Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Потвърждавам казаното от Янко.Лично на мен ми се струва,че ласата е доста по тежка от всички други възможни размери за нива,който ги дават в границите на оргиналните,но пък е махимално ефикасна за всякакъв терен.Мисля,че за каменак не е добра ласата,струва ми се много мека и ще се "нареже" и съм останъл с впечатление,че се търка доста по-бавно от всяка друга руска гума.Поздрави

    Коментар


    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Потвърждавам казаното от Янко.Лично на мен ми се струва,че ласата е доста по тежка от всички други възможни размери за нива,който ги дават в границите на оргиналните,но пък е махимално ефикасна за всякакъв терен.Мисля,че за каменак не е добра ласата,струва ми се много мека и ще се "нареже" и съм останъл с впечатление,че се търка доста по-бавно от всяка друга руска гума.Поздрави
      Да-за износването наистина са доста износоустойчиви.Моите са вече на 20 000км. от които и доста по асфалт.Ей не мърдат тия гуми...,както съм ги купил може да се каже,че така са и сега.На всичкото отгоре са и от сравнително мек материал и бих казал,че се държат много прилично за такъв тип гума на асвалт.Нямат нищо общо с Вли-5,въпреки че уж са правени с една идея.

      Коментар


      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Ласите са Турски, а както знаем, в момента комшиите са в подем, да не говорим, че най-вероятно имат достъп до евтин каучук. Ще си мисля до напролет. Ако смяташ, че Ласите са по-добри на асфалт от Вли 5, като разход, шум и пътно поведение, имай предвид, че досега лятото съм карал само с Вли 5, и не ми е било чак такъв проблем (не съм маниак на тема комфорт), и винаги ми е било по-важно да мога без притеснение да се катеря по тротоари, дънери, камънаци и каквото и да било друго. Друг е въпроса как ще ги монтирам на щатните 16-ки, които са за камерни гуми, а аз с вътрешни гуми не искам да се занимавам - предпочитам да си нося чук и компресор.

        П.п. За да не става темата дублаж на вли vs. ласа, да попитам за мнение за тази гума : http://www.ityre.com/en/tyres/catalo...in/model/1908/
        Според вас, кой от размерите би се побрал в заводска нива, освен 195/80/15
        Александър

        Коментар


        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Ласата на асфалт е по шумна от Вил 5 ,за гората е супер.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Специална офер&#10.pdfСпециална офер&#10.pdf
            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Ласите са Турски, а както знаем, в момента комшиите са в подем, да не говорим, че най-вероятно имат достъп до евтин каучук. Ще си мисля до напролет. Ако смяташ, че Ласите са по-добри на асфалт от Вли 5, като разход, шум и пътно поведение, имай предвид, че досега лятото съм карал само с Вли 5, и не ми е било чак такъв проблем (не съм маниак на тема комфорт), и винаги ми е било по-важно да мога без притеснение да се катеря по тротоари, дънери, камънаци и каквото и да било друго. Друг е въпроса как ще ги монтирам на щатните 16-ки, които са за камерни гуми, а аз с вътрешни гуми не искам да се занимавам - предпочитам да си нося чук и компресор.
            Гуми в щатния размер подобни на тези, които търсиш. Само не знам, къде се продават.

            П.п. За да не става темата дублаж на вли vs. ласа, да попитам за мнение за тази гума : http://www.ityre.com/en/tyres/catalo...in/model/1908/
            Според вас, кой от размерите би се побрал в заводска нива, освен 195/80/15
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fronteira.jpg
Прегледи:2
Размер:67.7 КБ
ID:5232474
              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              [ATTACH]275022[/ATTACH][ATTACH]275022[/ATTACH]
              Нещо съм го объркал с качването на брошурката и не мога да го оправя. Там има гуми в щатния размер подобни на тия, които търсиш но не знам, къде се продават.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Това ми прилича на някакъв регенерат... Такова ли е. Адреса от който е изтеглено може ли?

                Май това са Fedima.

                Не бих си купил гума за 200 лв. регенерат, при условие че на тези пари има прилични АТ гуми, които са в пъти по-леки от регенератите и като нищо ще дават по-добра проходимост в гората.

                Май най-разумното решение за мен са тези : , само да ги издиря в този нещастен размер 195/15...
                Последно редактирано от axlastro; 30-11-10, 16:34.
                Александър

                Коментар


                • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Не знам от къде съм я дръпнал тази брошурка. Като си търсех гуми, къде ли не четох.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Това ми прилича на някакъв регенерат... Такова ли е. Адреса от който е изтеглено може ли?

                    Май това са Fedima.

                    Не бих си купил гума за 200 лв. регенерат, при условие че на тези пари има прилични АТ гуми, които са в пъти по-леки от регенератите и като нищо ще дават по-добра проходимост в гората.

                    Май най-разумното решение за мен са тези : , само да ги издиря в този нещастен размер 195/15...
                    Колега, имай предвид че дори и да си вземеш Kumho Road Venture, на които са копие тези регенерати, няма да са по-малко шумни от Ласса-та например. Живея близо до оживен булевард и всеки ден по 2-3 пъти минава една G klasse обута точно с Kumho Road Venture Kl 71. Ми какво да ти кажа чувам я като минава дори и при затворен прозорец. Доста са шумнички и тези гуми, което мисля че е нормално за MT гуми. Просто специално за Нивата щом на 100% си решил, че искаш MT гуми, то не си струва да плащаш почти двойна цена за това Kumho. С повече късмет за около 120-13о лв/бр. може да си намериш Ласса, докато Kumho-то е около 200 лв/бр. за размер 195/80 R15. Отделно и с Лассата ще спечелиш и някой друг сантиметър в повече височина, а и не изглеждат никак зле на нелифтована Нива.

                    Коментар


                    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Колега, тъкмо питах в Боряна и ми казаха, че тази година са били на 180 лв./бр, което идва около 200 лв. на комплект разлика спрямо ласата и има за какво да се мисли, все пак не сме милионери. Относно шума - не ми пука. По скоро ме интересуват някои други показатели - тегло на гумите, поведение на асфалт (управляемост), разход на гориво, износване на гумата.
                      Някой дали може да направи сравнение 15" витарови джанти + кумхото спрямо 16" нивови джанти с ласата - все пак нивата не е много мощна и не е зле да я облекчим откъм маса на търкалетата.
                      За проходимост е ясно, че всяка от двата вида гуми си има предимства и недостатъци. Колкото до ласата - виждал съм ниви с такива, и ми харесва как стоят, но искам да карам без вътрешни гуми, макар те да имат предимства извън пътя. Монтажа на ласата на стандартните нивови джанти без вътрешна гума е възможна, но не съм сигурен доколко е надеждно такова решение. Ще се мисли още доста време има.
                      Тъй като темата не е точно "какви гуми да сложа на нивата", се извинявам. По другите раздели на форума прочетох за кумхото, и отзивите са смесени - от "тази гума за кал не става", до "много съм доволен". Аз на състезания няма да ходя, така че не обръщам внимание на коментари "на еди кое си състезание много ми поднасяше колата с тях като карах с 60 през калта". Има и още нещо - колегите говорят за нестабилност на колата при странични наклони, поради сравнително мекия борд на кумхото. Изобщо корейски неща аз не приемам много на сърце. Така остава мислене до на пролет.
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Аз мисля да сложа Ласса ОК 144. Видях ги на една Нива те направо страшни.

                        Коментар


                        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          След като гледах последните клипове на ямболската група - определено Ласса.

                          Коментар


                          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Здравейте Колеги,

                            По отношение на Ласата аз ги монтирах на чисто нови нивови джанти 16' без вътрешни, за сега близо 10 хил км няма проблеми. За разхода, преди бях с К-156 и
                            сега с Ласата е + 1.5-2.0 л газ/100 км.
                            VAZ 21214-Niva
                            Grand Vitara 2.0 i V6 DB

                            Коментар


                            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от sandomanov Преглед на мнение
                              Здравейте Колеги,

                              По отношение на Ласата аз ги монтирах на чисто нови нивови джанти 16' без вътрешни, за сега близо 10 хил км няма проблеми. За разхода, преди бях с К-156 и
                              сега с Ласата е + 1.5-2.0 л газ/100 км.
                              И аз карах преди с К-156,сега съм с Ласа-поне при мен разлика в разхода няма-и преди,и сега като сложа газ от читава газстанция разхода ми е 11-11.5л. извънградско каране.А и не би трябвало да има,тъй като даже Ласа ОК-144 е с по-малка контактна площ от К-156 на асфалта.Виж за градско каране съм по-съгласен,тъй като Ласата е значително по-тежка и висока,и при всяко едно потегляне от място и ускорение е нужна повече мощност,т.е. по-яко натискане на газта.Но на равно извън града не забелязвам разлика.Добре,че е тясна гума и все пак не товари много.Колегата от Сливен кара с 15-ки джанти и гуми HANKOOK DYNAMIK 215/75 АТ и наистина усеща значително завишен разход-широчки са и на Нивата,а и волана е значително по-тежък с тях.И въпреки всичко аз рано или късно смятам да пробвам легендарния Руски "Медвед-Я 569",235/75-15.За Зимата е перфектен,само незнам дали Нивата с дифове 3.9 ще има силица за тях.Гледам Руснаците масово ги карат и са повече от доволни,обаче чета че и главното предаване пипат и все още съм малко озадачен.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 07-12-10, 10:59.

                              Коментар


                              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                И аз карах преди с К-156,сега съм с Ласа-поне при мен разлика в разхода няма-и преди,и сега като сложа газ от читава газстанция разхода ми е 11-11.5л. извънградско каране.А и не би трябвало да има,тъй като даже Ласа ОК-144 е с по-малка контактна площ от К-156 на асфалта.Виж за градско каране съм по-съгласен,тъй като Ласата е значително по-тежка и висока,и при всяко едно потегляне от място и ускорение е нужна повече мощност,т.е. по-яко натискане на газта.Но на равно извън града не забелязвам разлика.
                                Е то няма и какво друго. Мощността си е все тая. С по-големи гуми става по-тромава, но пък на еднакви обороти - по-бърза. Разликата в загубите заради гумите ти е примерно 10-20 процента спрямо старите загуби, и толкоз.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X