Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    На схемата има място за натягане на жилото, при мен тръгва напред и влиза в купето, не съм открил от къде се натяга, пак ще гледам.

    Коментар


    • #92
      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
      На схемата има място за натягане на жилото, при мен тръгва напред и влиза в купето, не съм открил от къде се натяга, пак ще гледам.
      Свали си чохълчето на ръчната.Там е шпилката за натягане, отпускане.

      Коментар


      • #93
        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Здравейте колеги!Не съм сигурен дали ще помогна, но вижте на снимката въпросното кривунделесто лостче, към коетосе закача жилото на ръчната.Щифта около то се върти има склонност да ръждясва и ако не се ползва често ръчната се стига до пълно сковаване.При което ръчната изглежда отпусната,а съответното колело задържа .Иска се да се извади щифта, почисти добре от ръжда, смаже и след сглобяване ръчната да се ползва често-при всяко паркиране.Пишете за резултата.
        Прикачени файлове
        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

        Коментар


        • #94
          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Колега и в книгата е така ама при мен не е така, утре ще го снимам, но и това което виждам е лостче и жило тръгващо перпендикулярно на колата, а при мен е директно към купето по дължина, утре ще снимам и да видим, да не би да бъркам нещо.

          Коментар


          • #95
            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Лагера на предно дясно колело започна да вие преди няколко дни. Веднъж вече бяха сменяни 2та предни. Сега от ГМ Ауто ни обявиха цена от почти 1000лв, щото не се продавал отделно, а идвал с главината... След което добавили и "има там и една щанга, тя не е много за смяна ама е тръгнала". Съответно тази щангичка струвала 60-70 лв, което прави 120-130 със смяната. Съответ но джипа няма да ходи там
            Днес на местна почва ни смениха лагера за общо 340 лв (от които 280 лв за немски лагер). Сега е прекрасна.
            Както в една друга тема се спомена: "Рапорт даден"

            Коментар


            • #96
              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
              Лагера на предно дясно колело започна да вие преди няколко дни. Веднъж вече бяха сменяни 2та предни. Сега от ГМ Ауто ни обявиха цена от почти 1000лв, щото не се продавал отделно, а идвал с главината... След което добавили и "има там и една щанга, тя не е много за смяна ама е тръгнала". Съответно тази щангичка струвала 60-70 лв, което прави 120-130 със смяната. Съответ но джипа няма да ходи там
              Днес на местна почва ни смениха лагера за общо 340 лв (от които 280 лв за немски лагер). Сега е прекрасна.
              Както в една друга тема се спомена: "Рапорт даден"
              Каква марка са тези немски лагери? Аз си бях поръчал лагери и водна помпа директно от производител, но така и не ми ги изпълниха. Следващият път пак ще ги поръчам, за да си ги имам за всеки случай.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #97
                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Не мога да отговоря. Баща ми се занимаваше с този случай. Написал съм така както ми го беше казъл. Имаше вариянт и за "Японски лагер", каквото и да е имал предвид механика, който беше около 50 лв по-скъп. Човека ни увери, че и 2та биха изпълнявали задълженията си еднакво добре. Отново времето ще покаже.

                П.П. Отново ще помоля Джамбазов да ни информира, дали наистина се продават само с главината. Ако е така, мога само да гадая какво са ни набутали в "официалният" сервиз при първата смяна. (не е Софийският). На всичкото отгоре бяха объркали нещо (предполагам са ги обърнали по някакъв начин), но ABS-а на предните колела не работеше и нямаше индикация, че е проблемен. Заради тази грешка бях на 10 сантиметра от размазването на едно Хюндайче, а при по-лош сценарий можеше и да се захлупя.

                Коментар


                • #98
                  От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  По каталозите - това е лагера.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.jpg
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5341245
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #99
                    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Ето една снимка как се предлага въпросният лагер. Вижда се, че е без главината. Не помня дали можеше да се извади самият лагер, но го има на различни производители. Оригиналният е на НСК или Койо по спомен. Тойота лагери не произвежда!

                    Прикачени файлове
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Някой знае ли как се сваля барчето, да се опитам да натегна ръчната?

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Ако може това да ти помогне. Иначе ми е трудно за обяснение.

                        Прикачени файлове
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Мерси много, а на задната част чертеж ако може

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:back console.gif
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5347128

                            И ако може тънко разяснение къде точно трябва да се барне за натягане на ръчната.
                            Вчера забелязах, че в момента едвам успява да закачи зъб и да се застопори лоста. Замръзнала ли е или причината е другаде?

                            П.П. Един въпрос ме тормози от доста време - аджеба за какво е това нещо?! Името му съвсем не ми помага: Automatic light control - а по светлините няма нищо автоматично
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:automaticlightcontrol.gif
Прегледи:1
Размер:11.6 КБ
ID:5347179
                            Последно редактирано от getsov; 13-02-12, 21:46.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              днес прегледах жилата на ръчната, влизат отзад директно без нищо, същото е и отпред под купето просто влизат, не се вижда никакви механизми и каквото и да е, явно ще се наложи да се сваля цялото барче. Гледах го днес и нещо не ми е ясно въпреки чертежите как става свалянето му.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                                днес прегледах жилата на ръчната, влизат отзад директно без нищо, същото е и отпред под купето просто влизат, не се вижда никакви механизми и каквото и да е, явно ще се наложи да се сваля цялото барче. Гледах го днес и нещо не ми е ясно въпреки чертежите как става свалянето му.
                                Ако механизма е като на 95, чохълчето е на лепки. Разлепяш го и вътре е шпилката за регулиране.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X