Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Клуб Панда 4х4

    1.4 TD от старите Fiat Uno?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #77
      От: Клуб Панда 4х4

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Вълчо на моя джип беше така преди две години и виж какво открих вътре [ATTACH=CONFIG]729136[/ATTACH] смених само сегменти и от тогава няма ядове .
      На Пандата преди няма и няколко месеца и направиха уж основен ремонт. Казвам уж, тъй като аз осезаема полза от този основен ремонт не видях. Разработих си я 3000 км с умно каране ( без кални разходки и прочие ) Е,не мисля,че е редно през половин година да се сменят сегменти....
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #78
        От: Клуб Панда 4х4

        Тоя двигател с 16те винтила зор ше го поместиш,а и требва да преправяш изпускателния колектор,най-вероятно ще се наложи да резнеш некоя ламарина тва онова,не че няма да стане,но трудно.Защо не направиш като мен,1.2 от пунто 75 коня,даже има и пунтовци с 8винтила,1.3 двигател.Всичко си пасва точно,понеже е с минимални разлики от стария двигател.
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #79
          От: Клуб Панда 4х4

          Много добра идея даваш! Кажи ми, как усещаш колата спрямо предишния двигател ( мощност, разход, възможност за изкачване на по-стръмни и продължителни наклони )
          Лесно ли се намират такива двигатели и за какви пари говорим като цена на двигател?
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #80
            От: Клуб Панда 4х4

            При Италианеца (София) има за Punto MK2 1.2 60 коня по 400 лв. Ама той е скъпчия. Значи има и по-евтини.

            Коментар


            • #81
              От: Клуб Панда 4х4

              Ооо,400 лв е много за такъв двигател.За 200 ще намериш сгоден,пълен комплект,даже моя го взех от човек на зор за 120 лв,или общо 200 лв с доставка.Обаче тоците още не са навързани,ще ги давам на сервиз,че аз не мога да се оправя,мисълта ми е че за динамика на мотора,нищо не мога да ти кажа.Иначе тоз двигател моя е и с олекотен маховик.Инак тва си е човешка работа,само го тропнах в коша на пандето,без грам преравяне.Даже и скоростите не съм свалял.Така,че ако питаш мен,слагай такъв двигател Поздрави!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #82
                От: Клуб Панда 4х4

                Лаишки въпрос : А дали съединителя ми, който сега е на Пандата ( с 1.0 двигател ) ще пасне към новия двигател (1.2 Пунто ) или трябва да се смени и той?
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #83
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Шлиците са същите,пасват на първичния вал на твойта кутия,нооо самия феродов диск и притискателния диск са по-големи от на твоя двигател и трябва да и купиш такива от пунто.Иначе купи ли си двигател?
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #84
                    От: Клуб Панда 4х4

                    Колега здравей. Относно двигателите....значи моята е 1.1 50 к.с. 93-та година. След като я взех и докарах във Варна я метнах в сервиза за пълен оглед. Оказа се,че няма хубава компресия и трябваше правя главата,поне. И тогава ми предложиха ремонтиран и хубав мотор от Пунто 1242 куб.см. 60 к.с. мисля,че беше. И моя двигател и този на Пунтото са от серията FIRE. Абсолютно същите са,само на Пунтото има с 0.5 см. по голям ход на буталото и 1 мм. по голям диаметър. Значи електроника ,всичко е едно и също. Аз сложих гол двигател. Моноинжекцията,компа,всичко си е от моя стария. Даже съеденителите се чудехме кой да оставим и оставихме моя,понеже беше по-запазен. Има само два проблема. Единия е,че планката за датчика на коляновия вал се различава и трябва си сложиш от стария ДВГ. И другия е,че заради екетрониката като загрее лятото чука аванса.Зимата не ) Но на агз няма проблем и си върви без проблем винаги
                    Лек ден и успех

                    Коментар


                    • #85
                      От: Клуб Панда 4х4

                      Пандата започва сериозно да ми лази по нервите. Вече три дни ми прави този гаден номер : въртя ключа - никой няма, все едно акумулатора е умрял тотално. Замервам волтаж - всичко ок. Викам си, айде акумулатора е вече на повече от 4 години Монбат. Айде нов. Пали си , карам си я и след някое и друго гасене - същата история ( не иска да запали ) Смених клемите - резултат никакъв. Смисъл пак понякога си пали от четвърт, понякога не иска. Проверихме масата - стабилна е . Генератора зарежда на 13.8 V . При опит за подаване на ток - същата работа, не иска.
                      С бутане пали без проблем.
                      Чакам майстора ми да се върне от море и отново е при него.
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар


                      • #86
                        От: Клуб Панда 4х4

                        Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                        Пандата започва сериозно да ми лази по нервите. Вече три дни ми прави този гаден номер : въртя ключа - никой няма, все едно акумулатора е умрял тотално. Замервам волтаж - всичко ок. Викам си, айде акумулатора е вече на повече от 4 години Монбат. Айде нов. Пали си , карам си я и след някое и друго гасене - същата история ( не иска да запали ) Смених клемите - резултат никакъв. Смисъл пак понякога си пали от четвърт, понякога не иска. Проверихме масата - стабилна е . Генератора зарежда на 13.8 V . При опит за подаване на ток - същата работа, не иска.
                        С бутане пали без проблем.
                        Чакам майстора ми да се върне от море и отново е при него.
                        А стартера върти ли?
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Клуб Панда 4х4

                          Когато прави тази мизерия - не. Никакво цъкане,нищо. Все едно акумулатора е тотално изхабен или просто липсва.
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #88
                            От: Клуб Панда 4х4

                            Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                            Когато прави тази мизерия - не. Никакво цъкане,нищо. Все едно акумулатора е тотално изхабен или просто липсва.
                            Проблема ти е в стартера, а не в акумулатора. Ако беше липса на ток щеше да завърта поне малко.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Клуб Панда 4х4

                              Не,аз също съм изключил на 100% проблема да е в акумулатора.
                              Явно стартера е почти 99,99% пътник, тъй като едно от 10 паления е успешно, както се казва от четвърт. Започвам да търся в TECDOC , как са му каталожните номера и евентуално ако не намеря от Панда, от коя друга кола би паснал.
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар


                              • #90
                                От: Клуб Панда 4х4

                                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                                Не,аз също съм изключил на 100% проблема да е в акумулатора.
                                Явно стартера е почти 99,99% пътник, тъй като едно от 10 паления е успешно, както се казва от четвърт. Започвам да търся в TECDOC , как са му каталожните номера и евентуално ако не намеря от Панда, от коя друга кола би паснал.
                                Предната ми кола правеше същия номер, отначало беше 10/1 успешни и постепенно стана 3/5 успешни. Не бързай да търсиш нов стартер. При мен проблема беше във включвателя, но може да се окаже само някоя хлабава връзка към стартера. Кажи като тръгнеш да въртиш дали ти намаляват светлините по таблото, ако намаляват значи дърпа ток. Може да се окаже и в ключа проблема. По запознатите да кажат.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X