Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Свети ми лампата за маслото!!!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Основния плюс на такава важна за машината система, като мазилната, е нейната простота. И надеждност, ако може. При системите със сух картер, първата помпа работи в доста неблагодарен режим, който и осигурява всичко друго, но не и дълъг и спокоен живот. Преразходът на енергия - отделно. За състезания е супер, вероятно за авиацията също бива (на потискаща цена), но за редовата лека кола и даже джип, ...
    Е защо външната помпа да харчи повече от вътрешната? Освен това лично аз предпочитам на Н километра да сменям помпа, но да не правя двигател останал на сухо при яко катерене с всичката газ.

    ПП Имал съм редова лека кола със сух картер. Вярно немска кошница с 4 педала
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      До: Свети ми лампата за маслото!!!

      Преди всичко две помпи харчат повече от една.
      Освен това, първата, на неравни интервали засмуква масло и газове. От това следват такива интересни резултати като удари в привода, кавитация и тн. Не, че не може да се направи добре, просто е по-лесно да подложиш една тава под двигателя. Което пък в повечето случаи работи - или поне преди него се прецаква горивозаборникът, карбураторът или каквото още там зависи от пространственото положение.

      От друга страна, ако си решил другите проблеми, този с маслото е от лесните - или поне не крие технологични предизвикателства.

      Коментар


      • #63
        До: Свети ми лампата за маслото!!!

        Ладата е 21214, произведена 2006 год. След поредната смяна на маслото, в момента с MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40 и някакъв измислен украински филтър, лампичката започна да изгасва със закъснение от около 2 секунди. Бях писал тук.
        Въпросите са следните:
        1.Да купя ли нов маслен филтър и каква марка или проблема може да е от маслото?
        2.Да пробвам първо само с филтъра, че маслото е по-скъпия консуматив?
        3.Ако е да, трябва ли да източа цялото масло и после да го налея отново при условие, че е на 2000 км. или ще изтече незначително количество от отвора на двигателя за филтъра без да развивам капачката на капака за клапаните?
        Благодаря!
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #64
          До: Свети ми лампата за маслото!!!

          Категорично филтър. И щом не задържа, се сменя много лесно -
          просто я изчакваш няколко часа без да я палиш, отвиваш стария филтър и навиваш новия. Нищо няма да изтече.

          Коментар


          • #65
            До: Свети ми лампата за маслото!!!

            Благодаря за светкавичния отговор Ясене!
            А някакво предложение за филтър?
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #66
              До: Свети ми лампата за маслото!!!

              Не знам. Аз не ги подбирам много-много, Бош, Филтрон, Манн, някакви руски - ако не е очевидно менте, го слагам, а ако прави като твоя - сменям.

              Коментар


              • #67
                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                След смяна на филтъра с руски, купен от официален представител на Лада, лампичката след запалване веднага изгасва.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #68
                  До: Свети ми лампата за маслото!!!

                  При възможност, поне за Лада Нива, са за предпочитане оригиналните консумативни части, които вносителите на нови коли монтират в сервизите си на автомобилите при гаранционните прегледи.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #69
                    До: Свети ми лампата за маслото!!!

                    За маслените филтри да кажа, че през време на гаранцията два пъти сменях масло в оторизирания сервиз и двата пъти слагаха не руски филтри и то различни. За съжаление не обърнах внимание на марката но бяха по-дълги от руския, който купих сега от тях. На този пише, че е за 2108 и определено е по-къс. В упътването за марките и модели автомобили на самия филтър не е спомената Нива и разните и модификации. Преди да отида в сервиза минах през специализиран магазин за филтри и други подобни консумативи но в каталога им за филтри беше упомената Нива до 1999 год. и момчетата не бяха сигурни дали ще стане. Сега мисля, че става всеки, на който му е същата присъединителната резба към двигателя но и колкото е по-голям е по-добре.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                      ...Сега мисля, че става всеки, на който му е същата присъединителната резба към двигателя но и колкото е по-голям е по-добре.
                      Определено е така. В Нива няма никакви ограничения на мястото, а големият филтър има много предимства. Стига да му работи клапата. Между другото, идея нямам защо за 2108 (Самара) специално правят по-малки филтри, след като всичко е същото.


                      А за оригиналните консумативни части - trapera силно ги надценява. Нива изобщо не е претенциозна за повечето неща, а за вносителите не мога да кажа много добри думи.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                        За маслените филтри да кажа, че през време на гаранцията два пъти сменях масло в оторизирания сервиз и двата пъти слагаха не руски филтри и то различни. За съжаление не обърнах внимание на марката но бяха по-дълги от руския, който купих сега от тях. На този пише, че е за 2108 и определено е по-къс. В упътването за марките и модели автомобили на самия филтър не е спомената Нива и разните и модификации. Преди да отида в сервиза минах през специализиран магазин за филтри и други подобни консумативи но в каталога им за филтри беше упомената Нива до 1999 год. и момчетата не бяха сигурни дали ще стане. Сега мисля, че става всеки, на който му е същата присъединителната резба към двигателя но и колкото е по-голям е по-добре.
                        защо колкото е по-голям е по добре.това не разбирам нещо

                        Коментар


                        • #72
                          До: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                          защо колкото е по-голям е по добре.това не разбирам нещо
                          Не че е гаранция, но като е по-голям, вероятно е с по-голяма площ на хартиения филтърен елемент. Така създава по-малко съпротивление и улавя повече частици замърсител, освен това му е нужно повече замърсяване, за да се запуши. И увеличава общия обем масло в системата, с което забавя химическото му износване. Все хубави неща.

                          А, и по-удобно се хваща, за да се отвие.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не че е гаранция, но като е по-голям, вероятно е с по-голяма площ на хартиения филтърен елемент. Така създава по-малко съпротивление и улавя повече частици замърсител, освен това му е нужно повече замърсяване, за да се запуши. И увеличава общия обем масло в системата, с което забавя химическото му износване. Все хубави неща.

                            А, и по-удобно се хваща, за да се отвие.
                            химическото износване какво общо има с голимината на филтара.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Химическото износване е обратно пропорционално на общото количество масло в системата. Филтърът може при равно ниво в картера да даде разлика от 200-400мл. Това са 5 или 10 процента, ама кой ти ги дава - още повече, че винаги човек си купува 4л масло, а ладата събира по-малко.

                              Все се чудя съществуват ли още по-големи филтри, които да пасват. Има едни по една педя дълги и пак толкова дебели, но не знам има ли със същата резба.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                                според мен няма значение колко е голям филтъра.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X