Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб Панда 4х4

    Поздравление за мерака при изработката на детайлите. Радвам се на ентусиазма ВИ! (сещам се за мойте "преживявания" с Пандата-наричах Я- "панта")

    -Сблъсках се с проблемче след "машинно" обработване на ресорния пакет.Не беше отчетена асимитричноста на централния ресорен болт и се наложи "ръчно" да повторя и оправя грешката.
    -Оста на силоотводния вал и оста на пиньона в средно равновесно положение трябва да се успоредни,защото каретата стават консуматив.
    -Не разбирам идеята от дублиране на ресори с пружини.( При мен се наложи цяла седмица да разнасям камъни след "престараването" по ресорите)
    -Успех с проекта!!!

    Коментар


    • От: Клуб Панда 4х4

      Добра заигравка.....
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • От: Клуб Панда 4х4

        Ами филтъра е външен за МТЗ.Щом на тракторите го слагат,едвали да влиза вода,а и конците са натопени в масло,а маслото отблъсква водата.При огромен порой,ще влезе вода сигурно,но пак казвам,че не ми е тва постоянния филтър,ще търся алтернативно решение.А пък и на джиповете,които са с шнорхели,да не би да не влиза вода,в дъжд само обръщат главата.Колкото до съчетанието на ресьорите с пружини,го направих,понеже,след направата на разгъващото рамо,дойде по голям ъгъла на рамото на ресьора и от там,малко по меко окачване.
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • От: Клуб Панда 4х4

          Привет отново,колеги!Имам въпрос,колко масло събира скоростната кутия?Понеже ще сменям вътрешен и външен маншон на каретата на лявата полуоска,ще се налага да свалям полуоската и ще изтече малко масло и така и така,да го източа от пробката и да си купя ново и да го сменя.И друг въпрос,ако случайно някой колега,продава или знае да се продава някъде ритмо или фиат 127 на части,да ми пише,понеже ми трябва фланеца на вътрешното каре на лявата полуоска,за който се държи с три болта маншона на карето,ето и снимка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5027619044.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5641595 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201135133638_flangia.jpg
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:5641594
          Поздрави,Момчил!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • От: Клуб Панда 4х4

            Маншона можеш да смениш и без да разливаш масло. Вадиш само трипалцовата главина, шлиците си остават вътре. А иначе събира литър и седемстотин. Ако ше сменяш - така или иначе трябва да си купиш два литра 75W/90.

            Коментар


            • От: Клуб Панда 4х4

              Знам,че може без да го разливам,ама семеринката на маншона,при трипода,е пропускала и е изтекло незнайно количество масло,цялата полуоска е оклепана в масло,а и маслото вътре е оригиналното,най-вероятно,та ще е добре и да го сменя.Благодаря за бързия отговор,колега!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • От: Клуб Панда 4х4

                Привет,отново!Ето и една снимка на разликата от амортисьорите на Пандата и в дясно от Нива,само отрязах долното ухо от пандовските и го заварих на нивовските.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1261360.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5641932
                Ето и една снимка от пробитеС боядисан шнорхел и въженца за предпазване от клоните.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2101361.jpg
Прегледи:1
Размер:263.6 КБ
ID:5641933
                Поздрави,колеги!
                Момчил!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • От: Клуб Панда 4х4

                  Здравейте!И аз съм луд фен на Панда.Имам я от една година и много съм доволен.Не съм закъсвал досега с нея,но си трябва и лебедка.Това е мойта куклаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1631.jpg
Прегледи:1
Размер:197.9 КБ
ID:5644195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1632.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5644196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1633.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5644197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1634.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5644198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1635.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5644199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1636.jpg
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5644200

                  Коментар


                  • От: Клуб Панда 4х4

                    Браво,колега!Голяма красавица е!Само малко ролбара на капака не ми допада много.Дай подробности за нея,коя година е,кой двигател и т.н.

                    А аз да се похваля,че вече съм и с подкартерна защита.Подсилих оригиналната скара с с 8мм железа,точно под картера и кутията и едно челно под бронята.(просто забравих да снимам скарата без ламарината).И отгоре сложих 1мм поцинкована ламарина.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2181368.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5644462Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2181369.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5644461
                    Поздрави!
                    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                    Коментар


                    • От: Клуб Панда 4х4

                      Здравейте колеги! И аз имам от 3 месеца панда,много съм доволен от нея.Понеже бързам ще кача снимки и повече детайли за пандето ми по-късно.Самурай евала за детайлното обяснение и за положителните резултати.Колата ти е станала много висока,направо ще откача от кеф

                      Коментар


                      • От: Клуб Панда 4х4

                        Привет и добре дошъл в клуба,на малката голяма оффроуд машина.Очакваме с нетърпение снимките и информацията!
                        Поздрави!
                        Момчил!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • От: Клуб Панда 4х4

                          Здравей,колега.Колата е 1989г.-1000куб.Чакам да ми изпратят и лебедка.Засега е това.

                          Коментар


                          • От: Клуб Панда 4х4

                            Определено искаме снимки на лебедката и как си я прикачил,понеже и на мен ми предстои това упражнение.Иначе,как е,моята и тя е от тези години(86-ти набор),двигателя ти как е?
                            Поздрави!
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • От: Клуб Панда 4х4

                              Привет,колеги!Ето и от тази седмица малко.Такам,при едно излизане,на едно по-голямо баирче,взенещо,много странно да щрака,от лявата страна.Викам си,карето е!Но се оказа,че е от грешка и леко недомислено от моя страна,понеже,при удължаването на ушите на носача,съм ги пуснал и леко навън,полуоската е окъсяла и карето е почнало да кара по края на диференцияла и явно на баира е видяло зор и е превъртяло.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2241371.jpg
Прегледи:1
Размер:182.0 КБ
ID:5648266
                              В резултат от превъртането,беше изяло шайбите които държат черупките да не излезат.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2241372.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5648267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2241373.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5648268
                              Маншона на външното каре също беше скъсан и него смених и натъпках карето с графитна грес.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3021374.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5648269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3031376.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5648270
                              Новото каре:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3031377.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5648271
                              С двата нови маншона,готова за монтаж:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3031378.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5648272
                              И за избягване от подобни ситуации за напред,подложих три шайби на полуоската,за та влезе карето по-хубаво навътре в шлиците на диференциала:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3041381.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5648273
                              Поздрави,колеги!
                              Момчил!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Клуб Панда 4х4

                                А гайката отвън колко хваща? Стига ли да сплескаш меката част?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X