Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    всички тея размисли които сте изписали се основават на догадки...много ви моля пишете неща които са проверени и са сигурни не знам как може да вярвате на някакъв полуграмотен продавач на авточасти ..или на оторизиран сервиз които твърди че няма схема ......и това всичко да ми го поднасяте тука като за чиста монета освен това да се твърди че на 6 волтови свещи за малко им се подавало 12 волта....е отново абсолютно несериозно и може да бъде изречено от човек които не знае какво говори ...без да се обиждате ама така си е ....
    Колега не се обиждам, ама и Вие не се палете толкова. Аз рядко пиша и се старая да не пиша глупости. Може би не всеки път се получава , ама се стараем.
    Та значи аз не разбирам от електроника, но съм имал проблеми със същия двигател, и просто споделям, какво съм патил. В детайли не си спомням точно, какви бяха параметрите на свещите и подгряването, но съм сигурен , че първоначално се подаваха повече волтове, а след няколко секунди напрежението падаше наполовина за още няколко секунди (може да бяха и минути). Лично съм го мерил с уреда. В моя случай ,след като падне напрежението наполовина продължаваше да подгрява на топъл двигател още дълго (даже май въобще не изключваше) и свещите изгаряха за дни. Още си пазя разваления таймер, но свещи не пазя да ги видя, колко волта бяха 6,8 или 11.

    Сегашния ми Тойота е с 24 волтова система, а свещите са 14 волта. Тук още съм нямал проблеми и незнам каква е системата.

    Коментар


    • #47
      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

      А при официалния вносител имат само електрическите схеми на ел. инсталацията , но не и на отделните модули. Ако някой си намери схема на таймера (електронния блок за подгревните свещи) му го давам да си го ремонтира.
      Последно редактирано от Цанко; 14-12-09, 11:56.

      Коментар


      • #48
        До: lj-70 за леки разходки...и не само

        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
        ма те тежат вееее ама имам резервен вариант де скиваи ко стаа ако се скъса това въпреки че се съмнявам ще мина на алумин с силиконови колена ем по рацерско
        Извинявам се, че се включнвам за по-стар пост, но от тази гледна точка се виждат повече подробности.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

          Да уточня. На този двигател свещите са за 11 волта! След това, се включва друго реле, което пропуска напрежението през ТОВАРНО съпротивление. Точка. Писъл съм го вече, но не намирам темата..

          Коментар


          • #50
            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

            Прав си Мите, в руския сайт съм чел за накакъв "гасящ резистор" чрез който продължава да се подава по ниско напрежение. Обаче все пак има и 2L-T с 6 волта свещ, ей тук набарах един каталог: http://www.bosch.com.au/content/language1/html/4842.htm . Само , че я дават за Хай Лукс , а 70-ките ги дават само след 90-та година с 11 волта свещи, но моята 70-ка беше 88 г, и все си мисля , че беше с такива свещи. А сегашната ми Тойотка с двигател 2H, 24v е с 14v свещи и най вероятно същата система за подгряване.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

              на никого не съм се обидил ама четете темата и тогава коментираите описъл съм наи подробно че свещите ми подгряват на 12 волта първоначален подгрев от няколко секунди след което лампата загасва и се включва второ реле което през товарен резистор в смукателния колектор ги пуска на 6 волта ....та в краина сметка свешите на моята lj70 2.4td не са 6 волтови
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #52
                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                през товарен резистор в смукателния колектор ги пуска на 6 волта
                Хитро. Мислех че тоя товарен резистор само хаби ток на халост, а то какво било.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Хитро. Мислех че тоя товарен резистор само хаби ток на халост, а то какво било.
                  е па те сите резистори абят ток на халост, с изключение на нагревателите

                  на моята на времето пишеше на свещите 6V... но не съм сигурен дали са били оригиналните като я купих...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #54
                    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    е па те сите резистори абят ток на халост, с изключение на нагревателите

                    на моята на времето пишеше на свещите 6V... но не съм сигурен дали са били оригиналните като я купих...
                    В случая не е съвсем на халост. Топли въздуха, дето двигателя смуче, макар и малко. То е очевидно решение, ама не се сетих, макар това да е стандартно изпълнение например за резисторите за степените на вентилатора за въздуха в купето.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      моя товарен резистор тъи като заради повреда в релето за управление на вторичния подгрев не се беше нагрявал кои знае от кога и като го подкарах бях свалил тръбата от интеркулера и почна да пуши гнязта по него са изпече
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #56
                        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Здрасти колега.
                        по въпроса с подгряването ще кажа само едно, на мойта 70ка 3-4 секунди и стигаха да пали на 1/4 (даже на 1/ при минус 15 миналата зима, така че ако сърпотивленето на датчика е в нормите( мисля че имаше графика Т/R)не му слагай резистор , а търси проблема другаде .

                        интересува ли те още модификация и настройка на бууст компенсатора?
                        правил съм го и мисля, че мога да намеря линковете със снимки и обяснения.
                        LJ 70 1KZ

                        Коментар


                        • #57
                          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          Първоначално публикуван от danchokatya Преглед на мнение
                          Здрасти колега.
                          по въпроса с подгряването ще кажа само едно, на мойта 70ка 3-4 секунди и стигаха да пали на 1/4 (даже на 1/ при минус 15 миналата зима, така че ако сърпотивленето на датчика е в нормите( мисля че имаше графика Т/R)не му слагай резистор , а търси проблема другаде .

                          интересува ли те още модификация и настройка на бууст компенсатора?
                          правил съм го и мисля, че мога да намеря линковете със снимки и обяснения.
                          ами за съжаление на моита не и стига и ме кара да давам по 2 пъти подгреш преди да стартирам за първи път двигателя....и това не е кои знае каквъв проблем но ме дразни ама от как започна да пали съм я отсвирил и си я карам така де
                          а инак по темата с модификацията на буст компенсатора ....да интересува ме даваи инфото от първа ръка ще ти бъда безкраино благодарен
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #58
                            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            ето първо няколко схеми на компенсатора, все пак да се знае какво правим
                            Прикачени файлове
                            LJ 70 1KZ

                            Коментар


                            • #59
                              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              необходими материали за модификацията = малко инструменти, търпение и около час свободно време и 0 лева
                              ето го и линка по който аз работих
                              http://dahn.webcity.com.au/~toy49040/forum/viewtopic.php?t=8972
                              доста е дълга темата но имай търпение да я прочетеш
                              да кажа ,че ефектът от цялата работа е задоволителен = по-добро ускорение и "усещаш" турбото още от 1800 оборота нататък, при високите обороти проблема си остава , накъде четох че се оправя с разпределителен вал от 2.8 литров мотор и по-голям ауспух ,но това е друга тема.
                              Ако имаш въпроси или затруднения питай!
                              Последно редактирано от danchokatya; 21-12-09, 00:03.
                              LJ 70 1KZ

                              Коментар


                              • #60
                                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                колкото до ауспуха в момента в които свалих цялата заводска генерация и джипа качи с 500 оборота диапазона ...тоест като го купих вдигаше 3000 рпм и точка след демонтажа на ауспуха станаха 3500 и сега вече с малко нафта от винта станаха 4000 но все пак съм на мнение че трябва да се коригира буст компенсатора за да се постигне максималния ефект
                                искренни благодарностти за инфото наистина ще отделя време да разуча темата и да я приложа на тойотата ми

                                все пак темата е отворена и ако някои знае нещо или има какво да каже нека не се стеснява ни наи малко
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X