Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Клуб Панда 4х4

    Днес най-накрая намерих запазена Панда 4х4 в една автоморга. Веднага си харесах резервоара,тъй като моя е спукан. Не знам, от 5 Панди 4х4, върху които имам наблюдение - и петте имаха проблеми със спукани резервоари.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #47
      От: Клуб Панда 4х4

      Дам и това е моя проблем.С двойното ли беше пандата и двигателя и какъв беше,карбуратор или инжекция?
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #48
        От: Клуб Панда 4х4

        Да,Пандата беше 4х4. Някой беше купил карданите. Двигателя, с който беше е някакъв много стар. Моята е 87 г. и няма нищо общо. И ми казаха от автоморгата,че бил по-малък от 1 литров...
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #49
          От: Клуб Панда 4х4

          Днес си взех Пандата с монтирания резервоар. Отдавна не беше карана на бензин ( има няма година и половина ) . Учудващо лесно запали и си вървеше много добре.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #50
            От: Клуб Панда 4х4

            Вълче и аз да се вклуча в тази прекрасна тема
            А ето го и дзвера
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012013965.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5560154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00077.jpg
Прегледи:1
Размер:284.5 КБ
ID:5560155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130207.JPG
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5560156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30112011238.jpg
Прегледи:1
Размер:194.6 КБ
ID:5560157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение037.jpg
Прегледи:1
Размер:199.5 КБ
ID:5560158

            Коментар


            • #51
              От: Клуб Панда 4х4

              колега ,продаваш ли стария мотор

              Коментар


              • #52
                От: Клуб Панда 4х4

                Здравейте колеги.Много готина тема за малка и наистина проходима кола.Мисля и аз да си взема тъй като сам запален рибар. Но искам да попитам първо някой знае е ли от къде могат да се поръчат тунинг части да стане доста по висока тъй като местностите там където ходя са наистина много кални с високи коловози от камиони които извозват дърва. И тъй като на няколко места пресичам и води /дълбока според сезона и времето/ знаете ли дали може да се сложи ДИЗЕЛ мотор от друг Fiat

                Коментар


                • #53
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Здравей,колега! На моята Панда съм й сложил подложки при амовете ( 5 см тефлон ) . Това позволява монтирането на по-големички гуми. ( летните са ми 175/90/13) С тях клиренса става съвсем приличен. Дизел може да се сложи 1.3 Д от Фиат.
                  First Man, then Machine!
                  Lada Niva
                  Honda XR 400

                  Коментар


                  • #54
                    От: Клуб Панда 4х4

                    От 2002 год. до 2006 год. имах Панда и с умиление още си спомням за нея. Беше на 80 000 км. Веднага след придобиването и купих нови гуми, акумулатор, задно гърне, смених масла и ангренаж. Продадох я на 130 000 км. През тези четири години не се е налагало нищо да ремонтирам. Сипвах само бензин, сменях редовно масла и филтри и карах. Сега имам Нива, купена 2006 год. нова от магазин и не мога да кажа същото.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Клуб Панда 4х4

                      порових се из нета не можах да намеря мотор 1300 на фиат . колега от какъв фиат е този мотор?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Клуб Панда 4х4

                        Чувал съм,че става от 1.3 Д от Уно. Само не знам как стои въпроса с напасването на СК
                        First Man, then Machine!
                        Lada Niva
                        Honda XR 400

                        Коментар


                        • #57
                          От: Клуб Панда 4х4

                          Става и 1.7D от пунто,захвата за кутията трябва да е еднакъв!Обаче изпускателния колектор трябва да се преправя,понеже е отзад от към коша и още няколко дребни разлики има.Ето снимки за сравнение 1.7 D Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fiat-Fiorino-17-Diesel-07.jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5563845 И сравнение с моя двигател :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2071039.jpg
Прегледи:2
Размер:192.9 КБ
ID:5563864
                          Това е в общи линии,мястото ще е оскъдно,но ще се натъпче.Поздрави!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #58
                            От: Клуб Панда 4х4

                            Първоначално публикуван от nakatamon Преглед на мнение
                            порових се из нета не можах да намеря мотор 1300 на фиат . колега от какъв фиат е този мотор?
                            Фиат уно 1300, пунто 1300 това са бензиновите а дизеловите са уно 1700 чист дизел и уно 1900
                            тези двигатели пасват на скоростите.
                            А относно повдигането дето колегата пита има варианти, но трябва да си ги прави самичък както е направил Вълчо.
                            Става и без подложки отпред намираш си задни пружини от шкода фелиция комби и ги слагаш отпреде само, че с по дълги амортисьори имай в предвид че трябва да се подлагат и шайби на полуоските защото ще изкачат, а за отзад се подлагат подложки под ресора и над диференциала слагат се по високи гуми и се вдига с около 10-15 см разбира се зависи от височината на гумите тези които са на Вълчо са най високите за 13ки те разбира се са нестандартни, дори може да се сложи и 14ка.
                            Мога да обесня по подробно при интерес.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Клуб Панда 4х4

                              Колегата fiat_panda_4x4 е изключително наясно с Пандите, така че ако имате всякакви въпроси относно тях може да се обръщате спокойно към него
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар


                              • #60
                                От: Клуб Панда 4х4

                                Панди мечта

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X