Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

    Яро , питай тракториста , дето ще те дърпа следващия път : колко коня е въпросния трактор ?
    Аз не съм вадил трактор от калта , но в селата наоколо ме дърпат 40годишни машини с по 100коня когато са били в завода .
    Прадпочитам окачване с много ходове , блокажи , подходящи дифове и раздатка и конете са ми последна грижа .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
      ...Сега нека ви кажа моето мнение имал съм няколко бензинови турбо автомобили повечето са карани на писта и мисля че бензиновия турбо двигател не е добра идея в офф роуда...
      Турбо автомобилите на писта и джиповете с турбо бензинови двигатели понякога имат общо само защото и при двете се споменава "турбо".
      При арабите, едва ли ще отречеш, че говорим за офроуд, а там без турбиниран бензинов двигател нищо не правиш. Не случайно APS/Safari бълват турбини за 4.5/4/7 на ТЛК и 4.2/4.5/4.8 на Патрол като луди. Виж клипа, който е дал Митко по-горе.

      Но, факт, друг е въпроса колко е смислено това тук.
      Съгласен съм с Митко (Джамбазов), че 22R(E) е изключително лесен за тунинговане и увеличаване на мощността в това отношение. С малко ще получиш не малко...

      Коментар


      • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

        Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
        Яро , питай тракториста , дето ще те дърпа следващия път : колко коня е въпросния трактор ?
        Аз не съм вадил трактор от калта , но в селата наоколо ме дърпат 40годишни машини с по 100коня когато са били в завода .
        Прадпочитам окачване с много ходове , блокажи , подходящи дифове и раздатка и конете са ми последна грижа .
        Разбирам те накъде биеш, но според мен не си на прав път.
        Както и да е, всеки си има право не неправилно мнение, не споря.

        Коментар


        • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Турбо автомобилите на писта и джиповете с турбо бензинови двигатели понякога имат общо само защото и при двете се споменава "турбо".
          При арабите, едва ли ще отречеш, че говорим за офроуд, а там без турбиниран бензинов двигател нищо не правиш. Не случайно APS/Safari бълват турбини за 4.5/4/7 на ТЛК и 4.2/4.5/4.8 на Патрол като луди. Виж клипа, който е дал Митко по-горе.

          Но, факт, друг е въпроса колко е смислено това тук.
          Съгласен съм с Митко (Джамбазов), че 22R(E) е изключително лесен за тунинговане и увеличаване на мощността в това отношение. С малко ще получиш не малко...
          Ами Яро аз съм се аргументирал защо не искам турбо мотор вече , но ще го кажа пак причината е последствията иначе да идеята е блазнеща но усложняването на конструкцията е предпоставка за нови проблеми , 20 ++ годишните и без това амортизирани трансмисии ще се пожелаят да напускат обекта и т.н.
          Арабите са друга бира не ги броя тях той чалмата като удари с кирката у задния си двор и потича течно злато
          За сега се отказвам от всякакъв вид тунинг предвид сезона а докато запее коса мисля да съм измислил съдбата на баба Яга каква ще е !
          поздрави !
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

            Не ме разбирай погрешно. Просто го предложих предвид на това, че е разглобена. Иначе има и доволно много китове и за моя 3В, но и аз нямам никакво време да се занимавам. А метнеш ли се в тунинга, трябва да знаеш къде да спреш, защото аз така направих една кола неизползваема за друго освен за извращения.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

              А я да ви попитам какъв размер гуми да си взема че това ми предстои и съм пред дилема която в оби линии е следната :

              1. 31/10.5/15 разумен и евтин вариант който няма да се отрази на ходовите качества на нормален път но пък малеят
              2. 32/11-11.5/15 умерен вариант цената е приблизително същата като на горния размер но са малко по големи и по широки което немунуемо ще навреди на динамика и разход на автомобила но пък изглежда по добре с тях а и клиренса се увеличава
              3. 33/10.5-12.5/15 тук вече съм на мнение че освен добрата визия и клиренс нещата клонят към бъещи проблеми с разхода на гориво динамиката и най страшното с трансмисията ,обезателно е нужен лифт какъвто не се предвижда не и за сега
              Само да уточня гумите най вероятно ще са калния вариант на Ханкок или вариант Б Купър дискавърър стт
              Давайте топката е във вашето поле
              благодаря предварително за обосновани отговори
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Не ме разбирай погрешно. Просто го предложих предвид на това, че е разглобена. Иначе има и доволно много китове и за моя 3В, но и аз нямам никакво време да се занимавам. А метнеш ли се в тунинга, трябва да знаеш къде да спреш, защото аз така направих една кола неизползваема за друго освен за извращения.
                Ами предвид че се нуждае повече от гуми лебедка брони боя и т.н. тунинга ще го оставим за по натам не се изключва напълно възможността след като завърша другите неща да и посегна . но с годините в тая област мисля че съм се научил къде да спра
                И аз като теб имам зад гърба си развалени автомобили неподлежащи на нормална употреба
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  А я да ви попитам какъв размер гуми да си взема че това ми предстои и съм пред дилема която в оби линии е следната :

                  1. 31/10.5/15 разумен и евтин вариант който няма да се отрази на ходовите качества на нормален път но пък малеят
                  2. 32/11-11.5/15 умерен вариант цената е приблизително същата като на горния размер но са малко по големи и по широки което немунуемо ще навреди на динамика и разход на автомобила но пък изглежда по добре с тях а и клиренса се увеличава
                  3. 33/10.5-12.5/15 тук вече съм на мнение че освен добрата визия и клиренс нещата клонят към бъещи проблеми с разхода на гориво динамиката и най страшното с трансмисията ,обезателно е нужен лифт какъвто не се предвижда не и за сега
                  Само да уточня гумите най вероятно ще са калния вариант на Ханкок или вариант Б Купър дискавърър стт
                  Давайте топката е във вашето поле
                  благодаря предварително за обосновани отговори
                  32х11-11.5х15 мисля,че ти е най удачният вариант за 15ки
                  за 16ки 235х85х16 е идеалния вариант
                  Между другото имам едни втора у-ба Гудрич Муд терен ама са 235х85х16 с 14-15мм грайфер

                  Коментар


                  • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Гената ме е изпреварил. И аз съм за тези размери. По големи тежат на мотора и товарят излишно дифовете. Все пак ти нямаш котвите отдолу.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      Познавайки Турбоделта от други форуми..... нема да издържи на напрежението и ше има тунинг...това е ясно!

                      Гуми 31 са екстра...гледай да не са каймани или други деривати на тая шарка и ако може да не са регнерати. Трее неква компромисна не толко агресивна шарка иначе на асфалта е...като да се засилиш с багер със 100км/ч...става страшно.

                      Само да питам защо така лошо изтрещехте с ремуса и станахте офф-роудари???

                      П.С. Не занам как са терените из Русе, ама голямото река близо т.е. трее май да са по-широчки гумите.

                      Коментар


                      • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                        32х11-11.5х15 мисля,че ти е най удачният вариант за 15ки
                        за 16ки 235х85х16 е идеалния вариант
                        Между другото имам едни втора у-ба Гудрич Муд терен ама са 235х85х16 с 14-15мм грайфер
                        Гена май току що ме кара във филм !

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Гената ме е изпреварил. И аз съм за тези размери. По големи тежат на мотора и товарят излишно дифовете. Все пак ти нямаш котвите отдолу.
                        Джамбазов мисля че ше се вслушам въпреки че нямам 16 джанти и т.н. ама предложението на Гената е много атрактивно и си заслужава филма Ти да ен би да имаш някой излишни джанти 16 за продан

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        Познавайки Турбоделта от други форуми..... нема да издържи на напрежението и ше има тунинг...това е ясно!

                        Гуми 31 са екстра...гледай да не са каймани или други деривати на тая шарка и ако може да не са регнерати. Трее неква компромисна не толко агресивна шарка иначе на асфалта е...като да се засилиш с багер със 100км/ч...става страшно.

                        Само да питам защо така лошо изтрещехте с ремуса и станахте офф-роудари???

                        П.С. Не занам как са терените из Русе, ама голямото река близо т.е. трее май да са по-широчки гумите.
                        Андрейчо мисля че усещаш нещата по добре от мен самия гумите ще са 32 /11.5 дано да ме върже схемата дет току що замислих а офф роуда беше по евтин заместител на дрифта ма не се оказаха точно така нещата
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          Да кажа и аз. При бензиновите 70-тки има един съществен проблем с големите гуми и това са бързите дифове. Предполагам си със 4.30 диф, както и аз. Когато взех тойотата беше със 275/70/16, което е 31.2'' и динамиката въобще не ми хареса. Скоростите бяха разместени. Реших заради по ежедневната и универсална употреба да намаля размера. Сега съм със 245/70/16 което отговаря на 29.5''. Динамиката е добра, но може и още. Все още има липса на въртящ момент, в някои случаи. Далеч съм от мисълта, че това е само от главното предаване, но просто този двигател се оказа с доста странна характерисика за бензинов такъв. За да има тяга трябва да е межу 2200 и 3500 оборота, което си е тесен диапазон с предимство че е в ниските. Та моето решение след година и нещо каране, е да сменя дифовете с 4.88 и да се върна на 31'' или 32'', защото с 29.5'' ставаш общо взето само за асвалта. От няколко човека отзивите са повече от положителни в тази конфигурация. Та попринцип и мен чуденката ми е межди 31х10.5х15 или 235х85х16.
                          Тук сам всеки трябва да си прецени какви терени са му приоритетни.
                          Последно редактирано от Jimi; 05-01-11, 22:24.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            Ами втория ти предпочитан размер 235/85/16 ще бъдат а ако е твърде куцичка стигаме пак до варианта с турбо да я позасилим
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              Карал съм бензинова Койота само за проба и двигателя си беше оптимизиран 'камионджийски'...тръгва плътно и добре от ниските...което си отлично за оффроуд....т.е. екстра си е.

                              В тая връзка...сега ако правех мойта Г-ега никога, ама никога немаше да слагам V8-ци и простотии за хиляди бимберици. Получи се нещо дето харчи 50/100км, заради изнесените гуми и фланци не моа си отвора прозореца щото Кайманите ме нахранват с буци пръст, сички КАТ-аджйи са мои, като видат ауспуха през калника и т.н. и т.н.

                              Гумите трее да са компромис за любителска джипка, за да става за асфалт. Честно казано съжалявам за Кайманите, щото освен за кал за друго е мъка.

                              Та на Павлин също му препоръчвам Муд терена от Гената. Карах служебна Тойота с такива...добре се получаваше.

                              Коментар


                              • От: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                от сичките ми моторни хобита, моторите беха най-евтини...най-новите пистарки (на година) беха по 12-13хил...и само караш.

                                ...офф-роуда е най-големото 'дърво'=скъпо ного дебиш, ма поне целогодишно си замесен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X