Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

    ДООООООООООООООООО ДУПКААААААААААААААААААААААААААААААА

    Извинявам се на модераторите, това наистина е крещене, предвид обстоятелствата никой няма да се разсърди, надявам се

    Коментар


    • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

      Никакво извън съдебно споразумение няма да ти върне изгубеното време и изхабените нерви.На твое място бих ги съдил до дупка.Това ще е твоята победа срещу несправедливостта.

      Коментар


      • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

        съдиш до дупка! След като е имало официален service recall от Suzuki това е силен коз пред съда! Автоматично означава и че парите които си им платил досега са неправомерно искани и взети.

        Коментар


        • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

          Абе за тия съдебни експерти няма ли глоби при неявяване. До колкото знам, ако не се явиш/говоря за нормалния човечец/ глобата беше около 100лв., втория път те водят с компания.
          Консултирай се с адвокатите си за възможностите, как ще е най-добре за теб, но ако не са ти проблем парите и времето, които ще трябва да отделиш, съди ги докрай. Пък за да ти е пълно щастието, викни и някоя медия. По този начин не само ще си направиш лично удовлетворение, а и ще им държи влага по-дълго време.
          Докато не започнем всички да си търсим правата, ще продължаваме да бъдем газени.

          Коментар


          • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

            Незнам как стоят нещата с експертите. Няма и значение, поискахме да назначим друг. Иначе време нямам, колата старее от 2 години по сервизите и искам да се приключва с това. Нямаше да се стига до съд, ако изобщо отговаряха на кореспонденцията или ако не бяха изнагляли толкова с последната фактура. Иначе с медии отдавна съм се консултирал, но отговорът им беше, че Миркат рекламират много и не могат да си позволят да загубят рекламодател, затова предпочитат да си мълчат. Историята със форума на сузуки беше подобна: наложиха натиск, защото имаха връзки там и темата беше заключена и разчистена, а мои мнения се трият системно и по други теми.

            Коментар


            • До: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

              Тези от Миркат ще ме побъркат с наглостта си. Сега, като стигнахме вече до тук, и предлагат някакво извънсъдебно споразумение, изведнъж почват да твърдят, че когато са предлагали цените, възоснова на които АутоКрис е изготвило тази проформа фактура http://buxpeh.snimka.bg/other/suzuki...3.10610778.big e било станало "объркване на цените", затова сега не искали да плащат въпросната сума...

              Коментар


              • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                Колега.....има ли развитие по случая?
                Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                Коментар


                • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                  Страх ме е, че ще наруша хармонията в тази тема и ще отнеса няколко тупаника.

                  Не бях се зачитал подробно досега. Сега се зачетох и, разбира се, пожелавам на пострадалия колега 150% да защити интересите си.

                  Само че аз няколко пъти съм бил клиент на "Грей Ауто" (имам предвид в кв. "Красна поляна" в София) и съм с отлични впечатления от всичко - качество на диагностиката и услугата, посрещане, документи и т.н. С едно дребно изключение - гледат ме накриво заради това, че явно не си пазя джипчето, а го лашкам в гората. А то личи по физиономията му, горкото.

                  Същото мога да кажа и за магазина на "Тимок". Нямам възражения.

                  ***

                  Важно уточнение е, че никога не съм имал с "Грей Ауто" гаранционни и застрахователни отношения. Само кеш. Но нямам оплаквания от цените, документите и отчетността по всички правила на закона.

                  И защо да крия, че един от техните специалисти е великолепен - макар и мрачен - факир, който ПОМНИ всички автомобили минали през ръцете му, изпипва нещата като за световно, дава отлични съвети и не взема и стотинка в повече за всичко това.

                  Нещо подобно мога да кажа и за изключителната доброжелателна компетентност на продавача в магазина за нови резервни части.

                  ***

                  Защо ви ги пиша тия работи? Нямам никакъв интерес. Само че е вярно.

                  Ако усетя, че съм се подвел и - не дай Боже - съм ви излъгал, ще се поправя незабавно.

                  Поздрави!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                    Моето Джимни го купих от "Грей Ауто"ООД и това ми е гаранционния сервиз. Нямам никакви оплаквания от отношението или от компетентността им. А съм жена на средна възраст и съм се нагледала на пренебрежително отношение в други сервизи. И то от хора, които очевидно си мразят работата.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                      3ти май 2010 мина. Какво стана с делото?
                      Относно Грей Ауто, личните ми впечатления са раздвоени - веднъж дожолен, веднъж недоволен - явно си зависи кога ще попаднеш и при кого, а и никак не е без значение факта, че не говорим за гаранционно обслужване.
                      П.П. Имам приятел от детинство, който работи там и въпреки това, след последното си посещение от преди година, не искам пак да ми пипат колата.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                        Делото от 3ти май се отложи да 2ри юли (този петък), после сигурно ще се проточи пак. Дотогава съм обещал да не коментирам, но нека всеки се досети, че след развитието на моя случай, отношението и обслужването във въпросните сервизи вероятно се е покачило с 200% и вниманието към клиентите, особено ако са дами на средна възраст, сигурно е все едно ти правят спа процедури.
                        Това обаче не означава че ще остана жертва на "мал шанс", както го нарича г-н Михайлов от Миркат!

                        Коментар


                        • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                          Делото отново се отложи. Този път за 15ти октомври няма край...

                          Коментар


                          • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                            Не се отчавай, има си определен лимит на отлагане, консултирай се с адвокат успех, всички сме с теб!

                            Коментар


                            • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                              Делото мина. Сега трябва да чакаме съдът да се произнесе

                              Коментар


                              • От: Некоректни сервизи и дилъри на SUZUKI!

                                Дано само да не отлагат решението както отлагаха делото че колицата ще стане за скрап докато се разбере кой крив-кой прав.
                                Пожелавам ти успех и късмет с нашето правораздаване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X