Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарски неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарски неща

    то колеги хубаво правите по нещо на джипките ,но пускайте и по някоя снимка!
    0887791432-Митко

    Коментар


    • От: Витарски неща

      Ще, ще. Само да стъпи на земята, да тествам малко кое как е, снимки ще има.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Витарски неща

        Съфорумци имам едно питане.
        От скоро стрелката на температурата ми " играе" номера Като подам газ и ми пада и като я пусна пада, не се движи никак адекватно.
        Някакъв съвет какво да правя???? Да сменя ли датчика на двигателя или имам някъде проблем по кабелите ???
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • От: Витарски неща

          Аз имам същият проблем, но забелязах че се случва като пусна парното, и след като включа духалката, колега, ти с какъв антифриз си и каква е колата, моята е витара 1,6 карбуратор с газ, странно

          Коментар


          • От: Витарски неща

            антифриза е много различен
            Последно като сменях термостата долях малко Igol майче.
            А моята е Витара 1.6 16V с газ пълна инжекция. НО не съм обърнал внимание дали го прави като включа парното или по принцип
            Ще направи пробите през почивните дни и ще видя дали е по принцип или при мен е от нещо друго.
            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
            +359 0878 888 874
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

            Коментар


            • От: Витарски неща

              Колега имах същия проблем. Решението при мен беше просто. Буксата на температурния датчик се състои от метално краче хванато с нещо като нит към самия него.Този така наречен нит се разбива и не прави хубав контакт. Заступори крачето стабилно към датчика, това бе решението при мен. За проба дали е там проблема, нека някой го натисне или размърда, когато не ти отчита температурата, а ти гледай дали ще има промяна. Успех!

              Коментар


              • От: Витарски неща

                Проблемът ви е чисто електрически, както Ферди ви обясни. При него било едно, при вас може да е друго, но почти винаги е от лош контакт някъде. Аз залагам на лоща маса. Не забравяйте, че джиповете с рама си искат мост между двигателя и купето, защото минуса на акумулатора се свързва към единия болт за закрепване на стартера(което според мен е най-правилното решение), а понякога връзката между двигател-скоростна, раздатучна кутия не е много добра. Затова ако нямате такава връзка(едно време се ползваше медна оплетка, но и с кабе, става добре)-пуснете си една по-дебелшка жица от минуса на акумулатора към най-близкия болт на калника.

                А играенето на стрелката може и да не е от лоша маса, ама все пак не е излишно да го направите.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Витарски неща

                  И на мен ми го прави тоя номер със стрелката. Оказа се точно това, което Ферди е писал - раздрънкан датчик. Тръкнах го леко с пилата, запоих го и проблема изчезна. Някъде из къщи ми се търкаля още един резерва, ако се окажат дефицитни, свиркай. Тъкмо от 16V е свалян. Не съм се интересувал каква е разликата, знам само, че има 2 вида такива датчици по каталог.


                  Иначе и днес няма радост Така и не остана ред да се докопам до Витарката. Добре, че жената поне сложи гумите, калниците, корите, предните седалки и разни дреболийки по купето. Нещо ауспуха ме дразни, имам неприятното чувство, че едната тръба от "чифтето" се е пробила, но в момента нямам нерви да си играя да я свалям. като тръгна нанякъде и ми поддуе главата, тогава ще е
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Витарски неща

                    При мен датчика не стига, че беше раздрънкан, ами и клемата се беше позачупила ... и един слънчев ден се досчупи. Внимателно поразчупих смолата или пластмасата около остатъка от клемата. После внимателно запоих клемата, но е много близко до корпуса на датчика и трябваше доста да се внимава да не отиде капката до там. Замерих - все още работи след интервенцията. Опитах с разтопен силикон да херметизирам, но нещо не хвана. Следващата идея беше с лепило - така стана и още работи. Имам още един датчик от "новия" дигател, но неработещ ... в смисъл дава някакви промени в проводимостта си при промяна на температурата, но явно не са в нужните граници. Та явно, че си имат някакъв живот, защото преди да се свали двигателя не е отчитал температурата на другата витара...

                    Коментар


                    • От: Витарски неща

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      ...Добре, че жената поне сложи гумите, калниците, корите, предните седалки и разни дреболийки по купето...
                      Не те ли е срам бе? Такава жена да имаш, и да я караш да върши такива неща...(а какъв страхотен кекс прави...)
                      Аз моята посмъртно не мога да я накарам да свърши нещо по колата, па камо ли по "калния джип"...
                      Пък знам ли, може да те обича повече отколкото ме обича моята.

                      Мерлото е почти готово, идвате ли?
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Витарски неща

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        ..........Добре, че жената поне сложи гумите, калниците, корите, предните седалки и разни дреболийки по купето. Нещо ауспуха ме дразни, имам неприятното чувство, че едната тръба от "чифтето" се е пробила, но в момента нямам нерви да си играя да я свалям. като тръгна нанякъде и ми поддуе главата, тогава ще е
                        А дано всеки с такава жена
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:жена автомонть&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5218177
                        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                        +359 0878 888 874
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                        Коментар


                        • От: Витарски неща

                          Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
                          А дано всеки с такава жена
                          [ATTACH=CONFIG]258735[/ATTACH]
                          Аз пък искам такава:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-354-1224850692_thumb.jpg
Прегледи:3
Размер:50.8 КБ
ID:5218179 Джипка,не жена!
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • От: Витарски неща

                            Колеги, дали някой има информация за размера на О пръстена на оригиналния хъб на Витарата?
                            TG

                            Коментар


                            • От: Витарски неща

                              Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
                              А дано всеки с такава жена
                              Ми ей това е моята жена. Като е на кеф обожава да се цапа и, като всяка жена - колкото е по-голяма колата, толкова по-голямо желание има
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toyota2.jpg
Прегледи:2
Размер:71.6 КБ
ID:5218199

                              Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                              Колеги, дали някой има информация за размера на О пръстена на оригиналния хъб на Витарата?
                              Да беше питал преди 3-4 дена, докато още бяха свалени ... Външния май беше 62х1.5, но не съм сигурен, вътрешния забравих да го сменя. Това за автоматите де.
                              Сваляш хъба и мериш, със сигурност пасват стандартни размери.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Витарски неща

                                Свалянето и меренето е сравнително лесна работа, но имайки злощастния опит от намирането на О пръстена за делкото (54х2мм) се притеснявам да не се повторят нещата и да стоя с отворени хъбове в бокса в търсене на помощ от Пловдивските колеги

                                Става въпрос за ръчни хъбове.
                                Последно редактирано от gen4; 14-10-10, 21:56. Причина: Добавка
                                TG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X