Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб Панда 4х4

    Ми то тва ква панда е вече????
    По същата логика и трабант става да се качи.
    Аз се бях замислял за такъв проект с едно траби комби отгоре.
    Лошото е че и по шасито на самурая има доста работа за да стане както трябва....
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • От: Клуб Панда 4х4

      Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
      ...Понеже съм предвидил,по рошави гуми,които ще опират в калниците,ето и следващата модификация,уширителни за калниците,коите ще се поставят,когато имам по дълъг период от свободно време:
      [ATTACH=CONFIG]825012[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]825013[/ATTACH]
      Това е за сега,колеги!
      Поздрави!
      Момчил!
      Здравейте, първо бих желал да изкажа адмирации към старанието и ентусиазма, който проявявате, за да си направите Пиндите както Ви харесва.

      Колега, бихте ли споделили тези "вежди" за уширяване на калниците универсални ли са или са изработени за Панда, съответно на какви пари могат да се намерят и от къде?
      Няма да крия, че в момента нямам Панда 4х4, но автомобила ми е от същия калибър, с разликата, че е 2х4. И на мен ми се въртят подли мисли да си повдигна малко автомобила. Ценни идеи ми дадохте как да си направя моят автомобил.
      Имам един въпрос, ако може да ми отговорите. Панда и Микра са сравнително тесни автомобили и сравнително леки (Микрата е 775 кг собствено тегло). С такова повдигане (лифтиране) няма ли опасност да се загуби устойчивост при движение във завой? Необходимо ли е увеличаване на следата като се поставят фланци на главините, или проблема се решава с по-широки гуми?
      От години ме сърбят ръцете да си взема Панда 4х4, но все попадам на такива с изгнило купе, а нямам технически средства да я ремонтирам. От Варна съм.
      Поздрави

      Коментар


      • От: Клуб Панда 4х4

        Привет,колега!Не са правени за панда,това са подкалници(арка за задните калници) за шкода 120л.20лв е броя,поръчвах ги през официалния вносител на шкода за България,директно от Чехия.Това им е номера: 0879635005 Взех го като идея,от човека с пандата от снимката по горе.Тази панда е със същите уширители.
        Колкото до повдигането,да губи се устойчивостта и затова сложих по широки гуми и смятам и фланци да слагам,за да стане малко по стабилна.
        Иначе,сега се намират здрави панди,от по новите години за по 1500-2000 лв с 4х4.
        Поздрави!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • От: Клуб Панда 4х4

          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
          малатеста кобра,195/15 (дето не им пише височината)
          Прието е, че ако няма изрично упомената височина, да се смята, че тя е 82.
          Не знам защо точно 82, според мен е някакъв стар стандарт, и е останало като обозначение. Иначе ако си има означено-толкова си е.

          Иначе идеята на пандите много ме кефи, ама ми мина времето за такава малка колица.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Клуб Панда 4х4

            Здравейте, бих желал да попитам има ли някаква методика на смятане като се знае с колко см се иска да се повдигне, с колко ще се отклонят каретата и колко е допустимото отклонение на тези карета, преди да почнат да се разрушават преждевременно? (Или се взима ролетката и се мери евентуалното отклонение според полуоските и се взема решение по метода на "Нагоденков"). Съответно има ли някаква зависимост, с колкото се повдигне автомобила с толкова да се увеличи следата?
            Поздрави

            Коментар


            • От: Клуб Панда 4х4

              Привет,колеги!Разгледах тази тема( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3834 ) и поканих на лично,някои от колегите,съгласни за среща,да пишат тук.
              Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
              Здравейте, бих желал да попитам има ли някаква методика на смятане като се знае с колко см се иска да се повдигне, с колко ще се отклонят каретата и колко е допустимото отклонение на тези карета, преди да почнат да се разрушават преждевременно? (Или се взима ролетката и се мери евентуалното отклонение според полуоските и се взема решение по метода на "Нагоденков"). Съответно има ли някаква зависимост, с колкото се повдигне автомобила с толкова да се увеличи следата?
              Поздрави
              Колкото до повдигането,колега върни няколко страници назад,там съм описал подробно,какво се прави при по-голям лифт.Иначе,за по малък лифт,слагаш задни пружини от Шкода фелиция комби на предните амортисьори и отзад удължаваш планките на ресьорите.За по голям лифт,трябва да се сваля двигателя с 3см надолу,в противен случей,каретата стават консуматив.
              Иначе,колега и ти си поканен на срещата
              Поздрави!
              Момчил!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • От: Клуб Панда 4х4

                Здравейте, имам една питанка. Това с повдигането ми е влязло много сериозно в главата и мира няма.
                Чертая си на аутокад примерна полуоска и измествам според повдигането на различно разстояние. Лично не съм мерил полуоската, но на око е около 500 мм, затова и такава дължина приех за базова. В момента доста вали и нямам възможност да отида нейде на канал и да я измеря точно.
                Значи: при 30 мм повдигане изместването е 3 градуса, при 40 мм повдигане е 5 градуса, а при 50 мм повдигане - 6 градуса. Аз ли греша или наистина така се получава в конкретния случай? нещо ъгъла не ми харесва, няма някаква линейна пропорционалност. Това изместване до колко градуса е допустимо? Нарисувах си колата в аутокад с новото положение на колата след повдигането, тия 30 мм, едва се виждат и не са осезателни. Нещо може би не го правя както трябва и изчисленията трябва да са други.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Клуб Панда 4х4

                  Малко встрани от основната насока на темата,но искам да вметна,че довечера по Дискавъри в 20,00 часа в предаването "Да продадеш колата си" обект на предаването ще е Фиат Панда 4х4. Надявам се да ви е интересно.

                  Коментар


                  • От: Клуб Панда 4х4

                    Супер яка серийка, накефих се и запознах с Пандичката :-)

                    Коментар


                    • От: Клуб Панда 4х4

                      Привет,колеги!Започвам да обслужвам предницата(шарнири и тампони на носачите) и ляв лагер.Да попитам,някой който е сменял шарнири,знае ли някакъв друг начин за избиване,без преса?Дали,ще стане с чук или ще се опира до преса?
                      Поздрави!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • От: Клуб Панда 4х4

                        Аз ги правих мойте скоро ма в сервиз на преса.
                        Било мъка докато извадят старите.
                        Така разбрах, дано при теб да е по добре.
                        Голем кеф е нищо кат не тропа.......
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • От: Клуб Панда 4х4

                          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                          Малко встрани от основната насока на темата,но искам да вметна,че довечера по Дискавъри в 20,00 часа в предаването "Да продадеш колата си" обект на предаването ще е Фиат Панда 4х4. Надявам се да ви е интересно.
                          Това ли са давали?
                          https://www.youtube.com/watch?v=tUpGIuJk0kw
                          VITARA, SAMURAI
                          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                          RENAULT ESPACE QUADRA
                          ...и едно сивикче за града...

                          Коментар


                          • От: Клуб Панда 4х4

                            Да,точно това!

                            Коментар


                            • От: Клуб Панда 4х4

                              Здравейте Колеги,имам нужда от малко консултация по въпроса с повдигането на предницата и по точно колко е дълга задната пружина на Шкода фелиция комби,която ще е донор,щото съм намерил 2 бр. ама не се знае точно от комби ли са или от седан.Шкодата е 2001 г. производство.

                              Манията прадължава докато си заслужава!
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Клуб Панда 4х4

                                Привет,колега!Пружините се слагат от фелиция комби и са с 3-4 см по дълги от на пандата.
                                Поздрави,Момчил!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X