грозните брони на накои изпълнения на maverick. Даже се правят в един и същ завод.

          Относно Skoda и VW - имам Fabia 2005-та. Разликата спрямо Polo от същите години е само във формата на ламарините и пластмасите по интериора. Даже някои неща по интериора на шкодата са по-качествени (например захващането на въженцата за повдигане на кората на багажника). Технически са 1:1 - ако ти отворя двата капака и скрия емблемите или ги гледаш на канал отдолу, ще има да се чудиш кое кое е. Даже доволно голяма част от резервните части са им с едни и същи номера.

          Не говори за неща по автомобили, които очевидно не познаваш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Terrano II или Vitara

            Имал съм шкода имал съм и сеат и фолцваген,и кое им е толко еднаквото само не знам.то полвината части не са съвместими.А и моята беше фабия самоче 2003.сеата имах кордоба варио 2000г е вече 1 към 1 с полото.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #66
              От: Terrano II или Vitara

              А за форда и нисана може да ги правят в един завод,но никои не мове да ме убеди че са еднакво здрави.То и CITROEN JUMPER I FIAT DOKATO ги правят в един завод ама докатото е двапати по голем кош от ситроена.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #67
                От: Terrano II или Vitara

                Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                А за форда и нисана може да ги правят в един завод,но никои не мове да ме убеди че са еднакво здрави.То и CITROEN JUMPER I FIAT DOKATO ги правят в един завод ама докатото е двапати по голем кош от ситроена.
                Извинявай, ама от първия до последния ти пост в темата все се изказваш неподготвено, че дори и просташки - без да се обиждаш .
                * Никой не е тръгнал да те убеждава в каквото и да било, всеки има правото на собствена позиция и мнение, но НЕ го изказвай пред другите, още повече когато е лична компетенция, без особено да се замисляш . Както вече споменахме всяка машина си има своите плюсове и минуси, но при някой минусите преобладават .. Що ли се захванах да пиша, вече всяка втора тема се пълни с пререкания и специалисти..

                Ай със здраве

                Коментар


                • #68
                  От: Terrano II или Vitara

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Извинявай, ама от първия до последния ти пост в темата все се изказваш неподготвено, че дори и просташки - без да се обиждаш .
                  * Никой не е тръгнал да те убеждава в каквото и да било, всеки има правото на собствена позиция и мнение, но НЕ го изказвай пред другите, още повече когато е лична компетенция, без особено да се замисляш . Както вече споменахме всяка машина си има своите плюсове и минуси, но при някой минусите преобладават .. Що ли се захванах да пиша, вече всяка втора тема се пълни с пререкания и специалисти..

                  Ай със здраве
                  Нито се заяждам нито се исказвам неподготвен,просто изказвам мнение от лични наблюдения.Сори ако съм засегнал някои ,специалист,
                  Аз исказвам мнение което мисля че нее забранено такаче сори.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • #69
                    От: Terrano II или Vitara

                    Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                    А за форда и нисана може да ги правят в един завод,но никои не мове да ме убеди че са еднакво здрави.То и CITROEN JUMPER I FIAT DOKATO ги правят в един завод ама докатото е двапати по голем кош от ситроена.
                    По въпроса за Форда и Нисана настъпи по мазола един от заклетите фенове на Терано.А по въпроса за Дукато и Джъмпер ,да те убежддавам ли ,че по здрав мотор от Дукато няма нито Джъпер нито Боксер.Имал съм Витара на която изгни рамата та знам колко е здрава.Работил съм в сервиз Нисан та и за Терано/Маверик имам някакъв поглед и определено съм за Нисана.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Terrano II или Vitara

                      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                      А за форда и нисана може да ги правят в един завод,но никои не мове да ме убеди че са еднакво здрави.То и CITROEN JUMPER I FIAT DOKATO ги правят в един завод ама докатото е двапати по голем кош от ситроена.
                      Еми еднакви са до последното болтче. Взимаш от едното, слагаш на другото. Която искаш част.

                      Относно шкодата, тая шкода:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DM5656-ckbcmmos.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5534243
                      Във варианта и 1.2 12V

                      Е абсолютно пълен аналог на това Polo:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40eb262589fc66a182eecfab19e4908d-640x480.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5534244

                      Под капака съответния SEAT e това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bg41370095888azq.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5534245

                      под капака на Fabia е това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqN,!rcFJmgYJS5cBSek!+zzmw~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5534246

                      Под капака на Polo e това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2004-mk6-polo-9n-skoda-fabia-seat-ibiza-1.2-12v-azq-engine-covered-40-695-miles-11779-p.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5534247

                      Открий разликите, ако можеш.
                      Polo с Fabia, погледнати отдолу изглеждат пак така - скриваш емблемите, ако има такива видими, и после се чудиш кое кое е.

                      А на maverick и Terrano даже и ламарините и интериора са им еднакви.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Terrano II или Vitara

                        Здравейте колеги, имам Маверик и единствената разлика между Маверика и Тераното са 3 те емблеми. Иначе съм виждал само на маверика по странни булбари от колкото на нисан. Иначе дори на катализатора при Маверика си пише Нисан. При четеното на грешки компа при свързванто го разчита, като нисан.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Terrano II или Vitara

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Еми еднакви са до последното болтче. Взимаш от едното, слагаш на другото. Която искаш част.

                          Относно шкодата, тая шкода:
                          [ATTACH=CONFIG]646543[/ATTACH]
                          Във варианта и 1.2 12V

                          Е абсолютно пълен аналог на това Polo:
                          [ATTACH=CONFIG]646544[/ATTACH]

                          Под капака съответния SEAT e това:
                          [ATTACH=CONFIG]646545[/ATTACH]

                          под капака на Fabia е това:
                          [ATTACH=CONFIG]646546[/ATTACH]

                          Под капака на Polo e това:
                          [ATTACH=CONFIG]646547[/ATTACH]

                          Открий разликите, ако можеш.
                          Polo с Fabia, погледнати отдолу изглеждат пак така - скриваш емблемите, ако има такива видими, и после се чудиш кое кое е.

                          А на maverick и Terrano даже и ламарините и интериора са им еднакви.
                          Моята беше 1.9sdi и нямаше ништо опщо с полото, не говоря за двигател а за окачване и други.
                          SUZUKI VITARA V6
                          HONDA CBR 919RR
                          MERCEDES ML
                          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                          Коментар


                          • #73
                            От: Terrano II или Vitara

                            Аз не казвам лошо за тераното и не искам да обидя никои,и аз имам витара и шасито и е като ново.
                            А дукатото има само двигател и нищо друго,окачване пълна скъб скорости боклук.това го казвам от личен опит.През 2002 аз взех нов джъмпер а един приятел дукато пак ново,та аз 98000км.без проблем а тои постоянно в сервиза и така. Моля да ме извините ако съм обидил някои,и без лоши чувства.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #74
                              От: Terrano II или Vitara

                              Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                              Моята беше 1.9sdi и нямаше ништо опщо с полото, не говоря за двигател а за окачване и други.
                              Платформата им е обща (говоря за тия на картинките). Тоест това, върху което се крепи всичко. След това имаш варианти на окачването, спирачките и т.н. Все пак не можеш да очаква примерно дизелова Fabia VRS да е със същото окачване и спорачки като 1.2 12V. Просто сравнявай автомобили с еднаква база (тоест еднакви години на производство) и комплектация, иначе е безпредметно. На Fabia-та само спирачките са 5 варианта, ако помня добре.

                              Например ето ти преден носач, дето се слага и на Ibiza, и на Polo, и на Fabia:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqFHJ!8E9!82sfnMBPQ6WPvrdg~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5534266

                              В следващата или предишната генерация на някои от същите модели, или при същите, но с друга комплектация (двигател, екстри), може и да има разлики, естествено. Погледни в ETKA за едната марка, и после виж в какво друго се ползва същото. Обикновено присъстват и в трите марки (естествено, ако не говорим за ламарини и интериор), понякога с общ номер, понякога с различен за всяка марка, но взаимозаменяеми. Най-малкото, тоя номер понякога съдържа и информация къде са произведени, та е съвсем резонно да е различен за различните заводи.

                              Та, при терано и маверик такива разлики няма. Частите можеш да пазаруваш и през Ford, с тяхната си номерация, и през NISSAN, пан с тяхната си. Но което и да вземеш от едното, то е абсолютно същото като на другото. Има само малки нюанси по комплектацията - например повечето 2.7TDI на Nissan са с BOSCH горивна система, а повечето Maverick са със Zexel такава. Но изключения има и от двете страни, тоест Terrano със Zexel и Maverick с BOSCH.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Terrano II или Vitara

                                Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                                ....
                                Баце, направо наака на човека темата от спам! Съвсем видимо и недвусмислено НЕ разбираш нито от Терано, нито от Витара!....А още по-малко пък от Маверик!!!! Айде много те моля си намери друга тема да оспамваш, а?.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X