Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Колеги дайте някакви мнения за гуми размер 195/80-15, марка модел за извън пътя.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива




      195/80R15 96S
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
        Колеги дайте някакви мнения за гуми размер 195/80-15, марка модел за извън пътя.
        Този размер е малък за Нива.Клиренса под задния диф с него е 21см-/проверено с Кобра 195/80-15/.Отпред също носачите стоят на ниско и по-рано ще "лягаш" по корем.Търси нещо по-високо от порядъка 72-74см.,но не повече.
        Последно редактирано от Янко Желязков; 30-12-10, 17:12.

        Коментар


        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Присъединявам се към мнението на Янко - проверих го опитно - постоянно опираш нещо отдолу, не съм мерил нищо - 195-80-15 е чудесен размер ако караш по паркета. Остава колегата, който е сложил 205-80-16 да каже дали опират и това ще е перфектният размер... Иначе аз съм решил 195-80-15 за Зимата по пътя и нещо на 16-ките за Лятото, няй-вероятно Ласса.
          Александър

          Коментар


          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            ми то и ласите стават за зимата,мисля че Янко може да каже нещо по въпроса с ласите

            Коментар


            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Размер 195/80-15 диаметър 69.3 см. 175/80-16 диаметър 68.6см. 205/80-16 диаметър 73.4см 100% опиране при кълчене. Клиренса не може да е по малък.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Малко отзиви за Lassa COMPETUS 4X4 195/80-15
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Преди имах Сузуки Витара, което бе "обуто" с въпросните гуми (Lassa COMPETUS 4X4 195/80-15), гумите се държаха доста задоволително на сняг и на кал, но вече зависи, кой какво разбира под кал, сняг, дупки, ровове и т.н.
                  Личното ми мнение че бях достатъчно доволен от поведението на колата и гумите.
                  п.п. малко информация за този вид гуми:

                  Нова джипова гума за всички сезони и терени. Създадена за джипове и новото поколение 4x4 оф-роуд автомобили, гумата е с разнороден грайфер, подходящ за всякакви условия, включително сняг, кал и пясък.
                  Благодарение на специалния й дизайн, тези качества са съчетани с дълъг живот на протектора и отличен комфорт при движение по шосе. Агресивният дизайн на грайфера е с множество блокове и подобрява теглителните качества на гумата при зимни условия и извън пътя. Раменните блокове с квадратни ръбове "захапват" снега и калта. Специалната каучукова смес подобрява сцеплението на мокри пътища и намалява консумацията на гориво. Подсилената каркасова конструкция гарантира надеждност дори при употреба в екстремни условия. Специалният дизайн на страната на гумата и използването на различна, по-мека каучукова смес подобряват комфорта на пътуване. Стилното оформление на страната с изпъкнали бели букви придава спортен и агресивен вид на автомобила.
                  Последно редактирано от _Константин_; 30-12-10, 22:34. Причина: допълнение
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    За компетуса имаше мнения по други раздели - за кал и трева НЕ СТАВАТ. Както и всяка друга АТ или шосейна гума. Иначе доколкото разбрах се износват доста трудно, с една дума добра гума ако не се завираш в калта. На горе-долу същата цена обаче са Yokohama G012 - една от най-добрите АТ гуми. Изобщо турците доста са дръпнали технологично и всичките им гранични и военни автомобили най-вероятно са обути с Ласса. Аз вече слагам стотинки в буркана за ОК144
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      За компетуса имаше мнения по други раздели - за кал и трева НЕ СТАВАТ. Както и всяка друга АТ или шосейна гума. Иначе доколкото разбрах се износват доста трудно, с една дума добра гума ако не се завираш в калта. На горе-долу същата цена обаче са Yokohama G012 - една от най-добрите АТ гуми. Изобщо турците доста са дръпнали технологично и всичките им гранични и военни автомобили най-вероятно са обути с Ласса. Аз вече слагам стотинки в буркана за ОК144
                      Не е да не стават съвсем за кал и трева, но са сравнително зле. На сняг обаче, поне обути на фероза, се справят доста добре. На пътя също са добре, по всяко време на годината. Изобщо са не лош вариант ако собственика на возилото не се бута в дълбоката гняс често. Много малко гуми, включително и кални, стават за трева.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от star6ina13 Преглед на мнение
                        ми то и ласите стават за зимата,мисля че Янко може да каже нещо по въпроса с ласите
                        Колега,писал съм поне 2 пъти в темата за въпросните гуми и то подробно.Върни се малко назад и ще намериш необходимото инфо.

                        Коментар


                        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          ок

                          Коментар


                          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]281722[/ATTACH]

                            Да, ама трябва да изпилиш малко от външният ръб на спирачният апарат, защото опират отпред, за от зад няма проблеми.
                            Колеги, относно гумите с правилният лифт 205 80 16 , си влизат без проблем и не опират никъде. Гумата от която съм най- доволен е Инса турбо - спешал трак (шарката на кайман), карал съм нови руски гуми , Малатеста Кобра и Ласа, но инсата е уникална.
                            Сложих волговите джанти 15ки. никъде не опират,с 5см. навън излиза джантата много добре стана.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                              Сложих волговите джанти 15ки. никъде не опират,с 5см. навън излиза джантата много добре стана.
                              малко фото на тия джанти

                              Коментар


                              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Ето малко снимки преди качването на гуми.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4267.jpg
Прегледи:1
Размер:166.7 КБ
ID:5241489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4266.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5241490
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X