Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, в Авител София, ми развалиха устройството на ДВД навигацията, това което чете диска под предна дясна седалка. Пратиха го в някъв сервиз на Алпин на Черни връх и там нищо. Първо 180лв, после 350лв. искат и нищо и 30.
    Знаете ли човек, който може грамотно да я прегледа и ремонтира. Поздрави

    Коментар


    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      Чисто от любобпитство защо ходи да ти го развалят?
      Интересно ми че, щото се чудя дали може да служи за нещо оплезно тоя целия модул. "Радиото" ми управлява и климатика и съм с вързани ръце да го сменя. Чудя се дали не може са ползва някак входа от навигацията, поне за камера за паркиране... това онова...

  • 4.0 бензин е тая , която меВ кефи всред 120ките, бравос!
    ВеригиВ  иВ  вериги има. От по-сериозните ,дето са по 15-20кг each ,те са и по-обемниВ  ,а иВ  не те съветвам да си тормозиш финното предно дифче с тях .Другите ,дето мязат ,като на л.кола , предполагам ще събереш , а и ще се скъсат преди да роди дифа
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      4.0 бензин е тая , която меВ кефи всред 120ките, бравос!
      ВеригиВ иВ вериги има. От по-сериозните ,дето са по 15-20кг each ,те са и по-обемниВ ,а иВ не те съветвам да си тормозиш финното предно дифче с тях .Другите ,дето мязат ,като на л.кола , предполагам ще събереш , а и ще се скъсат преди да роди дифа
      Супер, да спре да вали, ще влизам с пръстомера, пълен ляв, пълен десен, пълен напред, пълен заден.... и ще меря колко място има.

      За сега виждам водите, но не знам кой чарк точно "роди".
      Дали е алтернатора, дали е "съединителя" му, дали е някой кабел на управлението му или силовия към акумулатора... за сега карам на батерии и вечер зареждам... Да им таковам и тия правила за фаровете посред бял ден... тия с теслите не им е лесно...

      Коментар


      • Тъй бих мерил на лека кола. Освем тоя тест , пробвай и като "кръстосаш"В  мостовете , дали ще закача . (качваш едната , само, гума по баирче , като естакадаВ  напр.). Едната гума да влезе силно в калника , другатаВ максимално да излезе-отлепи я от земята.
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • Някой може ли да ми даде насоки за окабеляването за теглича?
          Утре трябва да прекарам 4 деца (2-4г), 2 майки и себе си на 200км, до летище. Взех 2 допълнителни детски седалки, но проблема ще е с багажа. Не знам автобокса дали ще побере всички багажи, куфара и 2те колички...

          Едно ремарке под наем, щеше да реши всички проблеми (без навигацията в Созопол...), но имам съмнения в инсталацията.
          Пробвах с мултицета, няма никой между който и да е пин на буксата.
          Основно търсих фарове и мигачи, щото сам не мога да натискам спирачки...

          Та, въпроса ми е, да не би колата да очаква определен съпротивителен товар между някои от пиновете, за да пусне тоците, или да търся и прегледам бушоните?
          Съмнява ме, щото ако изгори крушка, всичко отива по-д ягодите, ама знам ли? Може да пропускам нещо, което не намирам в интернет...

          До колкото знам, модула за теглича, е някъде в багажника, откъм шофьорската страна...
          Ако не постигна успех сам, може да търся "специалист".

          Някакви препоръки, за сервиз, дето са (ре)монтирали окабеляване на заводски теглич на 120ка, във Варна?

          П.С. То за утре влака е изпуснат, но искам да мога да разчитам в бъдеще.
          Един курс Б+Е няма да ми дойде излишен.

          Коментар


          • Прати багажа по Еконт , утре да те чака , дето пожелаеш , или в който офис на Еконт пожелаеш=25лв . На връщане пак тъй
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
              Прати багажа по Еконт , утре да те чака , дето пожелаеш , или в който офис на Еконт пожелаеш=25лв . На връщане пак тъй
              То не е лоша идея, ама трябва да е много добре опакован. Бая бой ще отнесе. И нищо чупливо вътре. А В+Е защо е, до 750 кг. ремарке е без. Виж ако 120-ката е дълга, най-вероятно ще трябва винетка за ремаркето.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                Прати багажа по Еконт , утре да те чака , дето пожелаеш , или в който офис на Еконт пожелаеш=25лв . На връщане пак тъй
                Никога не ми е идвало на ум, а е МНОГО добра идея.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                  Прати багажа по Еконт , утре да те чака , дето пожелаеш , или в който офис на Еконт пожелаеш=25лв . На връщане пак тъй
                  То, 100% ще се прати част по еконт, защото в моя "багажник" ще има само нашата количка.
                  Ето как се смествахме при последното пътуване, ама бяхме 4 възрастни и 2 деца.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-07-30_13-22-10-733.jpg
Прегледи:572
Размер:90.2 КБ
ID:6761111

                  Работата е че има още една колчиака за близнаци и голям куфар с багаж, които ще бъдат Еконт-нати.
                  Останалото ще набутам в Авто бокса, който съм резервирал и в краката на пътниците.


                  За момента съм ги сложил така, вързани са с коланите (щото с ISO Fix влизат само 2), но едната майка ще се гърчи с най-малкото пътниче в багажника.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2021-07-31_13-40-37-634.jpg
Прегледи:560
Размер:173.1 КБ
ID:6761113


                  Сега се сетих да сложа 2 детски седалки отзад, а в стедата ще е едната майка, дето ще има достъп до всички.
                  Та, като гледат напред, всеки да вижда майка си

                  Те моите, до сега не са създавали проблеми, ама гостите са на 3г, близнаци и не говорят български.

                  Само маса/плот за преповиване нямам, ама дано всички устискат.


                  Относно ремаркето, предполагам дават под наем.
                  А категорията, бих я изкарал, за да добия необходимите умения.
                  Не разполагам с ремарке, с което да се уча да маневрирам сам, нито имам къде да го държа, ама ще е добре да имам опит, ако ми се наложи. Някога.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от large Преглед на мнение


                    Относно ремаркето, предполагам дават под наем.
                    А категорията, бих я изкарал, за да добия необходимите умения.
                    Не разполагам с ремарке, с което да се уча да маневрирам сам, нито имам къде да го държа, ама ще е добре да имам опит, ако ми се наложи. Някога.
                    Ремаркета под наем дават. Курса ще го караш на двуосно, а после ще караш едноосно. Има разлика в управлението. Ако ти идва отвътре ще се научиш сам на един паркинг за 15 минути. На курса ще се возиш из града и 1-2 пъти на полигон.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • Докопах сервизно ръководство за 120ка.

                      383 Мегабайта архив,
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.JPG
Прегледи:474
Размер:74.9 КБ
ID:6766649


                      Може да го изтеглите от тук:
                      https://drive.google.com/file/d/1YmN...ew?usp=sharing

                      Ако админите преценят, може да го включат в темата за сервизните ръководства и качат на FTP-то

                      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...86%D0%B8%D1%8F

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
                        Някой може ли да ми даде насоки за окабеляването за теглича?
                        .
                        Инсталацията, ако е оригинална, би трябвало да е с модул. До него идва силово захранване и разклонения от кабелните снопове на светлините, които са само за команда на транзисторите в управлението. Най-логично е, ако няма никакви светлини, да няма захранване към модула. Не е нужно да има товар, за да работят. Тук има ръководство за монтиране на инсталация, ако е 13 пинова, е описано къде имат предпазители, може да се погледне дали са здрави.
                        https://www.toyota-tech.eu/aimupload...7-J9561-00.pdf




                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • large
                          large коментира
                          Редактиране на коментар
                          Благодаря за инструкцията!
                          Мисля че при крика бях видял една кутийка, ама ще трябва да я снимам, за да огледам за разни номера по нея.
                          Буксата ми е със 7 пина.
                          Ще погледна и за бушоните. Даже от там трябва да почна.

                      • Най-добре влез в сайта и виж коя точно инсталация е твоята, защото за този LC120 има много разновидности. Щом е 7 пинова, предпазителите няма да отговарят на 13 пиновата, при нея има постоянно силово захранване от акумулатора, както и + през контакт.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X