Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Колеги поразгледах темата с интерес. Не изчетох всичко но разгледах снимките на вашите двигатели и никъде не видях като моя,освен на илюстрацията. На мен датчика на маслото е под изпускателния колектор и термостата ми е за волга.Датчика за водата е на самия термостат. Карбуратора ми е друг и вакуумното ми е на самия карбуратор а не на колектора. Ето този:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:двигател уаз.jpg
Прегледи:2
Размер:93.0 КБ
ID:5641030

    Коментар


    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Ми твоя двигател е 4021 на ЗМЗ за УАЗ навярно. Ако е така оригинално си с демпферен притискателен диск и долно амбриажно цилиндърче е друго,почти като на Волга.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        По какво разбра от тази снимка,че не е най-обикновен 402 мотор?

        Коментар


        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          По нищо .Казах че ако е с оригинален двигател УАЗ-а трябва или може да бъде 4021.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            Явно е от волга но има ли вариянт да е оригинално с ладажийски карбуратор? Като гледам че и това за вакуума го нямам на колектора. Според данните които имам за историята на колата не и е сменян мотора с друг.

            Коментар


            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

              Коя година е тази кола. ЗМЗ мотор с карбуратор ДААЗ - Нещо ме съмнява. Масления филтър какъв ти е.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                Колега,да не сме расли в градината на баба Ванга,че да гадаеме по снимка.Прочети какво пише на блока и проблема се решава.

                Коментар


                • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  ЗМЗ мотор с карбуратор ДААЗ - Нещо ме съмнява.
                  Моя е така. Само не съм 100% убеден че е оригинално.

                  Коментар


                  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                    Не е оригинално,и почти от това няма никакъв смисъл.Ако е от Газ-53 имаш повече мощност,ако е еднокамерен има по-малко проблеми и по-малко мощност ако е 151 (според мен най-проблемния ) незнам каква икономия и мощност може да се търси.Ако е Солекс от Жук,е най-икономичен но не върви толкова.Май е най-добър този от Газ 24.

                    Коментар


                    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                      Средата на 1991год. Масления филтър е откъм шофьора. Хартиен но на самата чаша в която е филтъра няма датчик,той е под изпускателния колектор. Утре ще направя снимки на мотора отвсякъде.

                      Коментар


                      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Моя е така. Само не съм 100% убеден че е оригинално.
                        4178-1107010 УАЗ Предназначен для приготовления горючей смеси в системе питания автомобиля. Двигатель УМЗ-4178.10 Объем 2500 см куб.
                        4178-1107010-30 УАЗ Предназначен для приготовления горючей смеси в системе питания автомобиля. Двигатель УМЗ-4218.10. Объем 3000 см куб.
                        4178-1107005-40 Волга, Газель Предназначен для приготовления горючей смеси в системе питания автомобиля. Выпущен взамен К 151. Двигатели ЗМЗ 402, 4026, объемом 2,5 литра.
                        Ясене може да си прав. Трябва да проверя в архивите, записвахме и карбураторите.

                        Аз лично съм фен пък на тези карбуратори. Колите които идваха с тези карбуратори не сме имали проблеми. Само клапана май гореше по едно време.

                        Но пък и най трудно се продават в България. Всички мислят че са ладови. Но карантиите са им други.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                          Май си е жив Солекс като на последните Лади. Което е само положително де, по-читав руски карбуратор няма.

                          Коментар


                          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                            Двигателя е от Волга ГАЗ 24 10 ( Смукателните клапани са по- големи и мощноста по спомен става от 97к.с. на 104к.с.) Може да бъде и от Волга 31 02 (форкамерно запалване, с три клапана на цилиндър и карбуратор който смятам че много майстори не го знаят) И какво правят - сменят главата с такава от Газ 24 10 колекторните тръби и карбуратора. С поздрав Борето Делкото трябва да е електронно. Ако има вакум регулатор е от Газ 24 10 . На Газ 31 02 няма вакум регулатор и делкото е с по-малки габарити.

                            Коментар


                            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                              На форкамерния,главата е много по-голяма.Много проблемен мотор с 105 кс,като занам колко молби съм хвърлил на директора на нашия военнен завод ,да ми го продаде едно време ,свят ми се завива.И като резултат не е кой знае какво.Имал съм и 2.9(даже още имам един)но съм най-доволен от един 402 ,трети ремонт с престъргана глава ,с уникални високи.

                              Коментар


                              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Май си е жив Солекс като на последните Лади. Което е само положително де, по-читав руски карбуратор няма.
                                Не само жив ми и на склад заедно с преходник.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X