Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свети ми лампата за маслото!!!

    Колеги, по време на движение ми светва лампата за маслото. Май когато карам надолу. А масло си има. Защо се получава така? Може ли да е повече например?

  • #2
    До: Свети ми лампата за маслото!!!

    Когато е малко маслото или рядко лампата свети и нагоре и надолу ако е колата.

    Коментар


    • #3
      До: Свети ми лампата за маслото!!!

      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
      Когато е малко маслото или рядко лампата свети и нагоре и надолу ако е колата.
      Не е малко. А какво да направя, ако е рядко? Да го сменя?

      Коментар


      • #4
        До: Свети ми лампата за маслото!!!

        Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
        Колеги, по време на движение ми светва лампата за маслото. Май когато карам надолу. А масло си има. Защо се получава така? Може ли да е повече например?
        Ако е само надолу - маслото е малко. Помпата е отзад в картера.

        Коментар


        • #5
          До: Свети ми лампата за маслото!!!

          Не е малко. А какво да направя, ако е рядко? Да го сменя?


          Провери да не е влязло бензин,Ако е отстрани проблема,и тогава го сменяй.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Свети ми лампата за маслото!!!

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            Не е малко. А какво да направя, ако е рядко? Да го сменя?


            Провери да не е влязло бензин,Ако е отстрани проблема,и тогава го сменяй.
            Мерси много! А как да разбера дали влиза бензин?

            Коментар


            • #7
              До: Свети ми лампата за маслото!!!

              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
              Не е малко. А какво да направя, ако е рядко? Да го сменя?


              Провери да не е влязло бензин,Ако е отстрани проблема,и тогава го сменяй.
              Ако е рядко първо трябва да се разбере защо е рядко.

              Коментар


              • #8
                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                Мерси много! А как да разбера дали влиза бензин?
                По миризмата. Помириши щеката на маслото.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ако е само надолу - маслото е малко. Помпата е отзад в картера.
                  И каде казваш ,че е помпата?От зад не не е от зад от пред е!!!
                  На колегата нивата май беше инжекцион значи не е от бензин да не ти е прецакан датчика за налягането но пък това само надолу е интересно уточни посоката и симптомите и ще го измъдрим.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #10
                    До: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Нека не се опитваме да гадаем. Кажи модела поне на Ладата. Не ,че има значение, ама ще сме улеснени доста. обръщайте внимание ,какво ПИШЕ в текста относно проблема.

                    Пише, че светва по време на движение. Това не е никак добре. Искам да поясниш, обаче- свети или примигва. Ако свети така, тоя мотор няма да го усетиш, как ще стопи лагер. И определено не е от рядко масло. Започни от лесното - ниво, мирис на маслото. Не бива да вони на бензин. Не бива да се самопокачва мистериозно. Маслен филтър, може да има дефектирал/запушен. Причини много, но ти започни от някъде.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Свети ми лампата за маслото!!!

                      При уаза съм забелязал подобен проблем-при спускане на особенно стръмни наклони и светва лампата,защото маслото се стича в предната част на картера и помпата не може да засмуче ново,за да поддържа налягане.Щях да мисля някакво решение,с което помпата да има достъп и до предната част на картера,ама съм го зарязал засега.Проблема не е за подценяване,защото всички лагери остават без мазане,а е и невъзможно в такъв момент да угасиш двигателя.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Невъзможно ли?! Ами, хубаво карате така, ама 10-на секунди са достатъчни, за да изхвърли маслото от вала и лагерите.
                        Последно редактирано от Тодор Живков; 18-06-09, 01:45.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Именно,много си прав и заради това трябва да намеря някакво решение.Или второ смукателче в предната част на картера или нещо друго.А иначе предпочитам да изхвърля двигателя,отколкото мене да изнесат в дървено пардесю,затова и казвам,че не може да се угаси в този момент.Пък и баш тогава няма свободни ръце да го сторят . А по въпроса на колегата аз мисля,че ако нивото на маслото си му е наред трябва да провери налягането,което прави маслената помпа,а и самия датчик за лампата дали е изправен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свети ми лампата за маслото!!!

                            На мен винаги ми свети под 1000 оборота. Ако леко натисна газта или дръпна смукача - угасва. Светва и при пускане по наклон, въпреки че е малко над 1000. Получи се при слагането на газовата уредба. Ако оборотите се регулираха така, че лампата да загасне, колата не работеше добре. Така нареченият майстор ми каза така да си я карам и в интерес на истината наистина минах години и много километри без проблем.
                            www.offnews.bg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Датчикът е най-вероятният източник. При стареене някои от тях почват да искат много високо налягане, за да изгасят лампата. Най-добре да се смени, той нищо не струва и се сменя както си с костюм.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X