Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Свети ми лампата за маслото!!!

    Има бе - събира различно количество масло. Отделно другите ползи.

    Коментар


    • #77
      До: Свети ми лампата за маслото!!!

      На ладата,1979-ти набор,която имах удоволствието да експлоатирам известно време,слагахме само този:
      http://www.mann-hummel.com/mf_prodka...gobackToPage=1

      ...изглежда е най-големият възможен(по каталог).Отговаря на Mahle OC 133(същите размери):
      http://217.6.60.45/mahle/_action/Con...e=filterDetail

      Другите 2 филтъра са по-малки,резбата им е същата.Разликата в обемите м/у най-големия и най-малкия ладов е почти двойна.
      Каталогът позволява и търсене по размери:
      http://www.mann-hummel.com/mf_prodka...eys=21.1.0.1.1

      ...лампата гаснеше веднага,ядове никакви,прекрасни спомени от автомобила .
      П.С. Съгласен-всяка капка повече е в полза.

      Коментар


      • #78
        До: Свети ми лампата за маслото!!!

        двадесет грама масло с какво подобряват работата на двигателя.филтъра така или иначе го сменяте на определен пробег.искате да кажете че ще събере двадесет грама повече боклуци ли.което не е вярно

        Коментар


        • #79
          До: Свети ми лампата за маслото!!!

          Оф.

          Първо, не са 20 а 200 поне. Второ, ако имаш 20г боклуци от 10000км все едно си загазил.

          Ползата е, че имаш 5% или 10% повече масло, които са съответно по-издържливи на окисление, подкиселяване, понижение на пламната температура и износване на добавките.

          Коментар


          • #80
            До: Свети ми лампата за маслото!!!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Оф.

            Първо, не са 20 а 200 поне. Второ, ако имаш 20г боклуци от 10000км все едно си загазил.

            Ползата е, че имаш 5% или 10% повече масло, които са съответно по-издържливи на окисление, подкиселяване, понижение на пламната температура и износване на добавките.
            на 4литра 5процента колко е

            Коментар


            • #81
              До: Свети ми лампата за маслото!!!

              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
              на 4литра 5процента колко е
              0.2 литра.

              Коментар


              • #82
                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                Не мога да ги отворя тези линкове и те тва е.

                Токарев, абе двеста грама са си 200гр.
                Аз като пия от Дедовата убийца 200гр. и паля като ракета носител . 56-57гр. я спира. По едно кило пие на ден. Как е жив тоя човек, цяло село се чуди
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #83
                  До: Свети ми лампата за маслото!!!

                  значи искате да кажете че малкък филтър събира примерно 400грама масло а по големия ще събере с 200грама повече демек 600 грама така ли?според мен разликата в големия и малкия филтър няма да е 200грама а по малка.неискам да оспорвам вашите мнения защото те са верни но само на ТЕОРИЯ на практика двигател въобще няма да ги усети.друго щеше да бъде ако разликата е 1000грама тогава вече ще бъда съгласен с вас.аз например съм решил въпроса с пламната температура и запазване качеството на маслото при големи натоварвания с поставянето на маслен радиатор който събира 500грама масло.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Кога пък този двигател е имал проблем с горещо масло? И откъде захранваш радиатора? Иначе бива.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Свети ми лампата за маслото!!!

                      утре ще направя снимки че сега е вече тъмно.там където се навива масленния филтър завивам един фланец с два извода за маркучите.после навивам масленния филтър.на този фланец има и клапан маслото не минава постоянно през радиатора а само при много високи обороти.на снимката най добре ще се види

                      Коментар


                      • #86
                        До: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Кога пък този двигател е имал проблем с горещо масло? И откъде захранваш радиатора? Иначе бива.
                        при лек офроуд няма проблем.но при големи натоварвания на двигателя когато и две перки охлаждат и температурата е около 100градуса е по добре да имаш и маслен радиатор.както всички знаем едно от предназначението на маслото освен да смазва двигателя е и да отнема температура.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Аз нещо не успявам да включа лесно втора степен на перките. При супер-тежки изкачвания на първа ниска перките се колебаят примерно 80% на първа степен и 20% на втора.

                          Но пък, от друга страна, моята Нива е 1.6. 1.7 може да има различни проблеми.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            .......Все се чудя съществуват ли още по-големи филтри, които да пасват. ......
                            Пробвай от Опел 2,3 ТДИ. Поне 2 пъти е по-голям от ладовия и е със същата стъпка на резбата (М 20х1,5 май беше) и размер на уплътнението отпред....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #89
                              До: Свети ми лампата за маслото!!!

                              и моята нива е 1.6 с две перки от лада самара радиатора ми е от 1.7 алуминиев по голям вентилаторите ги включвам предварително температурата на водата стигаше около 100градуса.при вклучването на масленния радиатор не надвишава 90 при НЕЧОВЕКИ БУКСУВАНИЯ такива и явор можеби не е правил на състезания

                              Коментар


                              • #90
                                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                                Ясно. Аз се охарчих за нормални Нивови, но май има смисъл. Самаровите трябва да са зад радиатора, където пък трудно се монтират. Като са отпред и работят наопаки, работят по-слабо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X