Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    При избор на по-големи гуми за Нива е добре да се има предвид, че в някои райони има видове кал, която е особено лепкава и се намотава по гумите. Особено гадно е, ако се обърка със суха трева.
    Такава е добруджанската кал, някакъв ужас е като се тръгне. Все едно си с гуми от формула 1 без грам грайфер.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC220951.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5247076

      Коментар


      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Утре ще напиша и размера.Бяха монтирани на Нисан патрол но му дойдоха малко малки и аз рискувах.Нямам проблеми гумите са тип бутонка,марката е алигатор с вътрешна гума.Само е нужен двигател да ги носи,доста са тежички.

        Коментар


        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
          Утре ще напиша и размера.Бяха монтирани на Нисан патрол но му дойдоха малко малки и аз рискувах.Нямам проблеми гумите са тип бутонка,марката е алигатор с вътрешна гума.Само е нужен двигател да ги носи,доста са тежички.
          Дано да нямаш проблеми с трансмисията,че са доста агресивни.Интересува ме височината в см.,ако може разбира се.

          Коментар


          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Алигатор 205/15,височина 75см,карах с такива бъгито,едвам ги разкарах,тежат по цял тон!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Тези гуми ми приличат на 16 цолови, като гледам джантите, те са си оригиналните.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Значи размера е 205 R 16 104 F височината е 74 см.Аз не съм казвал,че гумите са леки,но като караш разумно няма проблеми.Аз карам повечето тежък off road и пак повтарям трябва двигател за тези гуми.Без подобрения по двигателя няма да може да ги носи.

                Коментар


                • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
                  Значи размера е 205 R 16 104 F височината е 74 см.Аз не съм казвал,че гумите са леки,но като караш разумно няма проблеми.Аз карам повечето тежък off road и пак повтарям трябва двигател за тези гуми.Без подобрения по двигателя няма да може да ги носи.
                  1.7 мотора никак не е слаб-поне моното и пълната инжекция.Проблема при Нива е бързата трансмисия.Тези гуми искат 4.3 или 4.44 дифове и СК от чиста Жигула 2101.

                  Коментар


                  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Колега аз си изказвам мнението от личен опит.Не питай старило,питай патило.Това ми е коментара......

                    Коментар


                    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Здравейте.Колеги,тези дни карам една нива.1.7 моно-инжекцион.Нивата е обута с гуми Malatesta една такава рошава шарка,останах приятно изненадан от поведението на колата на кал и сняг-имах шанса да ги изпробвам в такова време.Около 30см сняг и отдоло доста кално,нивата се справяше отлично.Размера е 205/75/15-с този размер не се усеща загуба на мощност и си изкачва доста остри/стръмни наклони,почти без да се затормозява.Колата не е повдигана при по сериозно разчекване на предницата,леко опират в веждата на предниа калник,което не е проблем,колата след няколко км подгъва веждата и спират да опират.Останах с впечатление,че не са и толкова шумни,прилагам една примерна снимка за ориентацияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:KobraTrac.jpg
Прегледи:4
Размер:48.0 КБ
ID:5247263

                      Коментар


                      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Добре-казвай тогава какви подобрения по 1.7 двигателя трябва да се направят,защото на мен не ми е ясно.И другото,което искам да те питам:мислиш ли,че ако напомпиш този мотор до към 95-100к.с. ще остане нещо здраво от 3.9 дифовете,еле пък с тези твоите гуми.

                        Коментар


                        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Здравейте.Колеги,тези дни карам една нива.1.7 моно-инжекцион.Нивата е обута с гуми Malatesta една такава рошава шарка,останах приятно изненадан от поведението на колата на кал и сняг-имах шанса да ги изпробвам в такова време.Около 30см сняг и отдоло доста кално,нивата се справяше отлично.Размера е 205/75/15-с този размер не се усеща загуба на мощност и си изкачва доста остри/стръмни наклони,почти без да се затормозява.Колата не е повдигана при по сериозно разчекване на предницата,леко опират в веждата на предниа калник,което не е проблем,колата след няколко км подгъва веждата и спират да опират.Останах с впечатление,че не са и толкова шумни,прилагам една примерна снимка за ориентация[ATTACH=CONFIG]294504[/ATTACH]
                          Тази гума се оказа доста добра.В Ямбол имаме две джипки,каращи с този модел и колегите са повече от доволни.

                          Коментар


                          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Добре-казвай тогава какви подобрения по 1.7 двигателя трябва да се направят,защото на мен не ми е ясно.И другото,което искам да те питам:мислиш ли,че ако напомпиш този мотор до към 95-100к.с. ще остане нещо здраво от 3.9 дифовете,еле пък с тези твоите гуми.
                            Шлаифаш двигателя за 84мм бутала.Главата сваляш с 2мм.Слагаш един боен разпределителен вал.Диферинциалите и кутията ги сменяш с 4.44 и 2101 и имаш един задоволителен джипов мотор.Има и още неща като олекотяване на мотовилки и бутала и други части по мотора но те не са същественни за нива.

                            Коментар


                            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                              Шлаифаш двигателя за 84мм бутала.Главата сваляш с 2мм.Слагаш един боен разпределителен вал.Диферинциалите и кутията ги сменяш с 4.44 и 2101 и имаш един задоволителен джипов мотор.Има и още неща като олекотяване на мотовилки и бутала и други части по мотора но те не са същественни за нива.
                              Хайде да разясниш на аутиторията след този "тунинг"с какъв бензин ще го караш това чудо!?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Това определено ще е интересна информация колега. А иначе аз питах за нещо по-екзотично като монтаж, а именно монтирането на гумата с вътрешна и евентуалното уплътняване на винтила, така че ако се пукне от пирон по протектора, да спада бавно като безкамерна - един вид да се вземат предимствата на двата вида монтаж. Възможно ли е?
                                Карал съм и така - безкамерна гума, безкамерна джанта, отвора за вентила се налага леко да се разшири, за да се монтира номално вътрешна. Ефекта - спорен до никакъв.
                                Може вътрешната да задържи въздух, колкото да се прибереш, а може да се пръсне и тогава разбираш, защо все пак са измислили безкамерните гуми.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X