Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Привет, колеги!

    А някой с второто поколение на Панда 4х4?
    Интересувам се потенциално от такава - почти със сигурност дизел...
    Доколкото съм чел отгоре-отгоре имат промяна в раздатката някъде около 2008г - дали някой има наблюдения за разлики в поведение и дали има смисъл да се търси/избягва някой от двата варианта?
    И гледам на модификация Панда Крос май винаги има бутон EDL - (изглежда) блокаж на заден диф??? На обикновена Панда 4х4 дали се среща като опция?

    Благодаря предварително, ако някой може да даде малко по-подробни насоки...
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • Здравейте,от 2 дена съм собственик на панда 4х4 1.2 ,интересува ме как д разбера дали виско муфата на кардана работи нормално,защото при завой ако не подаваш газ колата почти спира ,благодаря предварително

      Коментар


      • Здравейте колеги ! Отпред амортисьора удължава ли се или може направо да се замени с друг ? Благодаря (след монтаж на пружини от фелиция)

        Коментар


        • Аз моите не съм ги удължавал - ползвам си оригиналните, защото ако удължаваш амортесьора ще трябва да сваляш и мотора - каретата стават консуматив, а и ще ти трябва друг фланец за скоростите. Не съм писал от доста време, въпреки че понаправих доста моята - просто нямам време, а тя вече няма нищо общо със стокова:
          лебедка - 3500либри:
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201115_131940.jpg Прегледи:0 Размер:579.5 КБ ID:6820175
          гуми - 60см в диаметър, вместо стоковите 55см - жал ми е да паля флекса, за да събера по-големи:
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20201115_132000.jpg Прегледи:0 Размер:574.3 КБ ID:6820176
          Изкърпване и боядисване с "недраскаема боя" кобра на новол, шумо и топло изолация на купето, шнорхел от неръждавейка, повдигане отпред и отзад с 8-10см. и последния гъдел - блокаж на задния диф:
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220211_134310.jpg Прегледи:0 Размер:399.2 КБ ID:6820177
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220212_132621.jpg Прегледи:0 Размер:442.3 КБ ID:6820178
          Колицата стана доста интересна за каране с "блокажа". Направих и едно клипче да се видят разликите как се държи след доработката спрямо стоков диференциал(е стокова не съм я снимал, но мисля че на всички ще е ясно). Да допълня само, че дъното на локвата от страната на шофьора е около 65см с доста кал. Абе зверчето дава много, и много радва...
          https://www.youtube.com/watch?v=9Y0r...l=Tsvetaniliev
          Последно редактирано от Haralambi; 22-02-22, 00:32.

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Колега, би ли споделил повече за гумите? Каква марка и модел са, точен размер, тежки ли са и откъде са закупени? Изглеждат ми много добре.

        • Коментар


          • Здравейте колеги

            Коментар


            • На някой да му се намира багажник за покрива

              Коментар




              • ...

                Коментар


                • Взимаш метален профил и си го правиш, както ти душа иска.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Аз имам един от Москвич, остана от един проект на сина.
                    Ще го питам дали му трябва.
                    Мисля че, е пълен комплект и здрав.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • Гумите са 155/80 r13 maxi cervinia на Riga gomme, срещат се и като snow agressor. 11.2кг е гума с джанта срещу 6.5кг. асфалтова гума със същата джанта - тежък регенерат са. Ако пандата е с оригинален двигател, ще е мъка голяма - тогава може и 145/80 r13 да се сложат. Гумите си ги поръчах от Италия директно, и си ги докарах със българска спедиторска фирма - италианците не шипват до нас. На сняг - мек и твърд, и киша се държат супер, на плюсови температури и мокро има какво да се желае, но биват като цяло. Материала е много мек и са сравнително безшумни. Италианците ги дават компромисен вариант за кал, като препоръчват кобра трак, или супертрак(почти едни и същи са кобрите) като най-добре балансирана гума за офроуд за пандите, но мен ме устройват напълно. Зимата в гората, където големите джипове не могат да се засилят достатъчно и да издрапат голям баир пандата минаваше без ядове, и нямаше блокаж тогава - просто въшката е супер лекичка. На сухо лятото по асвалта разправят, че се хабели по-бързо от пармезан рендосван за спагети. Избрах ги, понеже колата я използвам основно за лов и имам 25-30км. по асвалт преди гората, включително и по лошо почистени пътища кобрите ми отпаднаха от класацията. Марио Зиарели прави едни от най-качествените регенерати за офроуд, но е ограничен откъм модели в този размер - само кобра трак и екстрем форест, но за асфалт в зимни условия ще са тотал щета. Моите се балансираха с по-малко тежести от асвалтовите - няма вибрации по волана или други странични ефекти - много качествено направени. Ето и снимчица - това беше само за експеримента, въшката не е направена за такива скорости а и трябва да няма вятър. Комфортната скорост е 100-110 с тях по асвалт:
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:panda2.jpeg Прегледи:0 Размер:146.7 КБ ID:6855248

                      Коментар


                      • Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X