Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Kолега Джамбазов , никой не споменава TLC 90/95 с коман рейл двигател. Те страдат ли от тези болежки? На моята 95 смениха дифтунгите и една дюза, но не съм чистил цедката и малко съм притеснен. Смяната я извършиха във фирмения сервиз в Бургас. Да отварям ли картера при следващата смяна на маслото? Благодаря.

    Коментар


    • #77
      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      http://www.youtube.com/watch?v=I7vhw...ature=youtu.be


      Toва е въпросния гаден шум, при леко подаване на газ се чува и около 1500об. Аз се предадох, не мога да го открия

      Коментар


      • #78
        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от morgi Преглед на мнение
        Kолега Джамбазов , никой не споменава TLC 90/95 с коман рейл двигател. Те страдат ли от тези болежки? На моята 95 смениха дифтунгите и една дюза, но не съм чистил цедката и малко съм притеснен. Смяната я извършиха във фирмения сервиз в Бургас. Да отварям ли картера при следващата смяна на маслото? Благодаря.
        Нищо не ти пречи при следваща смяна да промиеш картера, една гарнитура най-много в повече.

        Коментар


        • #79
          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Ако правилно помня дюзите на 90ката се различават от тези на 120ката с малко. Не е нужно да се сваля картера за проверката. Пуска се маслото, после се издухва с въздух под налягане двигателя през капачката за наливане на маслото като се уплътнява с един парцал. Духаш докато спре да капе, ще се учудиш колко много масло излиза по този начин. След това светиш с едно фенерче през пробката и се вижда половината цедка. Механиците в оторизираните сервизи задължително проверяват цедката при смяна на маслото за да си нямат ядове после те на килимчето.

          Относно шума от клипчето, нищо не чувам, има много паразитни шумове. От къде си, че аз пътувам много и мога да отделя няколко минути за една пътна проба ако минавам наблизо покрай теб.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #80
            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            София Люлин 10 до О'шипка. Утре пак ще пробвам да запиша клипче, то се чува баш как дрънчи, ама аз си го знам кое е дрънчането 0879277276

            Коментар


            • #81
              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Току що взехме ТЛКто от сервиза. Процедурата струваше 270 лв. с ДДС, но отне повече време от обещаното - дали заради празниците или в мотане... не е от значение. Може и да са ни направили отстъпка заради забавянето. Алтернативата беше рециклиран, който струва 900 лв + предаване на старият, или чисто нов за 1800.
              Дано са го направили качествено. С времето ще си проличи.

              П.П. Казали, че проблемът бил в статора - не съм разпитвал за други подробности.

              Коментар


              • #82
                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Колеги при мен ръчната я няма. Вчера разглобих да сменя задни накладки, защото мислех че са много износени и е от нея, но се оказа че си е барабан и няма нищо общо с другите. Така м/у другото е и на Крайслера, където е същия проблем Та питанието ми е как се регулира ръчната и/или защо вобще я няма, лоста е почти като откачен. предполагам се сваля барчето и се натяга, ама по-добре да каже някой. Вчера махнах и корите под двигателя, 4 кофи кал махнах от тях, но и без тях дрънченето е същото, та не е от тях 100% търсенето продължава за сега 100% безуспешно, ще свалям май таблото, защото съм се заинатил нещо много Весело посрещане на НГ от мен и догодина да сменяваме само масло или с по-хубав модел ( ако има )

                Коментар


                • #83
                  От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Момчета лош знак ли е да замирише на съединител ?
                  Колата беше пропаднала в една канавка и докато отида аз едни специалисти са буксували и незнайно защо миришеше около нея на съединител...

                  Коментар


                  • #84
                    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                    Момчета лош знак ли е да замирише на съединител ?
                    Колата беше пропаднала в една канавка и докато отида аз едни специалисти са буксували и незнайно защо миришеше около нея на съединител...
                    Не е много добре със сигурност. Но все пак не е задължително като замирише, да е заминал съединителя. Всичко зависи от това - колко време са боксували и колко е стар самия съединител. Предполагам, че като се покара, бързо ще се разбере, дали има поражения.
                    Преди две години с моята(бивша) Витара, се опитах да се кача на прословутия баир на Бистрица, само на задно. След това се опитах и на двойно, но без никаква засилка и накрая се качих на бавни. Горе съединителя пушеше, сякаш колата гори. После си я карах още две години, продадох я и човека си я кара и сега без никакъв проблем.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #85
                      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Принципно могат да се отпуснат пружините или да изгри феродото ако не е качествено, но в повечето случай се разминава

                      Коментар


                      • #86
                        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Здравейте, колко е боксувано нямам идея. Съединителя е оригиналния на 190 000 км. Говорих с баща ми преди малко и каза че му се струвал по слаб, но как да го тълкувам това не знам...


                        Охх, сега наново трябва да се боядисва от едната страна, щипки на веждите изправяне...


                        (Извинете за спам-ма)

                        Коментар


                        • #87
                          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Никой не каза нищо за ръчната колеги, как се натяга?

                          Коментар


                          • #88
                            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Здравейте, не знам дали проблема е хроничен, но съм на 2-ро жило за ръчната... Просто клеясва и като дръпнеш ръчната и после я свалиш почва да задържа ( в моя случаи задно ляво).
                            В момента забелязвам, че само едното колело ми държи, какво пак е станало не знам, като сменям маслото ще го разгледам и него.

                            Като стана на въпрос за масла, какво масло ползвате за двигателя ?

                            Коментар


                            • #89
                              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              5/30 GM ско слагам. Мен в момента ръчната я няма вобще.

                              Коментар


                              • #90
                                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Виж в прикачения файл.Предполагам ръчната е на същия принцип.
                                Прикачени файлове
                                0+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X