Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Свети ми лампата за маслото!!!

    ТОКАРЕВ Добре щом се хващаш за думата ДЕБИТ ще я променя.ТОКАРЕВ





    Не се хващам за думата а за принципа за това ,че ти искаш да премериш нещо съвсем различно от налягането!
    Всъщност ти потвърди,че искаш да мериш дебит в случая в който съветваше да се отвие масления филтър и да се гледа какво ХВЪРЛЯ и според теб как да разбере нормален човек какво трябва да излиза от дупката според теб мерната единица е 1-хвърля 2- хвърляния итн.
    И друго ако му е пукната маслената магистрала или са му износени основните и биелните лагери от дупката пак ще хвърля масло но налягане пак няма да има така,че и принципа ти на измерване нещо не е много точен.
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #47
      До: Свети ми лампата за маслото!!!

      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
      ТОКАРЕВ Добре щом се хващаш за думата ДЕБИТ ще я променя.ТОКАРЕВ





      Не се хващам за думата а за принципа за това ,че ти искаш да премериш нещо съвсем различно от налягането!
      Всъщност ти потвърди,че искаш да мериш дебит в случая в който съветваше да се отвие масления филтър и да се гледа какво ХВЪРЛЯ и според теб как да разбере нормален човек какво трябва да излиза от дупката според теб мерната единица е 1-хвърля 2- хвърляния итн.
      И друго ако му е пукната маслената магистрала или са му износени основните и биелните лагери от дупката пак ще хвърля масло но налягане пак няма да има така,че и принципа ти на измерване нещо не е много точен.
      Единствения смисъл да се гледа дебита е :
      1. Има яко масло през сваления филтър - изключва се повредена помпа или цедка в картера. И се търси датчик , маслен филтър и съответно лагерите .
      2. Няма масло на филтъра или едвам хвърля - значи трябва да се отваря картера . Проверка на цедката и маслената помпа .
      Тази проверка насочва къде да се търси проблема .
      Ако човек иска - сменя си датчика за налягането на маслото.
      Ако проблема не изчезне - или лагери или маслена помпа или цедка .
      Пак идваме до насочване .
      Нищо лошо няма да се направи най-безобидното и да се ориентираме къде да продължим да ремонтираме . Толкова !

      Коментар


      • #48
        До: Свети ми лампата за маслото!!!

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        Колега нека да се научим да се изразяваме правилно как според теб се измерва дебит на маслена магистрала не се ли измерва налягането?
        От моите наблюдения върху автомобилите за двигателното масло му се следи налягането а не дебита може и да има автомобил на който да му се следи дебита или потока но аз не се сещам за такъв а ти?
        И кога се появява налягане ако дебита е постоянна величина помисли малко!
        Дебита е променлива величина.Мери се на помпата.Определено количество масло за определено време.Мери се с уред НЕ едно хвърляне две хвърляния.Така че освен налягането се проверява и дебита
        Последно редактирано от токарев; 13-07-09, 19:00.

        Коментар


        • #49
          До: Свети ми лампата за маслото!!!

          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
          Дебита е променлива величина.Мери се на помпата.Определено количество масло за определено време.Мери се с уред НЕ едно хвърляне две хвърляния.Така че освен налягането се проверява и дебита
          Чудех се дали щом се мери дебита на помпата тя се демонтира от двигателя или се мери на двигателя палиш почваш да форсираш и си мериш дебита как става точно това мерене с какъв уред се мери в какви мерни единици трябва да бъде колко трябва да е дебита итн. опиши процеса защото така отвиваш филтъра и си мериш не става току виж докато си мериш ти блкоирал двигателя.
          Ето за налягането пише така мери се в мерна единица bar. и трябва да е 3.5-4.5 bar при 5400 обр на к.в.ама за дебита нищо не пише ?
          Въпрос:
          може ли да има налягане без нужния дебит за дадената система-отговор НЕ
          може ли да има дебит без да има налягане- ДА
          Ето тук ти е грешката
          с две думи търси се налягане а не дебит те двете неща са взаимно свързани първото което се проверява е налягането и да ти припомня,че байпасният клапан на помпата реагира на високо налягане а не на голям дебит.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #50
            До: Свети ми лампата за маслото!!!

            До сега щяхте да го измерите, става за 10 минути, а изпадате в излишни спорове. Налягането при 5600 об/мин. на 85 С , трябва да е в рамките на 4,5–6,5 кгс/см2 , което е равно на 4.59-6.63bar. От опит твърдя, че налягане повече от 5,5 кгс/см2 никак не е добре. Голяма опасност има да избие през уплътнението на филтъра или да повреди самия филтър, ако той е някоя куче-марка.

            Коментар


            • #51
              До: Свети ми лампата за маслото!!!

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Чудех се дали щом се мери дебита на помпата тя се демонтира от двигателя или се мери на двигателя палиш почваш да форсираш и си мериш дебита как става точно това мерене с какъв уред се мери в какви мерни единици трябва да бъде колко трябва да е дебита итн. опиши процеса защото така отвиваш филтъра и си мериш не става току виж докато си мериш ти блкоирал двигателя.
              Ето за налягането пише така мери се в мерна единица bar. и трябва да е 3.5-4.5 bar при 5400 обр на к.в.ама за дебита нищо не пише ?
              Въпрос:
              може ли да има налягане без нужния дебит за дадената система-отговор НЕ
              може ли да има дебит без да има налягане- ДА
              Ето тук ти е грешката
              с две думи търси се налягане а не дебит те двете неща са взаимно свързани първото което се проверява е налягането и да ти припомня,че байпасният клапан на помпата реагира на високо налягане а не на голям дебит.
              Помпата се изпитва на стенд демек сваля се от двигателя.Проверява се налягането и производителноста на помпата и действието на редукционния клапан.А ако искаш да мериш действителното налягане развиваш щатния датчик и на негово място завиваш механичен.НИКАДЕ НЕ СЪМ ПИСАЛ ЧЕ РАЗВИВАШ ФИЛТАРА.И на мадела ВАЗ незнам да има байпасен клапан на помпата.На филтъра знам че има

              Коментар


              • #52
                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                НИКАДЕ НЕ СЪМ ПИСАЛ ЧЕ РАЗВИВАШ ФИЛТАРА.
                Напротив в едно от предишните си мнения съветваше да се отвие масления филтър и да се гледало от там какво хвърля маслената помпа демек дебит но това вече няма значение защото ти:
                1- не помниш ясно какво сме писали в едно твое предишно мнение пишеш ,че маслената помпа има клапан за налягането и може да му е умекнала пружинката а сега не знаеш ладовата помпа да има такъв клапан байпасен регулиращ разтоварващ все за един говорим.
                2- доста от мненията са изтрити и твой и мой така,че спора е безмислен щом ще ни ги трият за какво да пиша при полужение,че утре някой ще го е изтрил без да помисли дали и колко на мен ми е струвало да го пиша и следя кой какво в писал.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #53
                  До: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  Напротив в едно от предишните си мнения съветваше да се отвие масления филтър и да се гледало от там какво хвърля маслената помпа демек дебит но това вече няма значение защото ти:
                  1- не помниш ясно какво сме писали в едно твое предишно мнение пишеш ,че маслената помпа има клапан за налягането и може да му е умекнала пружинката а сега не знаеш ладовата помпа да има такъв клапан байпасен регулиращ разтоварващ все за един говорим.
                  2- доста от мненията са изтрити и твой и мой така,че спора е безмислен щом ще ни ги трият за какво да пиша при полужение,че утре някой ще го е изтрил без да помисли дали и колко на мен ми е струвало да го пиша и следя кой какво в писал.
                  Батка да не си някой таен агент на форума да правиш интриги?Ами то така ще ни искараш по някое мъмрене бре.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Свети ми лампата за маслото!!!

                    я верно да се кротвате, а?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Колега,какво стана открили проблема? И при мене се появи същия проблем- Нивата е 98г 1.7 моноинжекцион.На два-три пъти при по стръмни наклони при изкачване ми светва лампата на маслото за по 2-3сек.Нивото на маслото е добре,маслото е на около 2000км,полусинтетика 10w40. Странното е че лампата светва над 3-3500об,мисля че под тези обороти няма проблем.При спускане колкото и да е голям наклона не е мигала лампата. Тия дни мисля да сменя датчика на лампата и да търся начин да си монтирам датчик и за налягането като по старите ниви. Моля за съвети

                      Коментар


                      • #56
                        До: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Първоначално публикуван от vanko_niva Преглед на мнение
                        Колега,какво стана открили проблема? И при мене се появи същия проблем- Нивата е 98г 1.7 моноинжекцион.На два-три пъти при по стръмни наклони при изкачване ми светва лампата на маслото за по 2-3сек.Нивото на маслото е добре,маслото е на около 2000км,полусинтетика 10w40. Странното е че лампата светва над 3-3500об,мисля че под тези обороти няма проблем.При спускане колкото и да е голям наклона не е мигала лампата. Тия дни мисля да сменя датчика на лампата и да търся начин да си монтирам датчик и за налягането като по старите ниви. Моля за съвети
                        Елементарно - като се наклони двигателят при изкачване, маслото трудно се стича от главата в картера (пътят за това е покрай веригата, която дупка в този момент му идва високо), а това, което е в картера, пък се стича в задната му страна (противоположна на маслозаборника на помпата). При високи режими помпата качва всичко, което може да засмуче, горе в главата и остава в някакви моменти на сухо. При по-ниски обороти стичащото се масло е достатъчно.

                        Лечение - леко препълване на картера с масло, с компромиса, че тогава пък повече ще го гори. Истинското решение е може би система за сух картер и отделен, по-голям маслен резервоар.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Истинското решение е може би система за сух картер и отделен, по-голям маслен резервоар.
                          Подкрепям с две ръце. И ми е много интересно защо не се използва масово, като дори не е скъпа тая система. А има доста плюсове.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            До: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Подкрепям с две ръце. И ми е много интересно защо не се използва масово, като дори не е скъпа тая система. А има доста плюсове.
                            Основния плюс на такава важна за машината система, като мазилната, е нейната простота. И надеждност, ако може. При системите със сух картер, първата помпа работи в доста неблагодарен режим, който и осигурява всичко друго, но не и дълъг и спокоен живот. Преразходът на енергия - отделно. За състезания е супер, вероятно за авиацията също бива (на потискаща цена), но за редовата лека кола и даже джип, ...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Защото става прекалено скъпа за производство. И усложнена. Иначе, никак не е голяма философия да се направи. Най-вече е необходима външна маслена помпа. От някой френски труп. Те има такива разни, дето се задвижват с ремък. Аз много се чудя, дали да не сдялам една такава система смазки. Дори компактно резервоарче съм си намерил. Събира към 4-5 л. масло.

                              Ясен. Когато верижния мотор е с достатъчно масло в картера, нищо му няма. Главата се пълни с масло чак до отвора за веригата. Започва да се оттича и от там. Или просто аз може би не съм катерил чак такива стръмнини, каквито някой явно се е опитал да качи с Нива. Другият вариянт е да се преправи оригиналния картер, за да събира 1л. масло повече. Надолу към диференциала може да не може, ама настрани може да се добавя още обем. И мотора само ще спечели от това.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                                С Нива е тривиално да катериш точно такава стръмнина. Проблемите са по-големи с неизносен двигател, който няма здравословен поток от газове, подтикващ маслото в правилната посока.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X