Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малко помощ за Самурай

    Е като въобще не стига средата, защо си мислиш че въобще отваря термостата. Когато е студено и джипа не може да загрее е нормално да върти водата в малкия кръг.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • От: Малко помощ за Самурай

      Първоначално публикуван от marin lakov Преглед на мнение
      С какво може да се отпуши?
      Смъквай радиатора и го дай да го почистят... той е бакърен ще го разпоят отгоре, изчистят каналите и става като нов... че даже ако има някой малък теч който не си забелязал и него ще оправят като го надуят... на мен за тази работа ми взеха 10 лв и ми костваше 10 минути рабора. Това ме кефи на дъртите кошници че имаш лесен достъп на всякъде и всичко е опростено (RIP мойто жигуленце)
      Иначе за палатка(аз не съм с хард топ) на колела има ставащо парно... не ми е било студено никога вътре

      Коментар


      • От: Малко помощ за Самурай

        По-вероятно я върти във всичките на ниска температура и затова маркучите в най-добрия случай са само леко топли.
        Виж дали термостата е добре уплътнен. Забравил съм вече как е на Самика, но май имаше едно хитро гумено уплътнение, като на всички останали. Ако липсва и термостата се разхожда като у тях си - ясно.
        Вариант Б - калпав термостат. Което също е нормално, като знам колко ментаци продават. Това поне се проверява лесно в едно канче вода на котлона.
        А радиатора пак може да си е запушен, по принцип една промивка никога не вреди. С препарат става сравнително бързо.

        А какво стана с проблема с паленето? Ако още не си го решил, ми е любопитно с какво се зацапват свещите - масло, бензин?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Малко помощ за Самурай

          Несъм решил проблема с паленето сутрин го черпя едно през филтъра и тогава пали.Атермостата е нов и добре сиработи. Цял ден на лов да незагрее няма как.

          Коментар


          • От: Малко помощ за Самурай

            A, има, има. Първо, перката ти върти постоянно. Второ, времето си е прохладно, така или иначе. Трето, ако не влизаш в критиката, той мотора и без това не грее кой знае колко. при всички случаи не е лошо да вземеш мерки, щото после тръгват едни приказки колко им били кекави на Сузуки двигателите
            Под "черпя едно през филтъра" да разбирам, че сипваш по малко бензин или? Ако е така, вероятно имаш ебната някоя дреболия, ама дистанционно ми е много трудно да се сетя какво е точно.
            Успех!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Малко помощ за Самурай

              Проблема идва от смукача, и електрическият жигльор.Надявам се скоро да сменя карборатора.

              Коментар


              • От: Малко помощ за Самурай

                Първоначално публикуван от marin lakov Преглед на мнение
                Проблема идва от смукача, и електрическият жигльор.Надявам се скоро да сменя карборатора.
                И аз имах проблеми с карборатора но сега съм вече с друг от Талбот.Машината не беше карана много време и оригиналния карборатор правеше проблеми.Сменяй и ти карборатора най вероятно от там са ти ядовете със запалването.
                Последно редактирано от finci75; 16-01-13, 15:27.
                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X