Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Клуб Панда 4х4

    Смени си четките на стартера.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #92
      От: Клуб Панда 4х4

      Абе виж по-хубаво връзките и масите. През ръцете ми са минали над десетина Уно, Пунто, Ланча Y с двигател FIRE и този номер го имаше на няколко от тях. Не съм сменял стартер никога - не казвам, че при теб е същото, ма винаги проблем са били масите, макар че на пръв поглед уж всичко е наред и можеш да се обесиш на кабела на масата дето се вика..

      Коментар


      • #93
        От: Клуб Панда 4х4

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Смени си четките на стартера.
        Това е вероятната причина (износена или блокирала четка).Има опция и за -отлепен ламел.

        Коментар


        • #94
          От: Клуб Панда 4х4

          Ако стартера върти на принципа-"тука има,тука няма",т.е. веднъж завърта без проблем,а на следващото завъртане "няма никой",е много вероятно да имаш поизносени втулки+износени(блокирали) четки.
          И преглед на всички ел.връзки към стартера.
          0888 364 731

          Коментар


          • #95
            От: Клуб Панда 4х4

            Привет,колеги!Нещо клубът на пандаджиите,затихна.Аз пък да се похваля,че най-накрая се реших да я закарам Пандата при един приятел,който прегледа обстойно,тва което съм направил,каза,че тоците съм ги бил улучил,проблема не е бил нещо неправилно свързано,ами ИМОБИЛАЙЗЕР ,ама я бях твърдоглав и вярвах на стария собственик,че е нямала тази кола имобилайзер,за тва си търсех грешката упорито по вързването на ел.системата.Както и да е,човека,премахна имобилайзера,дойде тока,обаче дюзите бяха супер спекли,кисна ги в някакъв разтвор,ултра звук също,нещат и нещат.Сложи едни от БМВ,22 ома,оригиналните бяха 19 и двигателя си запали.Свалихме дюзите,изтеглих я до унас,сложих дюзи от тигра и мотора замърка.Ето резултатът:
            Иначе,има още какво да се доизкусурява като цяло,но това беше най-важното.Като динамика на мотора,добре е,има си вътък из урвата,за разлика от стария мотор .
            П.П Вълчо,какво стана с твоя двигател,оправи ли го?
            Поздрави колеги,Момчил!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #96
              От: Клуб Панда 4х4

              И аз се включвам тук....
              За съжаление няма други колеги от София с които да я карам мойта.
              Затуй - с по големите.
              Снимки има тук:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post2637038
              Ще следя темата с интерес.
              Колегата дето я е почнал - надявам се да се видим и запознаем на живо, често пътувам до Кърджали, имам роднини там.
              Може и с Паднето да дойда да сперетнем една разходчица....
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #97
                От: Клуб Панда 4х4

                Хехе,оправи ми настроението съживяването на темата.
                Започвам с отговор към Момчил. За съжаление няма голямо развитие при моята Панда . Закарах я при мой изключително доверен майстор. Какво да ви кажа,уж правихме Март месец основен ремонт, има няма 4 месеца след това Пандата започна да прави отново своите си магарии. Оказва се отново,че са сегменти за смяна,счупено бутало и гарнитура на глава....
                За сега съм в голяма чуденка - майстора ме уверява,че ще я направи кукла, да си оставя този мотор, да не го сменям... Все ми се иска да го сменя,заради по-голямата мощност.Както и да е.
                Към колегата Самурай. С най-най голямо удоволствие! За мен винаги е било и си остава чест да се запознавам и на живо с колеги от форума!
                Телефона ми е 0 осем 95 51 пет 3 о2 - Вълчо ( изписвам го така, не заради някакви мои прищевки или изгъзици, а заради това,че масово в интернет се навъдиха ботове, който ти следят телефона и не се знае за какво биха го използвали )
                Винаги сте добре дошъл на някоя наша разходка. Има наистина много места, които биха били интересни за Вас.
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #98
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Вълчо,силно ти препоръчвам да си купиш друг мотор.В началото и аз бях много притеснен,че мотора,ще е някакъв счупен,няма да мога да го вържа и такива ти му работи,но ето че след премахването на имобилайзера(това беше най-трудното),кефа е огромен.Оня ден се шопнах в един голям коловоз,та и вратата не можах да си отворя даже.Дойде един приятел,побутна ме отпреде леко и я изкарах,разлика в динамиката на мотора е огромна сравнение с стария,като се има впредвид,че и стария и двигател беше достатъчен,но с този от пунтото,всичко си дойде на мястото.Затова не се чуди,ами си търси един нов мотор и не се занимавай с ремонти за по 3-4 месеца.
                  П.П В мегапартса продават за по 150-200 лв,даже са с клипове снимани,за доказателство че са работещи двигателите!
                  Поздрави на всички Пандаджии,зимата и аз ще застъпвам моята с модификации!
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #99
                    От: Клуб Панда 4х4

                    Бе аз и доста съм пообикалял там, особено около язовира.....
                    Мишо Царя ми е малко братовчед......
                    А за мотора - не му мисли ми го сменяй направо.
                    Много по евтино и много по добре ще стане....
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • От: Клуб Панда 4х4

                      Колеги,да попитам по запознатите,с колко см максимално може да се повдигне оригиналното окачване на Пандата,без опастност за каретата(и при по висок лифт с какви се заменяха,за да се предотвати евентуално чупене,от фиат 127 ли беше?)?Защото тези дни изчетох чуждите форуми и има доста запалени по тези страхотни мини джипки и някъде там срещнах тази идея :

                      И крайния резултат за мен е много приличен,но незнам дали са правили някакви промени по карето.


                      И да попитам накрая,това упражнение с каква цел се прави?
                      Ето и цялата тема: http://brandoracing.it/panda_4x4_extreme.php
                      Последно редактирано от Driftacha; 26-11-14, 22:10.
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • От: Клуб Панда 4х4

                        На твое място не бих се вкарвал в такива приключения.
                        Ако имах мотор, щот мойта е под 1000 кубика, бих я поорязал и по високи ма доста по-високи гуми да сложа.....
                        С тея къси полуоски отпред почти нищо няма да постигнеш.
                        Я глей 14 инча АТВ.....
                        Тея гуми са минимум 29 - ки.
                        И в комбинация с агресивния грайфер........
                        Само че тоя се е поизхвърлил малко.
                        Аз бих сложил предни.
                        https://www.youtube.com/watch?v=uTjlSlmuZZs
                        Карайте си пандите и си свиркайте, както правя аз.
                        Ако искаш по-сериозни заигравки си вземи джип.
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • От: Клуб Панда 4х4

                          Привет,колеги!Тей,като постоя близо месец в сервиза,където ми премахнаха имобилайзера,най-вероятно там беше влязла мишка под таблото и бяха ми изгаснали някои лампи на таблото,включително и колонките на радиото.Реших да се хвана и да изчистя и поправя мизериите направени от мишката.
                          Имаше и атаки,не само от мишката
                          В главната тръба на парното :
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261298.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5628391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261299.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5628393
                          Тази слама е от метличката за сняг,която имах в кутията на вратата
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261301.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5628395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261302.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5628396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261300.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5628394
                          Тези два кабела са за двете колонки на врататаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261303.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5628397Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB261304.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5628398
                          И да се похваля,сложих си задни пружини от Шкода Фелиция 1.3 комби,отпред,самите пружини са по дълги с 5см и са по-твърди.Зорът беше да ги побера в оригиналния амортисьор,по цивилизования начин с скобите,не можаха да се сгънат много(не съм и правил много опити,но ми се изплъзгваха скобите).Отидох при един приятел,който се усети,да ги стиснем на струга.Речено,сторено!Стиснахме ги,прихванахме ги на три места с тел и работата заспа.Резултата е,понеже забравих да премеря колко се вдигна,преди да сложа пружините,забелязах,че първо се вдигаше задницата и след много навивки на крика и предницата.Сега се вдига първо предницата и след три навивки и задницата.Както и да е,предстои и вдигане отзад,също и още повдигане и отпред,посвредством тефлонови подложки на амортисьора.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC031305.jpg
Прегледи:1
Размер:168.9 КБ
ID:5628399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC041312.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5628400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC041314.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5628401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC041315.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5628402
                          И малко екстри си добавих.Тей като мишката ме накара да разглобя таблото,смених всичките 10 крушки по таблото,които бяха гръмнали.Забелязах за продаване и една много рядка част за пандите,а именно часовника на таблото.Купих си и цялото табло с ключове,понеже,моя ключ за фаровете не беше оригинален.Ето и снимки:
                          Как беше преди:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC031306.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5628404
                          Новите покупки:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC031307.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5628405
                          Иии съответно поставени:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC041308.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5628406
                          Лично мен ме удовлетворява,как се получи,часовника допълни таблото
                          Поздрави,Пандаджии!
                          Последно редактирано от Driftacha; 08-12-14, 20:43.
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • От: Клуб Панда 4х4

                            Това което си направил не е добре за амортисьорите!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • От: Клуб Панда 4х4

                              Привет,отново колеги!Забравих да ви питам,някой може ли да ми даде линк,където продават 14ки оффроуд гуми(например 185/65/14) .Търсих на много места,но няма 14ки с агресивен грайфер за оффроуд,предлагат ми само автомобилни гуми.



                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Това което си направил не е добре за амортисьорите!
                              Защо,колега?На по предната страница,един колега бе писал,че е слагал подложки на пружините,което е същото.А и това с пружините го видях от един колега от Словакия,който е поставил също задни пружини от Шкода.
                              Поздрави!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Клуб Панда 4х4

                                Колеги, на някой да му се намира кардан в повече?
                                Че моя съвсем се предаде, по конкретно ми трябва само задната част от кардана.
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X