Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Тя работата е омазана вече. Питането е пост фактум.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Оня ден пуснах едни снимки, които не се четяха. Сега имам по качествени и ги пускам за информация на потребителите. Отбелязвам, че информацията е за Русия, и всеки сам решава върши ли му работа, или не.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Странно тук ги облсужват на 15 хиляди километра

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          4. Има ли си адекватна защита 120-ката на двигател, предавки и резервоар за леки разходки т.е. може да задере някъде в чакъл, но няма да скачам с нея от високо, нито ще се хлъзгам по скали? За излизане извън пътя необходимо ли е, да се слагат дуралови защити? Трудно ли се монтират т.е. може ли да ги сложи всеки или е по-добре в сервиз на Тойота? Каква марка е пропоръчителна Тойота или ARB? други?

          Здравейте.
          Скоро правих такива защити за Ленд Круйзер 3.0ТДИ 98г.Направени са от 2,5мм. стомана и след това са поцинковани.Стана много здрава метална кора.

          http://pichost.name/images/2014/03/04/DSC02416-1.jpg
          http://pichost.name/images/2014/03/04/DSC02407-1.jpg
          http://pichost.name/images/2014/03/04/DSC02395.jpg

          Коментар


          • Колеги,
            Започнах обслужването на ТЛК-то:
            - в Тойота Пазарджик се възползвах от кампанията, която включва следното: подмяна дихтунги на дюзите и на изгорелите газове, гарнитура на главата, почистване на цедката на картера, смяна на масло и маслен филтър. Всичко това е безплатно и се поема от Тойота
            - отделно ми смениха маслата на дифовете и раздатката
            - гресираха + огр. на завои
            - диагностика тестер - всичко е ок
            - смениха ми горивния филтър (аз си смених въздушния, ще сменя и на купето)
            - сложих от добавката за почистване и налях догоре по-скъп дизел
            Остава ми да сменя тампоните на стаб. щанги и на носачите.
            За чип-тунинга ще изчакам да оправя другите неща и тогава ще реша дали да го слагам, но определено ми се струва, че има нужда.
            Останах много доволен от обслужването в Пазарджик, нищо общо с Пловдив. После ще кача някоя снимка на фактурите, за да има актуална информация за част от услугите в Тойота.

            Качвам и снимките:
            безплатната кампания (разписката е за тяхната отчетност)-
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kampaniq Toyota.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5571127
            масла диф, раздатка и труд -
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:masla diff i trud.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5571128

            тестер -
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tester.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5571129
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-03-14, 10:15.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от kocikoc Преглед на мнение
              ...

              - в Тойота Пазарджик се възползвах от кампанията, която включва следното: подмяна ... гарнитура на главата ...
              Ще си позволя да те поправя - сменили са гарнитура на капака на главата.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                От известно време в темата се споменава за някаква кампания и безплатна смяна на разни неща от сервизите на Тойота.Може ли малко подробности по въпроса.За сервизите в цялата страна ли става въпрос,за кои коли точно важи,каква е процедурата.....и т.н.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Ще си позволя да те поправя - сменили са гарнитура на капака на главата.
                  Сигурно си прав. Аз не съм наясно и това съм запомнил.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
                    От известно време в темата се споменава за някаква кампания и безплатна смяна на разни неща от сервизите на Тойота.Може ли малко подробности по въпроса.За сервизите в цялата страна ли става въпрос,за кои коли точно важи,каква е процедурата.....и т.н.
                    Би трябвало да важи за всички официални сервизи. Обхваща по-стари автомобили. По-горе съм описал подробно какво точно включва. Какво направих аз - обадих се в сервиза, попитах за кампанията, дадох VIN, след потвърждение, че мога да се възползвам си запазих дата (трябват им около 3-4 дни да доставят ремонтния комплект). Цялата процедура плюс допълнителните услуги се извършиха за един работен ден.

                    Коментар


                    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                      Отиваш, казваш си шасито и ти казват какво активно има за теб.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Тия дни бяха сменени разни биалетки отпред и отзад, единият преден спирачен апарат беше блокирал, и същият или другият имал спукано буталце. Вече са ревизирани и с нови накладки. Ефекта от смяна на биалетките е фрапиращ - возията стана още по-хубава, вече не се усещат разни дразнещи звуци и вибрации при минаване през дупки.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                          Тия дни бяха сменени разни биалетки отпред и отзад, единият преден спирачен апарат беше блокирал, и същият или другият имал спукано буталце. Вече са ревизирани и с нови накладки. Ефекта от смяна на биалетките е фрапиращ - возията стана още по-хубава, вече не се усещат разни дразнещи звуци и вибрации при минаване през дупки.
                          Същото беше и при мен ,след смяната на биалтките вози доста по стегнато !!

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Някой знае ли как да деактивирам по цивилизован начин сирената на оригиналната аларма или поне да намаля чувствителността? Варианта с рязането на кабела на сирената е ясен.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                              Някой знае ли как да деактивирам по цивилизован начин сирената на оригиналната аларма или поне да намаля чувствителността? Варианта с рязането на кабела на сирената е ясен.
                              Натискаш "заключ" два пъти!
                              Т5
                              Crossrunner

                              Коментар


                              • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                                Да питам - къде зареждате? Явно кьопавата нафта е големия враг на 120-ката. Та OMV, eko, lukoil, rompetrol, petrol?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X