Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Terrano II или Vitara

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    Баце, направо наака на човека темата от спам! Съвсем видимо и недвусмислено НЕ разбираш нито от Терано, нито от Витара!....А още по-малко пък от Маверик!!!! Айде много те моля си намери друга тема да оспамваш, а?.....
    Някаде да си видял да твардя че разбирам,а?Аз споделям лично виждане.Имам витара от една година и съм си доволен,мои приятел има терано и му се чупи много караме ги горе долу еднакво.Тои за това време прави няколко ремонта а аз да чукна на дарво нищо.Извинявам се на афтора на темата че съм му я оакал.А пък мои роднина имаше маверик а сега патрол и неговото мнение за маверика е? няма да го споделям.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

    Коментар


    • #77
      От: Terrano II или Vitara

      Прави го, защото гледа да мине евтино. Ако вземем шарнирите - боклуците, дето продават, тропат още като излезеш от сервиза. Биалетките изкарват половин разходка. Паразитен хебел, дълга щанга и кормилни накрайници не съм пробвал неоригинални - сменил съм само щангата, и то се оказа че старата ми е в заводско състояние. Още съм си с оригиналните кормилни накрайници и паразитен хебел. Виж шарнири смених 3-4 комплекта, докато накрая си купих оригинални и със сагата се приключи. С биалетките пак така. Цената е неприятна, но на практика минаваш по-евтино купувайки един оригинален шарнир, дето сменяш на 30-50000км, вместо боклуците, които сменяш през 10000, и то ако не тропат още с излизането от сервиза. По предницата всичко трябва да е оригинално, иначе е ужас без край, и в крайна сметка по-голямо набутване.

      Та, приятеля ти или да сменя майсторите, или да се почеша там, дето не го сърби и да си купи читави части. От 30000лм не е пипвано нищо отпред по мойто. Но това след като лично се набутах няколко пъти с проби-грешки, с цел да мина евтино. Еми не става - козата си сака пръч.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Terrano II или Vitara

        А тампоните на долния носач?

        Коментар


        • #79
          От: Terrano II или Vitara

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          А тампоните на долния носач?
          Оригинални. Опитвал съм полиуретанови, и ги махнах. От 30000 насам не са пипани, и няма да бъдат пипнати още поне толкова. Иде реч за задните. Предните изкарват много повече - още съм с оригиналните, а и доста по дърти джипки от мойта пак така.

          Тия тампони поне не са скъпи и няма абсолютно никакъв смисъл, даже финансов, да се пести от това. Ментетата изкарват по 2-3000 и са аут.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Terrano II или Vitara

            Nissan Terrano 2,7TDi това мисля да поглендна , исках 98 без дръжката на таблото пред пасажера , ама пък сега па почва да ми харесва (: тва в рамките на шегата , км 140 .. демек 400 ама гледам да е от София за да мога да го закарам до сервиз иначе къде да го гледам
            Последно редактирано от CarTest™; 07-11-13, 23:47.

            Коментар


            • #81
              От: Terrano II или Vitara

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Прави го, защото гледа да мине евтино. Ако вземем шарнирите - боклуците, дето продават, тропат още като излезеш от сервиза. Биалетките изкарват половин разходка. Паразитен хебел, дълга щанга и кормилни накрайници не съм пробвал неоригинални - сменил съм само щангата, и то се оказа че старата ми е в заводско състояние. Още съм си с оригиналните кормилни накрайници и паразитен хебел. Виж шарнири смених 3-4 комплекта, докато накрая си купих оригинални и със сагата се приключи. С биалетките пак така. Цената е неприятна, но на практика минаваш по-евтино купувайки един оригинален шарнир, дето сменяш на 30-50000км, вместо боклуците, които сменяш през 10000, и то ако не тропат още с излизането от сервиза. По предницата всичко трябва да е оригинално, иначе е ужас без край, и в крайна сметка по-голямо набутване.

              Та, приятеля ти или да сменя майсторите, или да се почеша там, дето не го сърби и да си купи читави части. От 30000лм не е пипвано нищо отпред по мойто. Но това след като лично се набутах няколко пъти с проби-грешки, с цел да мина евтино. Еми не става - козата си сака пръч.
              Да ти кажа много си прав ще го посаветвам да си вземе оригинални части.Мерси за плезния съвет.Сигорно купува буклуци щото казва че може да се чупи ама поне частите не са много скъпи.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #82
                От: Terrano II или Vitara

                Не съм сред фенове на Тераното, но сравнението му с Витара е меко казано обидно за Нисан.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  От: Terrano II или Vitara

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Оригинални. Опитвал съм полиуретанови, и ги махнах. От 30000 насам не са пипани, и няма да бъдат пипнати още поне толкова. Иде реч за задните. Предните изкарват много повече - още съм с оригиналните, а и доста по дърти джипки от мойта пак така.

                  Тия тампони поне не са скъпи и няма абсолютно никакъв смисъл, даже финансов, да се пести от това. Ментетата изкарват по 2-3000 и са аут.
                  Това с тампоните и частите особено по ходовата част важи и за витара , оригиналните държат до към 20 години а ментетата 2 месеца , и накрая стигнах до извода че по добре да купя два тампона за носачите на цена 100 + лева (оригинални от търговските партньори в сайта) от колкото да експерементирам с разни марки за 20/50 лева ,и нерви......нерви..... И не мога да разбера що пускате такива глупави теми ? Избираш определена марка която ти пасва за целта и питаш с каква окомплектовка и двигател да я вземеш .Тези теми ми приличат малко на Топ гиър ,които казват: От нглийските чуруци по убави няма , а Ауто билд :-От немските по убави няма . Та по темата :-За лов става абсолютно всяка джипка , а разбрахме и от колегата че и фалве синхро става . Успех и каквото ти пасне за целта ,това взимай.
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Terrano II или Vitara

                    Мисля, че колегата вече е избрал какво да си вземе, след като вече говори коя модификация на Тераното му била по-симпатична... Остава въпроса да получи при огледа правилната помощ от правилния /компетентен/ човек, предвид факта, че не е карал такова добиче.
                    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                    Коментар


                    • #85
                      От: Terrano II или Vitara

                      пичове размер на гуми , сегашните са 235/нз на колко мисля че на 70/ 15 , а незнам какви са размерите 30,1 на 100 некви такива ама нямам идея

                      Коментар


                      • #86
                        От: Terrano II или Vitara

                        Първоначално публикуван от Benelli Преглед на мнение
                        пичове размер на гуми , сегашните са 235/нз на колко мисля че на 70/ 15 , а незнам какви са размерите 30,1 на 100 некви такива ама нямам идея
                        И какво точно питаш? Прочети си поста и виж дали и сам ще го разбереш, щото аз нещо имам трудности.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Terrano II или Vitara

                          (: какъв размер гуми трябват за тераното в момента е с 235/75/15 , гледал съм офроуд гуми с някакви размери който са по различни тридесет цяло и нещо нещо от сорта , въпроса е какъв е най-подходящият размер , ако има такъв , нещо ориентир и към марка модел , другото което е ще сменя маслата в раздатки, скорости, диференцяли двигател , за двигателното мисля 10w40, другите каквито ги дават, антифриз на хепу или волф , волфа бил по силен мерен но мисля хепу , чудя се за спирачната течност дали да я сменя незнам къв и е дота , тва не е с ангренажен ремък не било и с верига с някви зъбни колела , така че три ремаука има които ще сменя ииии друго не се сещам , антифриза 50 на 50 съотношението на хепуто е за -37 мисля така да е , някои нещо ако добави или поправи слушам/чета/ мерси.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Terrano II или Vitara

                            Максимума на тераното е 31.10,5 R15, естествено може и повече, но трябва рязане на ламатини, повдигания и т.н.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Terrano II или Vitara

                              какво трябва да е маслото за дифернцялите , има ли разлика между маслото за обикновен и лсд , имало някво спецялно за шпер , савети да не объркам нещо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Terrano II или Vitara

                                Задния ти е LSD. Съответно иска такова масло. На него трябва да си пише че е за LSD, Limited Slip Differential, или нещо от сорта. В дифовете трябва да е GL-5 или GL-4 и GL-5 едновременно. В скорости и раздатка трябва да е GL4 или GL-4 i GL-5 едновременно.

                                Писано е поне 20 пъти къде ли не. Поразрови се малко. Не е трудно, а е супер досадно да се пишат едни и същи неща по 10 пъти.

                                Ето, ама само тоя път. Следващия положи малко усилия.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%F0%E0%ED%EE

                                ...и е желателно да си пооправиш правописа. Някоя и друга главна буква, точка, въпросителна, никак няма да навредят, пък и правилата го изискват. Не се иска да си прекален светец - просто пиши разбираемо и ще го прочетат повече хора, което е и целта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X