Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

    От доста време чета и се възхищавам на хора пуснали подобни теми, все се каня и аз да пусна една, но не се решавах до днес. Ще се опитам да опиша всичко направено или планувано по автомобила. Моля да бъда извинен предварително ако задавам глупави въпроси или правя нещо не както трябва. Ще съм благодарен за всеки съвет. Именувам темата така защото за последните няколко години не съм срещал друг такъв джип да се движи из Пловдив.

    Историята:
    Джипът беше закупен пред 2004 г. на един от тайните търгове, на които се разпродава армейска техника. Цялостното състояние беше изненадващо добро (рядко запазен екземпляр на 20 000км, всичко оригинално), въпреки, че не беше пален от доста време запали с минимали усилия. След като беше довлечен до Пловдив бяха основно ревизирани ходовата част, сменени всички консумативи, нова боя и всичко необходимо за да стане годен за експлоатация. Джипът ме грабна още шом го видях тогава бях на 14години. Общо взето през 2004 се заразих сериозно от болеста наречена Газ 69. Джипа се караше всяко лято редовно до 2007 , след което 2 години не беше помръдван. През годините интересът ми към машината нарастваше и нарастваше.... Така до есента на 2009 когато вече правоспособен шофъор можех навсякъде да карам любимия вседеход. Тогава нещата още повече се задълбочиха... Извършено беше само техническо обслужване за да може да се движи по пътищата, боята беше олюпена на доста места. Обърнахме задните пейки като напречната дойде зад шофъорските седалки над газовата бутилка. Отзад сложихме задна седалка от Range Rover и така джипът отново започна да пълзи по пътища и гори. Бях планувал да направя ремонт през пролетта. За съжаление нямам голям запас от снимки от това време, но ето няколко













    Който е ходил на манастирът "Св. Богородица" над Бойково и знае пътеката, по която се слиза до аязмото да не се чуди джипа слезе и до него

    е имаше и щети но минимални





    Следва продължение....
    Последно редактирано от Агоп Серопян; 22-02-11, 19:06.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    От: Пловдивският Газ 69

    Поздравления за дипката и меракът с който я подържаш.
    Чакам продължението.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Пловдивският Газ 69

      Браво !
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #4
        От: Пловдивският Газ 69

        Поздрави за ГАЗката колега! Чакаме продължението!
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          От: Пловдивският Газ 69

          Имаш едно голямо браво и от мен.

          Коментар


          • #6
            От: Пловдивският Газ 69

            Давай, пиши...ние четем.
            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Пловдивският Газ 69

              Поздрави и от мен за УАЗ-ката , и за мерака с които си я гледаш . Много да те слуша и ти много да се кефиш с нея по горите .

              Коментар


              • #8
                От: Пловдивският Газ 69

                Благодаря на всички. Радвам се че темата ви е интересна Ето го и продължението.

                Дойдох си в България в края на май 2010 и веднага започнах да се занимавам с ремонта. Първо трябваше да задвижа джипа. Отново нямаше никакви проблеми с паленето, въпреки че не беше пален от около 8-9 месеца запали на газ от първия път. Дотук с добрите новини, малко се заиграх с джипа и изведнъж останах без газ . Резерворите бяха в лошо състояние и бяха премахнати напълно след поставянето на АГУ, за бензин ползвах една туба от 5л , колкото да има ако потрябва. Казвам си няма проблем ще напомпя малко помпата на ръка и ще стане...да но не точно. От дългото стоене на сухо платното на бензиновата помпа беше изсъхнало и просмукало. Свалих помпата смених платното, всичко е нормално отново се движим. Започвам да разчиствам купето от натрупаната с годините кал, борови иглички и какво ли още не.


                ето го и 52 годишното сърце на звяра

                Доста чистене падна

                След това флекса не ми слезна от ръката за около 3-4 дена. Изтърках цялото купе от старата боя. Когато я закупихме беше намазана цялата мисля с антикор или нещо подобно, което отне доста търкане за да се махне. И ето че зелената боя и лъсна, както и здравия руски метал.












                За мое огромна изненада след като ревизирах цялото купе по него нямаше изгнило никъде, няма за кърпене и по шасито. Както казах изключително запазем джип за годините си 1958 произведен. Бях решил да го върна в почти оригинално състояние. Единственото подобрение по двигателя което направихме е , че сменихме алтернатора с един от BMW5. Казаха ми че е по мощен и ще е по добре за в бъдеще. Вече изтъркан и почистен дойде ред да се нанесе шприц кита. Моя грешка беше че не махнах предната рамка, което в последствие беше коригирано.




                След това я изтърках на сухо, бояджията ми каза така ,за да не се протриела много. Речено сторено. Доста нерви и труд бяха хвърлени особенно в търкането, но да ви кажа за мен беше удоволстве отново бих я изтъркал на ръка без да се замисля изобщо. Вече боядисана цветът се получи много добре, остава са изсъхне добре и продължавам...



                Както казах разбрах си грешката със предното стъкло и тя беше поправена

                не се оказа фатално тъй като беше мината още една ръка, а и имаше да се пръска маската.


                боядисването вече е завършило. Немога да и се нагледам просто

                Събрах всичко по нея и вече бяхме на пътя

                Само ме дразни че когато смених километража с нов понеже счупих стъклото на стария не навих километрите от него, и по таблото липсват капаците ако мога да ги нарека така на осветлението - нещо което много ме дразни, но не можах да намеря ново табло на добра цена. Бронята беше изправена с хидравлична преса и заварена на място където се беше скъсала.
                Имах време и най-вече желание и си направих нови задни седалки (пейки). Реших да ги направя по-меки от преди тъй като имах доста оплаквания от возещите се използвах 10см дунапрен ето резултата. Сега са доста удоби за седене и лежене






                Ето вече сме на вилата. Алармата на колата не дава на никой да се доближи


                Вече прилича на джип....а имам да правя още доста неща но стига за днес.
                Следва продължение
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #9
                  От: Пловдивският Газ 69

                  ГАЗката е станала супер , и алармата е уникална. Желая ти много безаварийни километри.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пловдивският Газ 69

                    Браво колега ГАЗката е станала супер.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пловдивският Газ 69

                      Бравос баце!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пловдивският Газ 69

                        Браво и от мен .Само споделям.Моята бутилка за газта съм я монтирал на мястото назадния резервоар;тя е 40л;на високо няма проблем при движение по неравни терени;местото в купето е свободно.Като гледам твоята е по голяма но смятам че ще може да се събере.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пловдивският Газ 69

                          Тоя смачкания капак така ли го остави , че не мога да разбера по снимките ? Или е за кадем ?
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пловдивският Газ 69

                            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                            Браво и от мен .Само споделям.Моята бутилка за газта съм я монтирал на мястото назадния резервоар;тя е 40л;на високо няма проблем при движение по неравни терени;местото в купето е свободно.Като гледам твоята е по голяма но смятам че ще може да се събере.
                            Амо моята бутилка е ~32л. Mисля че на сегашното място е добре служи за преграда и спира всички намиращо се отзад да ме поещава при наклони. Някак не ми се иска да слагам бутилката отдолу, може да съм малко параноичен но...
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пловдивският Газ 69

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Тоя смачкания капак така ли го остави , че не мога да разбера по снимките ? Или е за кадем ?
                              Ами оставих го така да ми напомня, да не се пробвам да се качвам по него повече... явно 110кг му идват доста Може и за кадем да е
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X