Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

    Колега какво ф ти е сега изпускателната система ?

    Коментар


    • #62
      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

      в момента всичко което може да се нарече генерация е около метър ф50 тръба с резонатор от патрол които свършва преди задната гума идеята ми е да е на 60 мм от хром никел до отзад че сега е нетърпимо шумна и ми опушва беличката джанта с сажди от кюмюр
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #63
        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
        в момента всичко което може да се нарече генерация е около метър ф50 тръба с резонатор от патрол които свършва преди задната гума идеята ми е да е на 60 мм от хром никел до отзад че сега е нетърпимо шумна и ми опушва беличката джанта с сажди от кюмюр
        Удължи генерацията до задната броня,сложи едно истинско гърне(не некЪФ кух резонатор),и си ти!А,специално за дизелов двигател не виждам смисъл генерацията да е с по-голямо фи!При бензиновия нещата са още по-засукани...!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #64
          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

          Аз съм без гърнета, тръбата е до отзад и двигателя диша добре. 1KD-FTV на 70-тка.

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          специално за дизелов двигател не виждам смисъл генерацията да е с по-голямо фи!При бензиновия нещата са още по-засукани...!
          Може да не виждаш смисъл, но хората го правят. Поинтересувай се.

          Коментар


          • #65
            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            в момента всичко което може да се нарече генерация е около метър ф50 тръба с резонатор от патрол които свършва преди задната гума идеята ми е да е на 60 мм от хром никел до отзад че сега е нетърпимо шумна и ми опушва беличката джанта с сажди от кюмюр
            Ти сега ли го разбра чак,слагай 60мм от единия край до другия без нищо,може и нормална тънкостенна тръба да не е хром никел,все 4-5 год.ще изкара,ама незнам ти дали ще я караш толкова-джипката де

            Коментар


            • #66
              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

              дали има смисъл не бих искал да коментирам това може да го напише само човек които не е наясно какво говори без някакъв резонатор няма да бъде със сигурност а Гена на хром ще е щото цената на алуминизирана за ауспух тръба е почти колкото на хромникеловата а и ми е слабост да си я направя сам от хром
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #67
                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                дали има смисъл не бих искал да коментирам това може да го напише само човек които не е наясно какво говори без някакъв резонатор няма да бъде със сигурност а Гена на хром ще е щото цената на алуминизирана за ауспух тръба е почти колкото на хромникеловата а и ми е слабост да си я направя сам от хром
                Ееее хром никела е материал в който се влюбваш един път и после искаш всичко да правиш с него,ако удържиш обаче

                Коментар


                • #68
                  До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  абсолютно съм съгласен ползвал съм го вече в нисана и предната ми спортна кола ...алфата а и в няколко други пак спортни ....сега ше го вкарам и в евридеиката ...че тя тойотата по стечение на обстоятелствата ми стана основна кола
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #69
                    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Аз съм без гърнета, тръбата е до отзад и двигателя диша добре. 1KD-FTV на 70-тка.

                    Може да не виждаш смисъл, но хората го правят. Поинтересувай се.
                    Интересувам се-ще се радвам да кажеш плюсовете и минусите?
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #70
                      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Интересувам се-ще се радвам да кажеш плюсовете и минусите?
                      Минусите са по-големия шум. А на турбодизелов двигател дебита газове, които излизат през тръбата, е доста по-голяма от на бензинка. Предвид че турбото така или иначе е някаква тапа, то самото наличие на резонатори е предимно с цел намаляване на звука. Разлика в пълненето и продухването на двигателя няма да има голяма. Обаче всеки милиметър в дебелина на тръбата, както и всеки милиметър като дължина, действат като допълнително препятствие за газовете. Тоест, от чисто физична гледна точка е по-добре тръбата да е с минимална дължина и максимално сечение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Да кажа и аз. Бях направил нещо като ауспух, което излизаше до задна дясна гума, тръба Ф50, и едно резонаторно гърне от УАЗ. Ефекта е само от голямото бръмчене, понеже джипа ми е сдясна дирекция бе невъзможно да се кара на отворен прозорец, освен при наличие на шлемофони Така че ходих да ми монтират ауспух-нормален с тръби Ф50, колата си върви супер/даже съм и по доволен/ и вече може да се кара със свален прозорец!! Така или иначе това не е състезателна джипка, и предпочитам да бръмчи по-малко!
                        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                        Коментар


                        • #72
                          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          f 50 е доста малък диаметър за тоя мотор..... и на 100 % генерация до отзад на 50 мм е в минус за мотора истината за турбо моторите е че ако може да няма ауспух хич е наи добре но наистина шума дразни доста ....както вече казах сега съм с 50 мм до задна дясна гума и резонатор от патрол и не се трае за това ще бъде на 60 мм до отзад с един резонатор от порядъка на 40-45 см дължина
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #73
                            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            Ако по-голямото "фи" е толкова хубаво защо производителя фабрично не го прави?!Явно нещата не са толкова прости?
                            Моля само за компетентни мнения по въпроса увеличения диаметър на ауспуха как се отразява на мощността,разхода,въртящия момент,турбото,и т.н.?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #74
                              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              добре защо тогавва си лифтваме джиповете слагаме големи гуми лебедки шнорхели и прочеее след като производителя го намислил как трябва да бъде а чувал ли си за икономии ами не се ли сещаш че за 86 коня и 50 мм стигат .....ама нали все пак целта е да повишим тая умопомрачителна мощ на поне едни 100 коня това достатъчно убедително ли ти е ако не ти земи загуби малко време и поразпитаи чичо гугъл на тема тунинг на турбо двигатели ако си достатъчно упорит може и да разбереш че не винаги направеното от производителя е наи практично и удобно
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • #75
                                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                                добре защо тогавва си лифтваме джиповете слагаме големи гуми лебедки шнорхели и прочеее след като производителя го намислил как трябва да бъде а чувал ли си за икономии ами не се ли сещаш че за 86 коня и 50 мм стигат .....ама нали все пак целта е да повишим тая умопомрачителна мощ на поне едни 100 коня това достатъчно убедително ли ти е ако не ти земи загуби малко време и поразпитаи чичо гугъл на тема тунинг на турбо двигатели ако си достатъчно упорит може и да разбереш че не винаги направеното от производителя е наи практично и удобно
                                Никак не ми е убедително!
                                Ако може по-обосновано и конкретно по питането ми за разход,мощност,въртящ момент и дали няма да се развърти турбото,като бясно?Инак проблема да си сменя цялата ауспухна система с по-голямо фи е точно никакъв!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X