Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пловдивският Газ 69

    След последните доработки 2 неща излизат като крайно наложителни след тестовете. 1во писна ми да си пазя палците от волана кажете от какво да търся демпфер и как да го монтиран на дългата или на късата щанга ? 2ро двигателят ще се сменя, като изисквания имам само да не се мести раздатката , да не се реже кошът отпред и да е комплект двигател + скорости. Спрял съм се на :
    1. Мерцедес 124 2.0 и 2.5 дизел, като имам съмнения, че ще побера 5така в коша.
    2. Форд V6 като имам колебания за скоростите (много дълги идват и трябва да местя раздатката)
    3. Опел Омега 2.0 бензин (видях как е направено на газката на Оги и ми хареса)

    Ще се радвам на дискусия и насоки около изброените двигатели кой е най-подходящ за трансплантиране. Джипът ще се ползва за Хард разходки и дай боже по някое състезание.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • От: Пловдивският Газ 69

      Здравей колега,преки впечатления имам на Опеловия мотор монтиран на Газ69.Мой приятел го кара вече 3г. без проблеми.Двигателя е комлект с неговите скорости,раздатката от газката и бавните дифове.Мотора е понесъл бая издевателства по време на нашите хард разходки и траялни заигравки.Има тяга въпреки,че е за лека кола изтрелва джипа от място много добре,дано съм бил полезен,ако те интересува още нещо питай.
      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

      Коментар


      • От: Пловдивският Газ 69

        Хидравлика нямаш ли още, демфера ще помогне малко не не напълно. Напоследък слагам от Дискавъри, към 70лв е и изглежда якичък има ефект определено.

        За мотора препоръчвам бензинов, с газ. Защо не си мислил и за БМВ?
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • От: Пловдивският Газ 69

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          Хидравлика нямаш ли още, демфера ще помогне малко не не напълно. Напоследък слагам от Дискавъри, към 70лв е и изглежда якичък има ефект определено.

          За мотора препоръчвам бензинов, с газ. Защо не си мислил и за БМВ?
          Демфера от Дискавъри и Дифендър е еднакъв м-у 40 и 50 лв., при Крис в Момин сбор.
          За мотора , и , аз съм на мнението на Ники - бензин с газ, дизела е малко тежък за Газката (питай Суходолеца).
          Мотора за мен е Тойота - малък , лек И ДУРАКОУСТОЙЧИВ, 3 литра, в-образен 150 коня, идеално се събира в коша на Газката, справки на Ладога, там 90% от машините карат мотори на Тойота, верно , че повече дизел, но там е безкрайно блато.
          Пипни един 4РЪНЪР , десен , ударен на тънки пари и ще видиш кво ще се случи, даже и сектора ще ползваш.

          Коментар


          • От: Пловдивският Газ 69

            От трите изброени Омеговия е твоят! Тойотовият сигурно е хубав, но цена на придобиване, части, ремонти...? Вектри и Омеги под път и над път, лесно се газифицират, компютри се намират, като го удавиш....
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Пловдивският Газ 69

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Хидравлика нямаш ли още, демфера ще помогне малко не не напълно. Напоследък слагам от Дискавъри, към 70лв е и изглежда якичък има ефект определено.

              За мотора препоръчвам бензинов, с газ. Защо не си мислил и за БМВ?
              За мен BMW е от 5та серия нагоре, а тях мисля че няма да събера в коша.
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Пловдивският Газ 69

                За демпфера според мен е важно и къде ще е - на късата щанга или на междуколесната.



                С Агоп днес малко раздвижихме джипките:

                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • От: Пловдивският Газ 69

                  На късата,там е правилното,но по -трудно се монтира,заради това че хебела,описва дъга. Моя е на късата.Ефект има,дупките на пътя въобще не влиаят на посоката ,и на волана.По равно е още по добре,след мотажа за пръв път съм го карал ''с една ръка'',без да коригирам посоката непрекъснато.

                  Коментар


                  • От: Пловдивският Газ 69

                    Според мен правилното място е на дългата щанга между нея и моста. В другия случай ударите се поемат само от един шарнир- долния на късата щанга.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Пловдивският Газ 69

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Според мен правилното място е на дългата щанга между нея и моста. В другия случай ударите се поемат само от един шарнир- долния на късата щанга.
                      При мен съм сложил от Дискавъри и е на дългата, както е и оригинално на Ровър, щом така го монтира производителят значи има смисъл.

                      Коментар


                      • От: Пловдивският Газ 69

                        Аз пък ''копирах'' Дифендър и Гранд Чероки там е на късата.http://www.youtube.com/watch?v=7gj6w5tt92E http://jeep.auto.ru/Cherokee/chassis/steering/index.htm

                        Коментар


                        • От: Пловдивският Газ 69

                          Някой може ли да пусне снимки от монтажа ?
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • От: Пловдивският Газ 69

                            Ок,утре.

                            Коментар


                            • От: Пловдивският Газ 69

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...504#post458504
                              едно примерно, но слабо за джип демпферче.
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • От: Пловдивският Газ 69

                                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                                Аз пък ''копирах'' Дифендър и Гранд Чероки там е на късата.http://www.youtube.com/watch?v=7gj6w5tt92E http://jeep.auto.ru/Cherokee/chassis/steering/index.htm
                                Да, на тези коли е демпферът е монтиран компромисно на късата щанга, защото са с пружини отпред и панхарда пречи за монтаж между моста и дългата щанга. Газката е с ресьори и няма проблеми.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X