Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Terrano II ili Vitara

    С лифтиран Голф Синхро съм минавал на места, на които Витарата няма никакъв шанс.[/QUOTE]
    avzdravТова наистина ли го мислиш?
    Последно редактирано от robocop; 06-11-13, 16:31.
    на сушата и град помага

    Коментар


    • #47
      От: Terrano II ili Vitara

      Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
      С лифтиран Голф Синхро съм минавал на места, на които Витарата няма никакъв шанс.
      avzdravТова наистина ли го мислиш?
      Тука са минавали какви ли не лакърдии за хипер проходими ЗАЗ-ки, Москвичи че и Жигули, дето Тойота 4х4 не може да припари. Свикнах им, не ми прави впечатление вече.

      Коментар


      • #48
        От: Terrano II ili Vitara

        Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
        avzdravТова наистина ли го мислиш?
        Явно не си ходил на разходка със Соти.

        Относно пикап - проблема с омазването вътре се решава лесно - махаш тапицерията и слагаш подходящ гумен леген.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Terrano II ili Vitara

          а може да видиш и некой Маверик

          Коментар


          • #50
            От: Terrano II ili Vitara

            Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
            С лифтиран Голф Синхро съм минавал на места, на които Витарата няма никакъв шанс.
            avzdravТова наистина ли го мислиш?[/QUOTE]
            Това е констатация, не предположение. Синхрото ми беше с 30 см. клирънс, Витарата е сток. Още съжалявам, че го продадох.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #51
              От: Terrano II ili Vitara

              А на стокова Витара колко е клиренса и на стоково Терано

              Коментар


              • #52
                От: Terrano II ili Vitara

                Дълга витара V6 си взимаш и си ти.само дето харчи малко повечко но иначе си е ок.здрава мощна и не толко малка.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #53
                  От: Terrano II ili Vitara

                  На терано в заводски вид - 210мм. Това е от земята до най-долната точка на задния диф. Другото e по-високо, например задната броня и праговете са доста по-високо от витаровите. Под праговете стърчат само шасито и големите железа по трансмисията. Трансмисията (скорости, раздатка, заден диф) са като на Patrol - дифа като на 160/260, кутията с раздатката - като на GR.

                  31-ци влизат като у тях си, само с подстригване на една малка част от предните калобрани. Тогава клиренса става 235-240мм. Ниските точки са отпред външните краища на долните носачи и отзад прасето. Има лифт китове до 3 инча. Здравословно е около 2. Товари МНОГО (питай тия, с които карахме консерви и друга храна на пострадалите от скъсаната язовирна стена). По магистрала вдигнато се кара със 140 от край до край, без да слезеш на другия край изстискан.

                  Вътре - тясно но дълго е (сравнено например с pajero). Късото е по-дълга база от къс nissan patrol GR. За хора с големи габарити може и да се стори тясно, така че трябва да се пробва, но витарата категорично е по-зле в това отношение (сядал съм с баща ми във витара - общо взето чувството е като в във Fabia-та ми - лявата му ръка ми пречи на дясната като превключвам скорости и дърпам ръчна). Седалките са тип "трон", тоест си високо си над пода. На мен специално ми допадат, но създават усещане за повече кандилкане по дупките отколкото реално е то. Около 187cm съм, 84 кила и ми е предостатъчно широко, но ако сте 100 и нагоре, вероятно по-трудно ще ви пасне.

                  Терано 2 изглежда високо и тясно, сравнено да речем с единица. Ама чувството е измамно - покрива му е по-високо, но е по-тесен и това не води до по-висок център на тежестта. За сметка на това главата ми е доста далеч от тавана, сравнено с други автомобили.

                  Витарата IMHO, има предимството на дребнишоните - там където на мен ще ми е друдно да направя дадена маневра, вирарата ще се навре без особени проблеми. Това късата. С дълга не съм сравнявал.

                  Пак казвам - разликите между двете са повече от приликите, почти във всичко. Сравнението лично според мен е неуместно. Едното е по-скоро автомобил за забавление, другото дава повече комфорт. Няма еднознаен отговор на въпроса "кое е по-добро". За едни неща - едното, за други - другото. Поляци дърпаха каравани с полски фиятчета навремето. Та всичко може. Ама всеки трябва да си отговори на въпроса какво иска от автомобила, който купува. Което вече не става с питане по форумите, а с опитване на едно друго, докато намериш своето.

                  На лов съм виждал достатъчно хаймани даже без 4x4 автомобили. Вярно, случвало се е да дръпна тоя-оня (с което тераното се справя по-добре, поради теглото и габаритите си), но явно от лов до лов има толкова разлика, колкото и между екстремен офроуд и друсни полянка. Като искаш да е крайно хулиганско - купуваш си текезесарка. Е, малко е неприятно докато сригнеш до гората, ако е на повече от 20 километра, но ако не държиш на комфорта няма какво толкова да го мислиш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Terrano II ili Vitara

                    напълно съгласен с последния пълен и изчерпателен пост , колегата да си направи сметка как ще влезе във Витара ако е някой едър , пък и двете коли са различни категории и с различна насоченост .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Terrano II ili Vitara

                      Като ги гледам и аз по снимките - ходят с колите до сборната точка, и после се качват в текезарките и УАЗ-ките.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Terrano II ili Vitara

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На терано в заводски вид - 210мм. Това е от земята до най-долната точка на задния диф. Другото e по-високо, например задната броня и праговете са доста по-високо от витаровите. Под праговете стърчат само шасито и големите железа по трансмисията. Трансмисията (скорости, раздатка, заден диф) са като на Patrol - дифа като на 160/260, кутията с раздатката - като на GR.

                        31-ци влизат като у тях си, само с подстригване на една малка част от предните калобрани. Тогава клиренса става 235-240мм. Ниските точки са отпред външните краища на долните носачи и отзад прасето. Има лифт китове до 3 инча. Здравословно е около 2. Товари МНОГО (питай тия, с които карахме консерви и друга храна на пострадалите от скъсаната язовирна стена). По магистрала вдигнато се кара със 140 от край до край, без да слезеш на другия край изстискан.

                        Вътре - тясно но дълго е (сравнено например с pajero). Късото е по-дълга база от къс nissan patrol GR. За хора с големи габарити може и да се стори тясно, така че трябва да се пробва, но витарата категорично е по-зле в това отношение (сядал съм с баща ми във витара - общо взето чувството е като в във Fabia-та ми - лявата му ръка ми пречи на дясната като превключвам скорости и дърпам ръчна). Седалките са тип "трон", тоест си високо си над пода. На мен специално ми допадат, но създават усещане за повече кандилкане по дупките отколкото реално е то. Около 187cm съм, 84 кила и ми е предостатъчно широко, но ако сте 100 и нагоре, вероятно по-трудно ще ви пасне.

                        Терано 2 изглежда високо и тясно, сравнено да речем с единица. Ама чувството е измамно - покрива му е по-високо, но е по-тесен и това не води до по-висок център на тежестта. За сметка на това главата ми е доста далеч от тавана, сравнено с други автомобили.

                        Витарата IMHO, има предимството на дребнишоните - там където на мен ще ми е друдно да направя дадена маневра, вирарата ще се навре без особени проблеми. Това късата. С дълга не съм сравнявал.

                        Пак казвам - разликите между двете са повече от приликите, почти във всичко. Сравнението лично според мен е неуместно. Едното е по-скоро автомобил за забавление, другото дава повече комфорт. Няма еднознаен отговор на въпроса "кое е по-добро". За едни неща - едното, за други - другото. Поляци дърпаха каравани с полски фиятчета навремето. Та всичко може. Ама всеки трябва да си отговори на въпроса какво иска от автомобила, който купува. Което вече не става с питане по форумите, а с опитване на едно друго, докато намериш своето.

                        На лов съм виждал достатъчно хаймани даже без 4x4 автомобили. Вярно, случвало се е да дръпна тоя-оня (с което тераното се справя по-добре, поради теглото и габаритите си), но явно от лов до лов има толкова разлика, колкото и между екстремен офроуд и друсни полянка. Като искаш да е крайно хулиганско - купуваш си текезесарка. Е, малко е неприятно докато сригнеш до гората, ако е на повече от 20 километра, но ако не държиш на комфорта няма какво толкова да го мислиш.
                        Браво колега, това е наи смисленият пост от цялата тема,пробваш и преценяваш.Всеки си има вкус и различни разбирания.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • #57
                          От: Terrano II ili Vitara

                          Първоначално публикуван от niksi_2003 Преглед на мнение
                          напълно съгласен с последния пълен и изчерпателен пост , колегата да си направи сметка как ще влезе във Витара ако е някой едър , пък и двете коли са различни категории и с различна насоченост .
                          Хахаха как ще влезе през вратата разбира се, аз сам 140кг и 185см и си влизам без проблеми.
                          SUZUKI VITARA V6
                          HONDA CBR 919RR
                          MERCEDES ML
                          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                          Коментар


                          • #58
                            От: Terrano II ili Vitara

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Ако ще е за миризливи кучета и кървящи животински трупове, не е ли по-добре да е пикап? Така или иначе с МПС-то се стига до някъде и после пеша.
                            Въобще не съм запознат с особеностите на лова и затова питам.
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            "....На лов съм виждал достатъчно хаймани даже без 4x4 автомобили. Вярно, случвало се е да дръпна тоя-оня (с което тераното се справя по-добре, поради теглото и габаритите си), но явно от лов до лов има толкова разлика, колкото и между екстремен офроуд и друсни полянка..."
                            Преди време, в друга подобна тема, изразих мнение, че когато някой напише, че си търси джип за лов, нищо конкретно не казва.Ловът в България е толкова многообразен, че спокойно може да се практикува, примерно с Поло, а понякога и със специално подготвен автомобил може да има проблеми. Едни са условията, ако се ловува предимно прелетен дивеч в близост до местоживеенето, в края на лятото, по сухи ожънати ниви с добре поддържани полски пътища. Други са, ако се ходи на водоплаваш в късна есен по наводнени силно разкаляни или заснежени пътища. Съвсем различни са изискванията към автомобила при едър лов, предполагащ предвижване по асфалт на по-големи разстояния, последвано от движение по горски пътища с огромни коловози от камионите транспортиращи дървен материал, преминаване на мокра трева и водни препятствия и др. Общото е, че се налага да се возят кучета, а те, даже и да се гледани в апартамент, като потичат по къра, миришат! След съответната хигиена и уж "маркова" химия, на мен не ми пречи, но другите "домашни любимци", не са на това мнение! Та няма пълно щастие и универсално решение. За ловът, който преобладаващо практикувам, Тераното ми върши работа.Ако живеех в Балкана, и ловувах основно на едър дивеч, изборът ми, предполагам, щеше да е друг.


                            П.П. По темата... брат ми има Самурай, като двата автомобила ги редуваме през ловен уикенд. Където стига той, стигам и аз!Само, че малко по-бързо и доста по-комфортно!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Terrano II или Vitara

                              ще се опитам на куп да отговоря на повечете въпроси към мен , на мен ми е ясно ,че универсален джип няма , като цяло вече събирам отзиви за тераното , срял съм се на терано 2 98 в краен случай 97 година 2,7 тди 125 коня задължително с блокаж къса база. Ловувам предимно на едър дивеч от София съм и ловувам на 100 км от София в едната посока асфалт след което в гората не е кои знае колко като разстояние но както каза колегата по-нагоре коловози кал сняг стръмни байри и прочие , в по-голямата част от сезона се минава и със стокова витара , но се случва и да минаваме на мъка с вдигнат хайлукс с големи рошави гуми , в прочем от който съм впечатлен но прост не ми е по джоба. За 5к щяло да е боклук , да ре1ем тогава 6к но не мога да си позволя повече , за резервни части и консумативи , работя в авточастите и ги взимам на добри цени , а и като цяло се грижа за колите си , от сорта д юа не сменя масло филтри или нещо ако тропне да не се види не съм от тези. Това че трябва да има подобрения след закупуването ми е ясно но всичко с времето , мен като цяло и стоков ще ми върши работа но постепенно ако има и финанси може да се пробвам и с по приличен оффроуд горе долу за това се сетих да отговоря . Конкретно харесах един от обява но попитах дали има ръжда казаха да по праговете германка бил, и засега се отказах да г гледам по обстойно , предложиха ми да ми вкарат от германия но по снимки да го купя не искам , да съм гледал аиталянка по здрави купета в сравнение с германец , но пък в този случаи двигателя няма ли да е точно обратното (: мерси за отговорите до тук събирам полезна информация и все пак вече говорим за терано , един колега попита заащо не погледна маверик , разликата била в емблемите ни нисанската по-ми харесва , форд бих карал само стария мустанг или наи-ножия (: а за джип ... бронко но нямам никави наблюдения от него затова терано.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Terrano II или Vitara

                                Всяко Терано има блокаж LSD - автоматичен, друг е въпроса дали все още работи.
                                - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО италянка! Отдолу са като чисто нови, двигателя както вече ти казаха трудно може да се умори. Евентуални дертове с предницата. Познат взе дълга база 2000 г. За 5200, някой си бе играл с помпата, от охладителната системс трчеше боза, нямаше 1 здраво по предницата. С ремонти и обслужване - 6600! Така, че имай едно на ум.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X